Kleszcze

Sprawy związane z Tomaszowem Lubelskim i jego okolicami.

Postautor: Gość » 12 maja 2019, o 13:03

Jak chronicie swoje pociechy przed kleszczami?

Czytałam dużo o olejkach eterycznych i zastanawiam się nad zrobieniem mikstury tzn (olej rośliny 2 łyżki i 20 kropli np olejku z lawendy albo woda z olejkiem z drzewa herbacianego) oraz pranie ubrań w olejku z drzewa herbacianego.


Olejki eteryczne dość ciężki temat nie wszystkie są dobre dla dzieci a jak są dobre to np kontakt skóra słońce może źle się skończyć no olejek cytrynowy wiec dlatego wybrałam te dwa

Może macie inne sposoby strasznie się boję tego dziadostwa syn ma 8,5 miesiąca, sprawdzam go codziennie ale boję się że coś przeoczę bo teraz taki ruchliwy już mam problem z ubraniem pieluch a co dopiero z dokładnym sprawdzeniem.
Na górę

Postautor: Gość » 12 maja 2019, o 13:30

Poczekaj na link z reklamą zaraz naciągacze z firm farmaceutycznych coś zaproponują.
Na górę

Postautor: Gość » 12 maja 2019, o 18:02

pewnie takie tematy zakładają
Na górę

Postautor: Gość » 13 maja 2019, o 08:57

Kleszcze są wszędzie. Groźne są dorosłe osobniki,ale też larwy, które bardzo trudno zauważyć.Ostatnio stwierdzono, że boreliozę przenoszą także komary.Tak więc jedyną ochroną na 100% jest szczelna kapsuła z dostawą powietrza przez system filtrów oraz jedzenia poprzez specjalne śluzy.
Ale może nie dajmy się zwariować.Kleszcze były,są i będą.Ludzie też.Zwyczajnie uważajmy.Na statystyki nic nie poradzimy, ileś osób zostanie ukąszonych i zarażonych,tak jak mimo ostrzeżeń ileś osób każdego dnia uczestniczy w wypadkach drogowych, a część z nich ponosi śmierć.Taka jest nasza cywilizacja.
Na górę

Postautor: artinez » 14 maja 2019, o 10:18

W Polsce mamy kilka gatunków kleszczy. Poza tym występują one w różnych stadiach: larwy, nimfy oraz dorosłe osobniki. W zasadzie każda z odmian jest groźna, bo przenosi zarówno KZM czy inne boreliozę.
Jak się chronić? Minimalizować ryzyko związane z ukąszeniami. Kolejna sprawa, to szczelne ubieranie się, stosowanie repelentów. Ale z tym ostatnim trzeba ostrożnie, bo np Deet uchodzi za toksyczny, zwłaszcza w dużych stężeniach.
Sprawdź jeszcze repelenty od Kick The Tick: https://kickthetick.pl/kick-the-tick-repelent/
Działają na takiej zasadzie, że redukują zagrożenie związane z ukąszeniami bo upośledzaja receptory czuciowe kleszcza, bez których staje się bezbronny.
Na górę

Postautor: Gość » 14 maja 2019, o 12:11

Poczekaj na link z reklamą zaraz naciągacze z firm farmaceutycznych coś zaproponują.
Gość miał racje jest reklama naciągaczy farmaceutycznych :lol: :lol: :lol: :lol:
Na górę

Postautor: Gość » 14 maja 2019, o 20:19

Jakiś Czerepach olejek chce wcisnąć
Na górę


Wróć do „Miasto, mieszkańcy, problemy...”