no i mamy koronawirusa w Tomaszowie

Sprawy związane z Tomaszowem Lubelskim i jego okolicami.

Postautor: Szpilka » 27 mar 2020, o 19:34

Dlaczego? Ano przepracowany minister pan ten od zawierzania służby zdrowia opiece wydał personelowi szpitali zakaz wypowiadania się o sytuacji placówek bo to niezgodne z linią partii odtrąbiającej kolejne sukcesy w walce z koronawirusem. Zniknęły prośby o środki ochrony osobistej, nikt nie załamuje rąk że czegoś tam brakuje. Normalnie silni zwarci gotowi, nie oddamy nawet guzika.
To jest za małe miasteczko aby to ukrywać. To źle się skończy...
Na górę

Postautor: Gość » 27 mar 2020, o 20:20

Wasze dobre samopoczucie udziela się wielu osobom, chociażby dzisiaj w sklepie, stoi grupka szczęśliwych rozbawionych i radośnie dyskutuje, później przed kasą inni już w dupie mają zasady, włażą jeden drugiemu prawie na plecy. Po alejkach chodzą sobie ludziska jakby nigdy nic się nie stało, chuchają prosto w pysk. Co za naród. Wiem, zaraz jakiś idiota napisze że po uj tam chodziłem, że trzeba siedzieć w domu, no tak, jakaś racja w tym jest. Ja więc mogę nie chodzić ale co z tymi co ich widziałem?
Idź wieczorem albo wcześnie rano. ludzi mniej. rękawiczki chocby foliowe a w domu szybko myj ręce. uj z ludźmi. dbaj o siebie. normalnie uciekaj jak się za bardzo zbliżą. lepiej tak niż zdychac pod respiratorem
Na górę

Postautor: zgred » 27 mar 2020, o 20:36

To jest za małe miasteczko aby to ukrywać. To źle się skończy...
Źle się to skończy bo nie jest przestrzegana kwarantanna przez tych którzy powinni ją odbyć, źle się to skończy bo w niedzielę w kościołach będzie sporo wiernych olewających jakieś tam dziwne nieludzkie zakazy, źle się to skończy bo jak tylko zrobi się cieplej madkipolki wypuszczą swoje kochanebombelki aby sobie pohasały samopas co skończy się wzrostem zachorowań w całym kraju, a nie do qrwy nędzy dlatego że jest 7, 10 czy 20 osób na oddziale zakaźnym. :panzielony:
Na górę

Postautor: Gość » 27 mar 2020, o 22:16

Pięciu 18-latków i dwie 16-latki złamało zakaz zgromadzeń. Pełnoletnich czeka kara nawet do 5000 złotych, z kolei o losie małoletnich zdecyduje sąd rodzinny.

https://wiadomosci.wp.pl/koronawirus-w- ... 980832897a

No i super
Na górę

Postautor: Gość » 27 mar 2020, o 23:40

Mamy precyzyjne prognozy. Widzimy krzywą wzrostu zachorowań – najbliższe dwa tygodnie to będzie apogeum tej krzywej. […] Po świętach ta krzywa powinna spadać. Teraz musimy zrobić wszystko, by maksymalnie zdusić epidemię i obniżyć tempo wzrostu zachorowań, a potem szybko – choć stopniowo – wracać do normalnego funkcjonowania państwa i gospodarki – mówił na antenie telewizji wPolsce.pl wicepremier Jarosław Gowin.

https://nczas.com/2020/03/27/jaroslaw-g ... nawirusem/
Na górę

Postautor: Gość » 28 mar 2020, o 10:16

W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem: 1436/16 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).
Na górę


Postautor: wladek » 28 mar 2020, o 20:06

Na górę

Postautor: Gość » 28 mar 2020, o 21:37

W sieci pojawiły się nagrania prezydentów regionów i burmistrzów miast, którzy nawołują do dyscypliny, krzycząc na swoich mieszkańców. Widać na nich burmistrzów m.in. Bari i Mesyny. Z racji tego, że liczba zarażonych osób zbliża się do 60 tysięcy, postanowili wstrząsnąć tymi, do których nie dociera skala zagrożenia.

– Słyszałem, że wielu z was zamierza organizować imprezy dyplomowe. Wyślę do was policję z miotaczami ognia – mówi prezydent Kampanii na południu Włoch.

Na Twitterze pojawiły się już kompilacje takich nagrań.

– To nie film, nie jesteś Willem Smithem w Jestem legendą, idź do domu – tłumaczy obywatelom Giuseppe Falcomatà, burmistrz Reggio di Calabria.

