Ile potrzeba podpisow mieszkancow zebrac pod petycja o wiecej drzew w miescie aby wladze cos zrobily ?

Sprawy związane z Tomaszowem Lubelskim i jego okolicami.

Postautor: Gość » 12 lut 2020, o 19:52

Przepraszam pracowników Miejskiej Służby Drogowej, bo oni są głównymi wykonawcami dbałości o miejską zieleń. Oczywiście oni działają na polecenia strategiczne władz UM. Od jakości wykonywanych prac przez MSD zależy zdrowotność naszych drzew.
Na ul. Poniatowskiego cały szpaler nowo nasadzonych drzew odpowiednio zabezpieczon kołkami bocznymi i dobrze założoną specjalną taśmą wokół pnia u góry. Tak więc małymi krokami do przodu ku zielonemu miastu.
Jednak jest tutaj haczyk. Jak dowiedziałem się, po nasadzeniach tych drzewek przy nich przeszły koparki ze światłowodem.
Zobaczymy czy przetrwają do jesieni.
Rozczarowanie mnie spotkało przed Starostwem TL. Tutaj wycięto na dniach kilka sędziwych drzew od frontu i przy parkingu.
W sekretariacie powiedziano ,że nie było dla nich innego ratunku a w zamian posadzono następne młode drzewka. Zapewne urosną podobnie za 50 lat.
Jesli koparki zdewastowaly te drzewa to Tomnet powinien za to beknac i szkode naprawic. Te ich koparki sa juz do obrzydzenia.
Na górę

Postautor: Gość » 12 lut 2020, o 20:03

Jesli koparki zdewastowaly te drzewa to Tomnet powinien za to beknac i szkode naprawic. Te ich koparki sa juz do obrzydzenia.
Zazdrość zżera, że KOMUŚ się udało rozwinąć biznes. :lol: :lol:
Na górę

Postautor: Monty » 17 lut 2020, o 00:00

Cytat z poradnika przyrodniczego o nietoperzach mówiący o roli drzew w miastach.
Drzewa można oczywiście posadzić w każdej chwili, jednak sadzonki nijak się mają do ogromnego, starego drzewa. Dlatego zielenią trzeba zarządzać długoterminowo. Wycinkę starych drzew poprzedzać sadzeniem młodych już kilka lat wcześniej – optymalna sytuacja to taka, kiedy drzewa są w różnym wieku. Podobnie jest w przypadku pielęgnacji drzew. Zdarza się, iż pielęgnacja korony drzewa polega na jej całkowitym odcięciu i pozostawieniu samego pnia z kilkoma kikutami, podczas gdy prawo pozwala na redukcję maksymalnie 30% korony. W rzeczywistości takie zabiegi na drzewach powinny być prowadzone regularnie i polegać jedynie na usuwaniu suchych gałęzi lub ewentualnie tych, które mogą stanowić zagrożenie dla budynku lub sieci energetycznej. Prowadzone w ten sposób zabiegi powodują, że stare drzewa mogą stać dłużej, nie stanowiąc przy tym dla nikogo zagrożenia. Dotyczy to zarówno drzew przy budynkach, jak i szpalerów drzew wzdłuż dróg. Dlaczego w ogóle poświęcać tyle czasu i energii na pielęgnację drzew dla nietoperzy? Wbrew pozorom jest to sytuacja komfortowa nie tylko dla nich. Wycinając masowo drze-wa, nie zastanawiamy się nawet nad ich czysto techniczną wartością. Te przy budynkach stanowią ochronę przed silnym wiatrem i dają cień w upały. Te przy drogach to dodatkowa naturalna ochrona przed zawiewającym śniegiem. Drzewa stanowią element tzw. małej retencji, zatrzymując wodę w glebie. Ponadto obniżają temperaturę w upały, nie tylko dając cień, ale również poprzez odparowywanie zgromadzonej wody.

https://wles.up.poznan.pl/sites/default ... OTON_0.pdf
Na górę

Postautor: Monty » 10 gru 2020, o 00:04

A jednak coś drgnęło w temacie zazielenienia miasta. Marzyłem od dawna aby w końcu w mieście uzupełniono ubytki drzew w trawnikach przyulicznych. Nie pisałem pism- choc miałem to teraz zrobić. Dziękuje tym osobom, które sprawiły mi niespodziankę na Mikołaja. Stał się cud.
Dzięki za nowe nasadzenia drzew na ul. Lipowej. Może będzie więcej lip na Lipowej, nie wiem.
Posadzono drzewka, ogrodzono palikami i prawidłowo spięto taśmą górę pnia drzewka, w dobrym terminie. Ocena: bdb++++.
Możeby tak załatwić sprawę całościowo; uzupełnić ubytki drzew do wiosny na terenie całego miasta.
Dzięki, dzięki.
Na górę


Wróć do „Miasto, mieszkańcy, problemy...”