Wsparcie duchowe w trudnym czasie...

Sprawy związane z Tomaszowem Lubelskim i jego okolicami.

Postautor: Gość » 6 kwie 2020, o 13:16

Puki co ten kraj zalewa katolicyzm. Więc się nie pręż tylko nadstaw drugi policzek.
Mogę tobie nadstawić. Dobrze wiesz co :lol: :lol: No widzisz. sam sobie odpowiedzialeś dlaczego taki bohater jesteś. Spokojnie. zawsze możemy wrócić do Starego Testamentu: "oko za oko, ząb za ząb" Księga Wyjścia
Na górę

Postautor: Gość » 6 kwie 2020, o 13:18

Osobiście nie chodzę do kościoła(człowiek małej wiary) ale co mnie obchodzi kto daje i wpłaca na kościół?Kto zechce to da nic nam do tego!Proboszcz poprosił o pomoc przy pracach zaczętych już wcześniej a więc nie prosi na bieżące utrzymanie się czy parafii,tak samo jak inni musi wywiązać się z zobowiązań,ktoś kto wykonuje ołtarz też ma rodzinę i też chce żyć a więc chce wykonać pracę i mieć za to zapłacone.Wy widzicie tylko to że ktoś prosi o pomoc a na szarym końcu tego problemu jest osoba świecka-robotnik.Nie rozumiem was ludzie,gdy ktoś usłyszy słowo Kościół tu dzież ksiądz to zaraz zaczyna się jazda...Czy to wina księdza że Kościół Katolicki tak słabo wspiera finansowo walkę z wirusem?Księża są zależni od ludzi-nie ma ludzi nie ma kasy,trudno zrozumieć?Gospodarka tak samo działa-nie ma ludzi nie ma kasy,firmy padają!Skąd taki Ksiądz ma brać teraz kasę na walkę z wirusem??Co bogatsza parafia to może i wspomoże co nieco ale nie przesadzajcie teraz i tam mają cienko!Nie ma nikogo komu jest lekko w tych czasach.Nie bronię tu księży bo swojego czasu też dużo darli od wiernych(nie wszyscy oczywiście) ile wlezie i co jakiś czas się pojawiało nowe autko na plebaniach itd.Niestety czasy są jakie są księżom też się ukróciło ale w zupełności rozumiem prośbę o pomoc gdyż dzięki temu i wykonawca dostanie swoją dolę!Kto chce i ma taką wolę niech wpłaca,oby udało się zakończyć pracę bez szkody dla wykonawcy!
Na górę

Postautor: Gość » 6 kwie 2020, o 13:24

Osobiście nie chodzę do kościoła(człowiek małej wiary) ale co mnie obchodzi kto daje i wpłaca na kościół?Kto zechce to da nic nam do tego!Proboszcz poprosił o pomoc przy pracach zaczętych już wcześniej a więc nie prosi na bieżące utrzymanie się czy parafii,tak samo jak inni musi wywiązać się z zobowiązań,ktoś kto wykonuje ołtarz też ma rodzinę i też chce żyć a więc chce wykonać pracę i mieć za to zapłacone.Wy widzicie tylko to że ktoś prosi o pomoc a na szarym końcu tego problemu jest osoba świecka-robotnik.Nie rozumiem was ludzie,gdy ktoś usłyszy słowo Kościół tu dzież ksiądz to zaraz zaczyna się jazda...Czy to wina księdza że Kościół Katolicki tak słabo wspiera finansowo walkę z wirusem?Księża są zależni od ludzi-nie ma ludzi nie ma kasy,trudno zrozumieć?Gospodarka tak samo działa-nie ma ludzi nie ma kasy,firmy padają!Skąd taki Ksiądz ma brać teraz kasę na walkę z wirusem??Co bogatsza parafia to może i wspomoże co nieco ale nie przesadzajcie teraz i tam mają cienko!Nie ma nikogo komu jest lekko w tych czasach.Nie bronię tu księży bo swojego czasu też dużo darli od wiernych(nie wszyscy oczywiście) ile wlezie i co jakiś czas się pojawiało nowe autko na plebaniach itd.Niestety czasy są jakie są księżom też się ukróciło ale w zupełności rozumiem prośbę o pomoc gdyż dzięki temu i wykonawca dostanie swoją dolę!Kto chce i ma taką wolę niech wpłaca,oby udało się zakończyć pracę bez szkody dla wykonawcy!

Brawo. Pierwszy o tym pomyślałeś. Wykonawca - nie dostanie kasy, nie zapłaci pracownikom którzy mają rodziny.
Na górę

Postautor: DzaspeR » 6 kwie 2020, o 13:34

Tak jak już wcześniej czytałem. Sensowna rozmowa z wami przypomina zapasy w błocie ze świnia. Do czasu kiedy nie zauważysz że świnii się to podoba. A może niech rząd przestanie wspiera ich. A zajmie się tarcza antykryzysowa nie tylko dla wybrańców. Wtedy nie musieli byście się tak martwić o robiła na szarym końcu?
Na górę

Postautor: Gość » 6 kwie 2020, o 13:38

Tak jak już wcześniej czytałem. Sensowna rozmowa z wami przypomina zapasy w błocie ze świnia. Do czasu kiedy nie zauważysz że świnii się to podoba. A może niech rząd przestanie wspiera ich. A zajmie się tarcza antykryzysowa nie tylko dla wybrańców. Wtedy nie musieli byście się tak martwić o robiła na szarym końcu?