Polscy internauci komentują, że takich ludzi potrzebujemy u nas.

https://lelum.pl/wlochy-240320-js-burmi ... -nagranie/
Na górę

Postautor: miga » 29 mar 2020, o 08:23

No i co? Masz jakiś pomysł? A to, że ona się naraża codziennie gdy urzędnicy się zamknęli to się nie liczy? Jak sobie wyobrażasz zakupy? Rękawiczki do każdego klienta inne czy do każdego produktu? A ty masz rękawiczki? Nie dotykasz towarów w samoobsługowym? Może ktoś po tobie je dotyka?
A w "moim" sklepiku Panie znalazły na to rozwiązanie. Pani, która jest na męsnym waży mięso i kroi wędlinę w lateksowych rękawiczkach, do pakowania w worki zaklada takie foliowe większe ręawiczki, które ściąga gdy nastepny klijent prosi o pokrojenie sera. Pytałam nawet czy nie jest to dla nich zbyt upierdliwe, odpowiedziała, że troche jest, ale robią to bo boją sie o siebie i o klientów. TO SIĘ PROSZĘ PAŃSTWA NAZYWA ODPOWIEDZIALNOŚĆ!
A na kasie siedzi jedna osoba przez 2-3 godziny , ma przy sobie środek dezynfekujący, którym od czasu do czasu pryska i przeciera ladę, na którą klienci wykladaja towar. Potem Panie się zmieniają.
Wiadomo, że nie damy razdy wyeliminować wszystkich zagrożeń, ale możemy je zminimalizować. Trochę chęci, mase odpowiedzialności i zrozumienia.
No, ale lepiej niektórym siąść, ponarzekać, pooczerniać , wylać przy okazji na kogoś wiadro pomyj...
Na górę

Postautor: Gość » 29 mar 2020, o 09:20

Lepiej siąść i tak pitolić bo większych problemów chyba nie ma.
Na górę

Postautor: zgred » 29 mar 2020, o 09:48

W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem: 1436/16 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).
Miłościwie nam panujący oznajmił był w łaskawości swej że "procentowo spada" czy że się zmniejsza, jakoś tak... A przeglądając te złe niedobre pełne fejków internety natrafiłem na przyrodniczą ciekawostkę... Liczba osób zmarłych na niewydolność oddechową w latach 2018-2019 około 200 osób rocznie, a I kwartał 2020 ponad 600. Ale to na pewno ruskie trole, przecież najlepsi po II wojnie premier i prezydent nie mają powodu okłamywać społeczeństwo. Pięknie jest...
Na górę

Postautor: Gość » 29 mar 2020, o 09:52

Miłościwie nam panujący oznajmił był w łaskawości swej że "procentowo spada" czy że się zmniejsza, jakoś tak... A przeglądając te złe niedobre pełne fejków internety natrafiłem na przyrodniczą ciekawostkę... Liczba osób zmarłych na niewydolność oddechową w latach 2018-2019 około 200 osób rocznie, a I kwartał 2020 ponad 600. Ale to na pewno ruskie trole, przecież najlepsi po II wojnie premier i prezydent nie mają powodu okłamywać społeczeństwo. Pięknie jest...
Skąd ty bierzesz te informacje? Z d...?

Szumowski: Liczba chorych na koronawirusa będzie szybko rosła. Musimy się przygotować

Duda: Nie sądzę, żebyśmy zwalczyli wirusa do świąt wielkanocnych

Czytaj więcej na https://RMF24.pl/raporty/raport-koronaw ... gn=firefox

Więc o czym ty pitolisz?
Na górę

Postautor: Gość » 29 mar 2020, o 10:04

Kiedy przypadnie szczyt zachorowań w Polsce?
Mamy takie precyzyjne wyliczenia oparte o analizy matematyczno-statystyczne i analizy porównawcze dokonane na podstawie sytuacji w innych krajach, np. w Chinach.

Według tej prognozy do 7 kwietnia w Polsce może być 10 tys. zachorowań, a do 11 kwietnia spodziewane jest już 20 tys. przypadków. Liczymy, że to będzie właśnie szczyt i od tego momentu liczba zachorowań będzie się zmniejszać.

To by oznaczało, że epidemia zaczyna się powoli wygaszać. Ta liczba będzie spadać stopniowo. Mówi się, że wygaszanie epidemii potrwa do czerwca, ale to dość optymistyczny scenariusz. Niektórzy uważają, że ten wirus w ogóle nie zniknie i będzie krążył w populacji ludzkiej.

https://kurierlubelski.pl/wirusolog-szc ... Deof5JgfsQ
Na górę

Postautor: zgred » 29 mar 2020, o 10:24

Skąd ty bierzesz te informacje? Z d...?

Z internetów, źródła nie podano więc sam napisałem że pewnie ruskie trole, czyli jak to określiłeś (trafnie) "z dupy". Szumowskiego nie cytuj, bierze udział w cyrku na równi z całą resztą, zabronił personelowi szpitali wypowiadać się publicznie na temat sytuacji w szpitalach i braków w sprzęcie... Maseczki szyje pospolite ruszenie, przyłbice są robione przez osoby mające dostęp do drukarek 3D a kombinezony ochronne powstają dzięki zapasom flizeliny w hurtowniach ogrodniczych, to też informacje z dupy.
Na górę


Wróć do „Miasto, mieszkańcy, problemy...”