Płyny dezynfekujące

Sprawy związane z Tomaszowem Lubelskim i jego okolicami.

Postautor: Gość » 18 mar 2020, o 21:53

Gdzie w Tomaszowie można kupić?
Na górę

Postautor: Gość » 19 mar 2020, o 07:12

pewnie na Orlenie.
Na górę

Postautor: Gość » 19 mar 2020, o 07:47

Gdzie w Tomaszowie można kupić?
broblem z plynami jest duzy, srodkiem zastepczym i tanim jest denaturat ,ma 90% wiec dodac troche wody i mamy sr dezynfekcyjny, wiem , ze smierdzi ale skuteczny i lepiej taki niz nic
Na górę

Postautor: Gość » 19 mar 2020, o 15:19

w hurtowniach chemicznych nie ma ?
Na górę

Postautor: Gość » 19 mar 2020, o 22:10

Na Orlenie kartka BRAK czekamy na dostawę.
Na górę


Postautor: DzaspeR » 20 mar 2020, o 00:49

Ukraiński spirytus. Albo jakaś dziadziowa księżycówka. Osobiście to drugie wolę skonsultować. Ale 5 litrów stoi w pogotowiu :) jak dożyję lata to się resztą uchylam :panzielony:
Na górę

Postautor: Gość » 20 mar 2020, o 07:23

Ukraiński spirytus. Albo jakaś dziadziowa księżycówka. Osobiście to drugie wolę skonsultować. Ale 5 litrów stoi w pogotowiu :) jak dożyję lata to się resztą uchylam
Ty forumowy "konsultujesz" się z samogonem? I "uchylasz się" 5 litrami ukraińskiego spirytusu? "Slowakin belkot i geba i fejt".
"Besztaja uje" i nie pij tyle forumowy. :lol: :lol:
Na górę

Postautor: Gość » 20 mar 2020, o 07:52

Konsultacja z samogonem :roll:
Na górę

Postautor: DzaspeR » 20 mar 2020, o 08:22

Skonsumuje* i uchlam* :) taa t9. No i nie moi drodzy. Ja to nie forumowy :) obsesję już z tym typem macie czy jak?
Na górę

Postautor: Gość » 20 mar 2020, o 08:40

Płyn z wody utlenionej i spirytusu jest rekomendowany przez Światową Organizację Zdrowia – WHO. Przygotowując go należy zwrócić uwagę na proporcje oraz stężenie używanego alkoholu. Płyn powinien być przygotowywany z dala od ognia i w wentylowanym pomieszczeniu. Środek będzie nadawał się tylko i wyłącznie do użytku zewnętrznego. Tak jak chemiczne środki, należy go przechowywać z dala od dzieci i uważać, by nie dostał się do oczu.

Na 200 ml płynu potrzeba 165 ml alkoholu etylowego 95%, 8,5 ml wody utlenionej, 3 ml gliceryny oraz 18 ml wody. Na koniec można dodać 2-3 kropelki olejku herbacianego, który ma właściwości antyseptyczne.

Wszystko dodajemy do czystego pojemnika z atomizerem lub buteleczki z dozownikiem. Po czym zamykamy pojemnik i odstawiamy na minimum 72 godziny. Po tym czasie woda utleniona powinna wyeliminować większość bakterii, które mogły dostać się do płynu podczas robienia.

https://gratka.pl/blog/dom-ogrod/jak-zr ... omu/88249/
Na górę

Postautor: ggosc » 20 mar 2020, o 08:46

Tani ,skuteczny denaturat ,trzy porcje denaturatu ,jedna porcja wody ,zrobić 70 %,na pewno będzie ok
Na górę

Postautor: Gość » 20 mar 2020, o 09:02

Spirytus salicylowy. Octanisept w aptece ale czy dostępne to nie wiem
Na górę

Postautor: adsas » 21 mar 2020, o 06:56

można też: sól rozpuszczona w wodzie
Na górę

Postautor: dfgh » 21 mar 2020, o 16:29

No nie wiem czy taki roztwór soli w wodzie będzie dorym środkiem dezynfekcyjnym
A w jakich proporcjach to zrobić?
A jak Wy drodzy forumowicze myślicie?
Czekam na info
Na górę


Wróć do „Miasto, mieszkańcy, problemy...”