Tomaszów Lub. -przyszłość doskonała

Sprawy związane z Tomaszowem Lubelskim i jego okolicami.

Postautor: Gość » 12 cze 2019, o 14:55

Wiadome jest, że neofaszyści nie dostrzegają różnicy pomiędzy ludźmi innej narodowości a zwierzętami. Dlatego powyższa wypowiedź wcale mnie nie zdziwiła :lol: :lol: :lol:
Na górę

Postautor: Gość » 12 cze 2019, o 15:09

jaki fasczyzm :lol: puknijcie sie w głowę.To ocena sytuacji,realnej.To,że akurat ukraińscy pracownicy zapełniaja lukę i bezrobocia nie ma to fakt.Tylko,że oni tak jak my niesiemy ze soba w obce kraje swoja kulture i mentalność.To tak jak Francji ,Niemczech Belgii,Holandii rdzenni mieszkańcy czuja sie jak w kołchozie gospodarczym :lol:
To spora zagwozdka dla narodu bo juz wiemy jak kończy się wykorzystywanie obcych kulturowo i powiem,że ojczyzna będzie jakby zagrożona i może zostać przejęta.O tożsamości narodowej nie wspomnę.
Na górę

Postautor: Gość » 12 cze 2019, o 15:33

Wiadome jest, że neofaszyści nie dostrzegają różnicy pomiędzy ludźmi innej narodowości a zwierzętami. Dlatego powyższa wypowiedź wcale mnie nie zdziwiła :lol: :lol: :lol:
A może jeszcze moje porównanie nacechowane jest antysemityzmem? Kto mieszka w mojej ojczyźnie Polsce? A może to już nie jest moja ojczyzna? Może to już Ukraina? Lecz się człowieku.
Na górę

Postautor: Gość » 12 cze 2019, o 15:51

Nacjonaliści tak we łbach mają, że jak nie ma się żadnych argumentów to wali się w człowieka.(post powyżej)
Amerykanom, Anglikom, Niemcom ....Polacy wcale nie przeszkadzają. I im na każdym kroku nikt nie wyopowiada, że w poszukiwaniu chleba wyjechali z Polski, uzyskują obywatelstwo, prawa i obowiązki. Ich dzieci z urzędu mają nadane obywatelstwo kraju w którym są.
Więc powinnismy dziękowac Ukraincom, że chcą u nas pracować i pieniądze odprowadzać do ZUSu.
Skąd w Tobie czlowieczku tyle nienawiści, ksenofobi razem wziętych, bo dla mnie czy to Ukrainiec, czy Litwin, Białorusin, Rosjanin, który chce w Polsce pracować i uznać Polskę za swoją nową ojczyznę będzie mi rodakiem. I po co znowu siać ferment na forum z wyimaginowanym zagrożeniem. Chłopie mamy XXI wiek granice się otwierają, świat staje się globalną wioską. Najlepiej zamknij się w skansenie odbierz Polakom paszporty i nikogo nie wpuszczaj do kraj. I Konfederację sobie wybierz na rządzących z mocy prawa tobie należnego. Widzimy zmianę w KK, deleguje biskup na wczesniejsza emeryturę ksiedza-nacjonalstę. I oni mają ich dosyć w swoich szeregach. Spijają teraz tego owoce.
Na górę

Postautor: Gość » 12 cze 2019, o 16:30

no i pomyślec ,przyszłości jeszcze nie ma a juz mamy odmienne zdania :lol:
Na górę

Postautor: Gość » 12 cze 2019, o 16:44

Polacy wszedzie są kochani a na Ukainie chyba w szczególności.Tyle wolności i szacunku jak tam to chyba nigdzie nie mają.
Na górę

Postautor: Gość » 12 cze 2019, o 20:51

Nie jest tak jak pisze gosć o ludziach,którzy z otwartymi rękami witaja przybyszów w swoim kraju.Owszem jak wnoszą cos istotnego dla lokalnej społeczności to spoko( zostaną wykorzystani na maxa za połowe stawek ).Tylko zawsze podkreślają,że iojczyzna imigranta nie dala rady sprostać ich utrzymaniu i dopiero ich kraj jest w stanie zapewnić im jakiś byt.Tak ,zawsze tego można doświadczyć.Przystosujesz sie to dobrze ale i tak bedziesz obcy i na łasce darczyńcy.Dlatego tak ważne jest utrzymywanie i budowanie narodwej tożsamości.To dla ludzi ostoja bezpieczeństwa i spokoju.Dlatego trytorium jakie zajmuje dana nacja jest istotne.To opoka na której budujemy swoja własna przyszłść.Taką wolność bez cudzych ograniczeń.
Na górę

