Śmieci gabarytowe

Sprawy związane z Tomaszowem Lubelskim i jego okolicami.

Postautor: Zenek444 » 1 kwie 2020, o 09:35

Witam po ulicach powystawiane są śmieci gabarytowe. Ciekawostka dla mieszkańców : tych śmieci wam nie zabiorą większość jest odpadów budowlanych i to wszystko musicie sami wywieźć . Pozabierali tylko niektóre śmieci a reszta została i ich nie wezmą i nikogo nie informują . Trzeba wynająć kontener za 120 zł i posegregować. I DALEJ GŁOSUJCIE NA NASZEGO BURMISTRZA TO NIEDŁUGO BĘDZIEMY PŁACIĆ PO 25 ZŁ/OS I SAMI WYWOZIĆ WSZYSTKIE ŚMIECI WYKOŃCZY NAS PISOWSKI TOMASZÓW.
Na górę

Postautor: Gość » 1 kwie 2020, o 09:41

Wszystko było wyjaśnione w ulotce którą każdy otrzymał już dawno. To że ludzie nie czytają to inna sprawa

http://www.pgkim-tomaszow.pl/wp-content ... egacja.pdf

Siedzisz cały dzien na forum i szukasz tylko tematu w którym mógłbyś się wykazać.Zrób zakupy starszej sąsiadce na przykład.
Na górę

Postautor: DzaspeR » 1 kwie 2020, o 09:49

Zgadza się wszystko było w ulotce. A że sama segregacja i odbiór tego to już inna bajka. Jest to po prostu źle zorganizowane w naszym Tomaszowie być może innych miasteczkach też.
Na górę

Postautor: Gość » 1 kwie 2020, o 09:57

Nie wiem czy wiesz też o tym,że mniej płacisz jeśli nie zdajesz eko czyli brązowego pojemnika .Dużo ludzi robi komposty a płaci cały rok 21zł.
Na górę

Postautor: DzaspeR » 1 kwie 2020, o 10:03

Nie wiem czy wiesz też o tym,że mniej płacisz jeśli nie zdajesz eko czyli brązowego pojemnika .Dużo ludzi robi komposty a płaci cały rok 21zł.
Ja akurat używam cały rok. Ale to też jest fakt. I tak już się płaci za wywóz jak za złoto to chociaż obsługa mogła by być na jakimś poziomie jak i sama częstotliwość wywozu na poszczególnych ulicach. Np raz na 3 tygodnie przez cały rok. A nie raz na miesiąc,a czasem i raz na 6 tygodni.
Na górę

Postautor: Gość » 1 kwie 2020, o 17:29

Zobacz harmonogram po trzeźwemu
Na górę

Postautor: Gość » 1 kwie 2020, o 18:57

Wystarczyło przeczytać dostarczoną dużo wcześniej ulotkę to byście nie targali w tą i z powrotem tych opon i starych lodówek :P
Na górę

Postautor: Gość » 1 kwie 2020, o 21:41

To i tak tylko raz w roku. Samemu trzeba zawieźć ale zamknięte
Na górę

Postautor: Gość » 1 kwie 2020, o 23:37

powiem szczerze ze nic nie dostalem ze dzisiaj nie zostana zabrane inne gabaryty, procz np. mebli
Na górę

Postautor: Gość » 1 kwie 2020, o 23:50

a ponadto moje "gabaryty" byly wyłozone, poukładane, panowie przyjechali, rozj,,,,, li co sie da i gdzie sie da i poszli w piz......du,
Na górę

Postautor: fruzia » 1 kwie 2020, o 23:59

o fajnie ....nic nie wiedziałam o takich ulotkach i o tym ze nie wywożą i z tego co widzę sąsiedzi też nie bo kwitną kible na trawnikach....ciekawe czym mam zawieźć 3 worki pierdół bo na rower mi sie to nie wejdzie ......nieprzystosowany...
Na górę

Postautor: Gość » 2 kwie 2020, o 09:08

o fajnie ....nic nie wiedziałam o takich ulotkach i o tym ze nie wywożą i z tego co widzę sąsiedzi też nie bo kwitną kible na trawnikach....ciekawe czym mam zawieźć 3 worki pierdół bo na rower mi sie to nie wejdzie ......nieprzystosowany...

Jak jesteś nieprzystosowany to należy sie dostosować, na stronie mpgk jest też informacja
Tomaszów Lub. 09.03.2019 r.
OGŁOSZENIE


Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej Sp. z o.o. w Tomaszowie Lubelskim zwraca się z prośbą do mieszkańców nieruchomości zamieszkałych na terenie miasta Tomaszów Lubelski o wystawianie do odbioru odpadów komunalnych zgodnie z otrzymana ulotką, informującą o nowej efektywniejszej segregacji odpadów, dotyczącą w tym przypadku odpadów wielkogabarytowych.Z obserwacji wynika, że do odbioru wystawiane zostają odpady w postaci zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego, armatury sanitarnej, okien, gruzu, opon, itp. Takiego rodzaju odpady należy wywozić we własnym zakresie do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych przy ulicy Petera 65, ponieważ nie stanowią one odpadów do łącznego ich odbioru wraz z odpadami wykazanymi w ulotce tj. wszelkiego rodzaju zużytych mebli w tym: łóżek , foteli, materaców, wózków dziecięcych, choinek. Uwzględniając powyższe prosimy o dostosowanie się do zasad odbioru odpadów oraz niezwłoczne uprzątnięcie wystawionych odpadów z pasów drogowych, ponieważ mają negatywny wpływ na czystość Naszego miasta.
Na górę

Postautor: Gość » 2 kwie 2020, o 09:59

o fajnie ....nic nie wiedziałam o takich ulotkach i o tym ze nie wywożą i z tego co widzę sąsiedzi też nie bo kwitną kible na trawnikach....ciekawe czym mam zawieźć 3 worki pierdół bo na rower mi sie to nie wejdzie ......nieprzystosowany...
z kim nie rozmawiam to nikt nie widzial ulotek, czy tylko wybrani dostali :?:
Na górę

Postautor: Gość » 2 kwie 2020, o 10:30

Wszyscy dostali takie kolorowe ulotki. BIO na takim brązowym tle. Niewidoczne prawie dlatego zapamiętałem. To jak segregujecie śmieci do żóltych, niebieskich worków? Musieliście mieć w ręku ulotkę
Na górę

Postautor: zgred » 2 kwie 2020, o 10:36

z kim nie rozmawiam to nikt nie widzial ulotek, czy tylko wybrani dostali :?:
Wszyscy widzieli, tylko niektórzy na widok ulotek dostają białej gorączki i natychmiast wypieprzają jak leci nie oglądając :panzielony:
Na górę


Wróć do „Miasto, mieszkańcy, problemy...”