Nigdy nie pracowali a po nowym mieszkaniu dostana - czwartaczki z koszar

Sprawy związane z Tomaszowem Lubelskim i jego okolicami.

Postautor: Gość » 14 lut 2020, o 12:13

Pomyśleliście o ich dzieciach? Co one są winne? Może się wyrwą z tego kręgu biedy. Może lepsze warunki mieszkaniowe pozwolą na lepszą naukę. Naprawdę nie ruszają was dzieci mieszkające w barakach? A nad wiewiórką czy dzikiem potraficie uronić łezkę.

Wstydzilibyście się. :roll:
To prawda!!
Mam nadzieje, ze w tych miejscach przy lepszych warumkach bedzie jakas kontrola nad tymi ludzmi. Moze przez lepsze warunki i ewentualna ich utrata beda sie bardziej starac zyc w cywilizowany sposób tzn, dbac o dzieci ich edukacje oraz czystosc i spokój dookoła .
Nie badzmy odrazu nastawieni, ze wszystko jest złe. Tez mi sie to nie podoba ze muszę całe życie zawalac zeby zyc przynajmniej na srednim standardzie a inni to poprostu dostaja. Ale popatrzmy faktycznie na te dzieci, one nie sa niczemu winne.
Czas pokaze jak to bedzie wygladac...
Pozdrawiam Tomaszów. Dużo uśmechu życzę :)
Na górę

Postautor: Gość » 14 lut 2020, o 12:43

Dzieci otoczyć maksymalną opieką,
-nakarmić w szkole aby nie były głodne
-nauczyć w szkole aby miały szansę na dobre wykształcenie
-fundować wycieczki aby zobaczyły inny świat i możliwości zmiany
- i ferie aby wypoczeły od toksycznych rodziców
-kupować odzieź aby nie rózniły sie od rowieśników
-przybory szkolne i książki bo to niewiele kosztuje.
-zadbać o zdrowie.
-rozwijać pozaszkolne zainteresowania finansując warsztaty czy treningi.Pomagać w odkrywaniu umiejetności dziecka.

Zwolnienić rodziców z podatków od pracy a nie opłat na prąd czy gaz.
Szukać usilnie możliwości zatrudnienia rodziców.
Bo to oni muszą być odpowiedzialni za swoje dzieci!

Jeśli tego z przyczyn psychicznych,nałogowych czy nieprzystosowania społecznego nie robią wtedy takie dziecko skazanie jest na porażkę życiową.
Przecież to rodzina w dużej mierze kształtuje model zachowań i budowaniae relacji w przyszłym dorosłym życiu.Deficyty materialne wcale nie są najwazniejsze.Przyczyną wiekszego nieszczęścia są te uczuciowe!

Dziecko z biednej rodziny jest bardziej zmotywowane aby jego zycie było lepsze.Radzenie sobie w życiu to podstawa i tego powinno sie uczyć dzieciaki z rodzin zagrożonych biedą.


Ale nie dawać kasy" do ręki" :idea:

bo jak nie potrafią utrzymać siebie pracując to i nie potrafią zarzadzać pieniędzmi.
Niestety tak było i jest.
Aby wydobyć dzieciaki z tego zaklętego kręgu powtarzalności dróg życiowych powinno sie wybrać powyższe rozwiązania.
Dązenie do zakodowania od malego,że kasę się zarabia a nie odbiera w punkcie pomocy społecznej to podstawowa.
To zaprogramowanie na lepsze "życie o własnych siłach "jest sukcesem społeczenstwa i stanowi o jego dobrobycie.

Co do nowego lokum to powinno sie stworzyć system rotacyjny lub jak kto woli hierarchiczny.Ludzie z mieszkań socjalnych o gorszych warunkach dostaja lepsze bo cos robią aby zasłużyć na pomoc innych np. Podejmują pracę nawet okazjonalną no i nie dewstują otrzymanego za darmo lokum.To logiczne i sprawiedliwe.
Tylko taka ścieżka do wychodzenia z biedy ma sens i zasługuje na duże wsparcie.
Strategia pomocy musi być zawsze zdroworozsądkowa.



Pozdrawiam
Na górę

Postautor: Gość » 14 lut 2020, o 13:06

dzieci szkoda i to oczywiste ale dlaczego pijakom i nierobom ma być lepiej jak mnie
Na górę

Postautor: zorg » 14 lut 2020, o 15:20

seper extra pewnie niezalapie sie :x :evil:
Na górę

Postautor: Gość » 14 lut 2020, o 15:47

dzieci szkoda i to oczywiste ale dlaczego pijakom i nierobom ma być lepiej jak mnie
A dlaczego ludziom mającym się za lepszych od innych ma być lepiej od pijaków? Wolę pijaków niż wyniosłych buraków.
Na górę

Postautor: Gość » 14 lut 2020, o 15:58

A dlaczego ludziom mającym się za lepszych od innych ma być lepiej od pijaków? Wolę pijaków niż wyniosłych buraków.
Coś z tobą nie tak,nie podlega dyskusji że każdy trzeźwy jest lepszy od alkoholika.
Na górę

Postautor: Gość » 14 lut 2020, o 17:02

Coś z tobą nie tak,nie podlega dyskusji że każdy trzeźwy jest lepszy od alkoholika.
Gdzie ty się wychowałeś i na jakim poziomie skończyłeś naukę?
Na górę

Postautor: Gość » 14 lut 2020, o 17:45

Przeciez ma rację.
Na górę

Postautor: Gość » 14 lut 2020, o 19:50

Przeciez ma rację.
Stąd już prosta droga do eugeniki. Jesteś na jej początku. Trochę przesadziłem. :lol: Każdy człowiek jest stworzeniem Boga.
Na górę

Postautor: Gość » 14 lut 2020, o 19:59

dzieci szkoda i to oczywiste ale dlaczego pijakom i nierobom ma być lepiej jak mnie
zostan pijakiem i nierobem skoro to taka prosta droga do sukcesu. w XXI wieku mieszkający ludzie w drewnianych barakach sprzed wojny. litości
Na górę

Postautor: Gość » 14 lut 2020, o 20:25

Litości
litości i
pieniędzy!
Na górę

Postautor: Gość » 14 lut 2020, o 23:55

Burmistrz im gaz wstawi to nie będą drzewa wywozić z lasu i jeszcze na niego zagłosują. Miasto, się śmieci pozbędzie i Zenek z Kurskim będzie mógł przyjechać - będzie git !
Na górę

Postautor: Gość » 15 lut 2020, o 13:36

Niby logiczne ale czy sprawiedliwe? :x
Na górę

Postautor: DzaspeR » 17 lut 2020, o 03:01

Nie jestem tak przekonany co do ulokowania w nowych blokach niewypłacalnych oraz " nie reprezentacyjnych" osób. Ładują pieniądze w OSiR na modernizację i rozbudowę aby podwyższyć swój piar. Moim zdaniem cały brud zostanie zamieciony gdzieś pod dywan. Miasto nie może sobie pozwolić na trzymanie takiej ilości elementów przy tak dużej inwestycji jaką jest OSiR.
Na górę

Postautor: Gość » 17 lut 2020, o 10:32

Czwartaki pijaki cwaniaki i nieroby powinny być ulokowane na końcach miasta a nie w najlepszych lokalizacji,na tyle jedynie zasłużyli.Że dzieci nic niewinne,a co winne moje dzieci że zapierda.am od rana do wieczora żeby się czegoś dorobić i nie mam dla nich czasu i nikt mi nie da chałupy.Gdzie tu sprawiedliwość sie pytam!
Na górę


Wróć do „Miasto, mieszkańcy, problemy...”