Jakie opłaty za prąd w garażu?

Sprawy związane z Tomaszowem Lubelskim i jego okolicami.

Postautor: kiero9 » 23 paź 2019, o 22:03

Witam!
Wynajmuję jeden z garaży przy ulicy Zamojskiego. Zastanawiam się nad podłączeniem prądu w garażu i jestem ciekaw ile by mnie to kosztowało. I tu pytanie do forumowiczów którzy podobnie jak ja wynajmują garaż z tą różnicą, że podłączyli sobie prąd. Jakie wam wychodzą rachunki za prąd? Wiadomo, że rachunki są zależne od zużycia więc mnie interesują kwoty rachunków przy stosunkowo niewielkim zużyciu. Nie przesiaduję w garażu ale prąd czasem by się przydał. Jeśli ktoś ma coś w tym temacie do powiedzenia to będę wdzięczny. Może też przy okazji wspomnieć o swoim zużyciu, czy jest ono niewielkie czyli włączyć światło na chwilę przy okazji parkowania czy też wykonuje tam jakieś regularne prace.
Na górę

Postautor: Chamon » 24 paź 2019, o 15:56

Jak Ci się somsiad na lewo nie podłączy to pewnie nie duże
Na górę

Postautor: Gość » 24 paź 2019, o 17:00

https://www.tauron-dystrybucja.pl/przyl ... zylaczenie
uwaga : za każdy kW!!! moc np.4 kw to 4 x 55 , opłaty stałe około 14-15 zł , sam musisz kupic kabel i wykonac robote oni tylko daja licznik . Instalacja wewnatrz własna . Myślę że około 1000 zł całóśc
Na górę

Postautor: Gość » 24 paź 2019, o 17:22

Jak Ci się somsiad na lewo nie podłączy to pewnie nie duże
No, wredny "somsiad" to gadzina a jak jeszcze podkrada to katastrofa!
Na górę

Postautor: kiero9 » 25 paź 2019, o 00:35

https://www.tauron-dystrybucja.pl/przyl ... zylaczenie
uwaga : za każdy kW!!! moc np.4 kw to 4 x 55 , opłaty stałe około 14-15 zł , sam musisz kupic kabel i wykonac robote oni tylko daja licznik . Instalacja wewnatrz własna . Myślę że około 1000 zł całóśc
Takich opłat to ja się raczej nie spodziewam. W tych garażach ze spółdzielni wszystko jest już gotowe. Każdy ma swój podlicznik i wszystko jest gotowe do włączenia prądu. Trzeba się tylko na to zdecydować. Może ten kable i instalacje tyczą się kogoś kto nie ma w garażu nic a chciałby mieć prąd. Ja jestem tylko najemcą a nie właścicielem garażu. Nigdy w życiu nie zainwestowałbym w to 1000 zł. A potem w przypadku przeprowadzki musiałbym zrezygnować z z garażu i cały ten wydatek byłby prezentem dla kogoś kto wynajmie go po mnie. Muszę się dowiedzieć w Zakładzie Energetycznym ale nie wierzę żeby czekały mnie jakieś wydatki poza rachunkami za prąd.
Na górę

Postautor: Gość » 25 paź 2019, o 09:37

Ja też mam tam garaż i ciągle mi nie po drodze by podpisać umowę. Na ile się dowiadywałem to nie ma żadnych kosztów przyłączenia - trzeba tylko ze spółdzielni pobrać jakiś dokument dot. warunków i udać się z nim do PGE. Umowa w PGE na taryfę jak mieszkanie ale nie wiem jak to w praktyce wypadnie. Dobrze by było gdyby ktoś opisał, ale chyba będzie łatwiej podjeść do kogoś przy okazji i zapytać.
Na górę

Postautor: Gość » 25 paź 2019, o 10:13

Kiedyś to były czasy,wystarczył długi kabel,na jednym końcu wtyczka a drugim gniazdo,ciągneło się przez pół osiedla w domu wpinało do gniazda a w garażu kabel wykończyło gniazdkiem.Jeżeli nie masz tak strasznie daleko do garażu może warto zainwestować w przewód kilkudziesięciometrowy wydatek spory na raz ale jeżeli nic nie stoi na przeszkodzie to ominiesz biurokracje i wyższe stawki za prąd.Ciekawe czy w tych czasach tak w ogóle można było by tak zrobić?
Na górę

Postautor: Gość » 25 paź 2019, o 13:57

idąc powyższym tokiem myślenia to może lepiej prądnicę postaw na siłę mięśni, Ty kręcisz by było światło, a żona wjeżdża do garażu albo odkurza w aucie :lol:

Faktycznie kiedyś to było :lol:
Na górę

Postautor: Gość » 25 paź 2019, o 16:26

idąc powyższym tokiem myślenia to może lepiej prądnicę postaw na siłę mięśni, Ty kręcisz by było światło, a żona wjeżdża do garażu albo odkurza w aucie :lol:

Faktycznie kiedyś to było :lol:
Ja tak miałem.W domu włączałem do kontaktu wtyczkę,szedłem do garażu i co chciałem podłączałem do listwy umieszczonej nad stołem
Na górę


Wróć do „Miasto, mieszkańcy, problemy...”