Postautor: Gość » 12 cze 2019, o 23:05

Nacjonaliści tak we łbach mają, że jak nie ma się żadnych argumentów to wali się w człowieka.(post powyżej)
Amerykanom, Anglikom, Niemcom ....Polacy wcale nie przeszkadzają. I im na każdym kroku nikt nie wyopowiada, że w poszukiwaniu chleba wyjechali z Polski, uzyskują obywatelstwo, prawa i obowiązki. Ich dzieci z urzędu mają nadane obywatelstwo kraju w którym są.
Więc powinnismy dziękowac Ukraincom, że chcą u nas pracować i pieniądze odprowadzać do ZUSu.
Skąd w Tobie czlowieczku tyle nienawiści, ksenofobi razem wziętych, bo dla mnie czy to Ukrainiec, czy Litwin, Białorusin, Rosjanin, który chce w Polsce pracować i uznać Polskę za swoją nową ojczyznę będzie mi rodakiem. I po co znowu siać ferment na forum z wyimaginowanym zagrożeniem. Chłopie mamy XXI wiek granice się otwierają, świat staje się globalną wioską. Najlepiej zamknij się w skansenie odbierz Polakom paszporty i nikogo nie wpuszczaj do kraj. I Konfederację sobie wybierz na rządzących z mocy prawa tobie należnego. Widzimy zmianę w KK, deleguje biskup na wczesniejsza emeryturę ksiedza-nacjonalstę. I oni mają ich dosyć w swoich szeregach. Spijają teraz tego owoce.

Ale prdlisz :roll: Jakbys nie słyszał o pobitych Polakach w Wielkiej Brytanii.

https://wiadomosci.wp.pl/ataki-na-polak ... 177728129a

Z tym ZUS bym nie przesadzał:"Po raz pierwszy od kilku lat zmniejszyła się liczba obywateli Ukrainy ubezpieczonych w ZUS. Na przełomie roku liczba pracowników z ukraińskim paszportem, za których odprowadzano składki do ZUS, zmalała o ponad 20 tysięcy w porównaniu z październikiem."

Polacy nie wyjeżdżali na miejsce Anglików czy Niemców którzy wyjechali za swoich krajów za pracą. Ukraincy zaniżyli wynagrodzenia. I to jest fakt.
Na górę

Postautor: Gość » 12 cze 2019, o 23:17

“Mam takie marzenie, że byłoby fajnie, jakbyśmy byli na tyle otwarci na Ukraińców w Poznaniu, Wielkopolsce czy w ogóle w Polsce, żebyśmy dostrzegając tę ich pewną +odmienność+, potrafili zareagować z szacunkiem, np. powiedzieć dzień dobry po ukraińsku – to nie jest trudne. A to może spowodować, że obie strony mogą poczuć się lepiej, bo zobaczymy uśmiech.

https://www.stefczyk.info/2019/05/09/uk ... do-polski/

Ta. Anglicy czy Niemcy mówią do Polaków dzień dobry po polsku :P Może jeszcze krzyczeć Sława Ukrainie?
Na górę

Postautor: Gość » 13 cze 2019, o 11:06

Gość od tej miłości do imigrantów nie rozumie,że swoja ojczyznę to musimy budować my.Jeśli zaczna to robić obcokrajowcy (nawet urodzeni w Polsce) to czyja to będzie ojczyzna?hę?
Przepraszam ale nie wierze w taki układ.
Na górę

Postautor: Gość » 13 cze 2019, o 11:58

Małe co nieco o przyszłości.

Blisko 100 tys. Polaków w ciągu ostatnich dwudziestu lat nie przepracowało ani jednego dnia. Nie odprowadzili żadnej składki emerytalnej. A część z nich stanie w kolejce po emerytury. Zobaczą maksymalnie kilka - kilkadziesiąt złotych. Prof. Gertruda Uścińska proponuje, by wprowadzić w Polsce minimalny staż pracy, który będzie uprawniał do comiesięcznej emerytury

OBUDZIMY SIE W INNEJ RZECZYWISTOŚCI :idea:
Na górę

Postautor: Gość » 15 cze 2019, o 13:42

co by nie pisać nad tą przyszłością to trzeba sie dobrze zastanowić.
Na górę

Postautor: Gość » 17 cze 2019, o 11:57

Mała mieścina a ceny kosmiczne, zero perspektyw na życie drogie lokale, opłaty miasto bez przyszłości. Dobrze, że dają 500+ to rodziny dzieciate mają za co żyć.
Na górę

Postautor: Gość » 17 cze 2019, o 12:00

Jak wszyscy będą na socjalu to wreszcie będzie po równo.
Na górę

Postautor: Gość » 17 cze 2019, o 13:16

Polska Socjalna to marzenie wielkich tego świata.
Na górę


Wróć do „Miasto, mieszkańcy, problemy...”