Spiep.rzaj dziadu :P Zwrócił się proboszcz z prośbą o pomoc. I co tobie to przeszkadza? Zmusza ciebie ktoś żebyś wpłacił na podany numer konta?
O czym ty chcesz dyskutować? Robisz problem z czegoś gdzie problemu nie ma. Nie zwraca się do Urzędu Miasta o pomoc tylko do wiernych. A co wierni robią z własną kasą to ciebie uj obchodzi. Czegoś jeszcze nie rozumiesz?
Na górę

Postautor: Gość » 6 kwie 2020, o 13:42

Tak jak już wcześniej czytałem. Sensowna rozmowa z wami przypomina zapasy w błocie ze świnia. Do czasu kiedy nie zauważysz że świnii się to podoba. A może niech rząd przestanie wspiera ich. A zajmie się tarcza antykryzysowa nie tylko dla wybrańców. Wtedy nie musieli byście się tak martwić o robiła na szarym końcu?
Czy zwykły ksiądz z Tomaszowa bądź wiosek z okolicy ma wpływ na to jak zarządzają Kościołem w Polsce wyżsi hierarchowie na czele z politykami?Co taki przysłowiowy klecha może?Jeżeli dostał by dofinansowanie od kurii nie prosił by chyba o pomoc wiernych?Po za tym Ty człowieku masz żale do księdza z popidówy Tomaszowskiej że rządzący nie zajmują się tarczą antykryzysową?Zarówno ON jak i TY gówno macie do gadania w tych sprawach i tak samo zależni od ,,góry,, Tak że z takimi żalami radze napisać do ministerstwa i do kurii jak Ci nie pasuje że ktoś prosi pomoc a inni tej pomocy udzielają
Na górę

Postautor: DzaspeR » 6 kwie 2020, o 13:44

Tak. Czemu moje podatki idą na utrzymanie czarnej zarazy? Obcego państwa w mojej kochanej Polsce. Watykan niech mu ołtarz zasponsoruje.
Na górę

Postautor: Gość » 6 kwie 2020, o 13:47

Tak. Czemu moje podatki idą na utrzymanie czarnej zarazy? Obcego państwa w mojej kochanej Polsce. Watykan niech mu ołtarz zasponsoruje.
A z renty socjalnej pobierają podatek? :roll:
Na górę

Postautor: Gość » 6 kwie 2020, o 13:48

Tak. Czemu moje podatki idą na utrzymanie czarnej zarazy? Obcego państwa w mojej kochanej Polsce. Watykan niech mu ołtarz zasponsoruje.
pisz do ministerstwa tam chętnie Ci odpowiedzą :lol:
Na górę

Postautor: Gość » 6 kwie 2020, o 13:53

Renta socjalna podlega opodatkowaniem podatkiem dochodowym od osób fizycznych. Sorry forumowy. Faktycznie płacisz podatki.
Na górę

Postautor: Gość » 6 kwie 2020, o 14:05

Renta socjalna podlega opodatkowaniem podatkiem dochodowym od osób fizycznych. Sorry forumowy. Faktycznie płacisz podatki.
wiariacie pisowski , każdy płaci podatki kto kupił paczkę zapałek i obojętnie z jakiego kraju jest. Idiota tylko taki jak ty myśli że płacy nie wszyscy. Twoja wiara jest wielka i fałszywa a wiedza zerowa
Na górę

Postautor: Gość » 6 kwie 2020, o 14:45

wiariacie pisowski , każdy płaci podatki kto kupił paczkę zapałek i obojętnie z jakiego kraju jest. Idiota tylko taki jak ty myśli że płacy nie wszyscy. Twoja wiara jest wielka i fałszywa a wiedza zerowa
Ale jak kupujesz z renty socjalnej która przecież sama pochodzi z podatków to jest tylko zwykłe przeksięgowanie.
Na górę

Postautor: DzaspeR » 6 kwie 2020, o 16:26

Parafianie podnoszą głos? Niebywałe,do czego to doszło? Tylko głowę już ciężej jest dźwignąć znad paciorków?
Na górę

Postautor: Gość » 6 kwie 2020, o 16:37

Ludzie ja zrobiłem przelew księdzu w dniu wczorajszym i powiem Wam więcej ja osobiście nie chodzę do kościoła.
Na górę

Postautor: Gość » 6 kwie 2020, o 16:45

MÓDLMY SIĘ ZA PROBOSZCZA WY MU DOBRY BÓG DAŁ KASY NA WYPOSAŻENIE KOŚCIOŁA
Na górę


Wróć do „Miasto, mieszkańcy, problemy...”