KOLEJ W TOMASZOWIE

Sprawy związane z Tomaszowem Lubelskim i jego okolicami.

Postautor: Gość » 31 mar 2019, o 15:59



Nie każdy tak jak ty kocha Pis,mieszkam tutaj i Pis dla mnie to szkodnik.NIe chcę nic od niego oni nic nikomu nie dali
oni po prostu was kupili tak jak się kupuje psa do zabawy lub obrony lub konia do roboty,
ten twardy elektorat jest potrzebny na wybory to cena na jaką was Pis wycenił
a płaca pieniedzmi ludzi uczciwie pracujacych ,promują nierobów,i troli wszelkiej masci.
Głupoty piszesz lewacki PO kemonie ,Po to dopiero szkodnik Polski ....
witam trola pisowskiego z Newsweb
Na górę

Postautor: Gość » 31 mar 2019, o 16:41



Nie każdy tak jak ty kocha Pis,mieszkam tutaj i Pis dla mnie to szkodnik.NIe chcę nic od niego oni nic nikomu nie dali
oni po prostu was kupili tak jak się kupuje psa do zabawy lub obrony lub konia do roboty,
ten twardy elektorat jest potrzebny na wybory to cena na jaką was Pis wycenił
a płaca pieniedzmi ludzi uczciwie pracujacych ,promują nierobów,i troli wszelkiej masci.
Jednak DEBILE z peło są wśród nas :!: Witamy cie KODOjepcu, homoniewiadomo z LBGT+ , kolego Czaskowskiego i Członka Rabieya :lol:
Na górę

Postautor: Gość » 31 mar 2019, o 20:49

Odpowiedź na miarę prawdziwego polaka ,katolika i patrioty......
Na górę

Postautor: Gość » 31 mar 2019, o 21:10

Odpowiedź na miarę prawdziwego polaka ,katolika i patrioty......
I do tego słuszna !
Na górę

Postautor: Gość » 1 kwie 2019, o 07:07

Ej może już się nie pompujcie tylko poczekajmy co z tego będzie.. poza tym dziś prima aprilis ;)
Na górę

Postautor: Gość » 1 kwie 2019, o 09:13

Ile razy w roku zamierzasz pisiorze jeżdzić tą super koleją lub pks-em?? :) I ile zamierzasz dołożyć do debilnych pomysłów??
Na górę

Postautor: Gość » 1 kwie 2019, o 09:43

Ile razy w roku zamierzasz pisiorze jeżdzić tą super koleją lub pks-em?? :) I ile zamierzasz dołożyć do debilnych pomysłów??
Bolą zwieracze, że PIS wygra jesienne wybory bolą mają boleć pokemonie.
Na górę

Postautor: Gość » 1 kwie 2019, o 15:21

super pomysł i oby został zrealizowany!!!
Na górę

Postautor: Gość » 1 kwie 2019, o 15:24

Super z was ekonomiści :lol:
Na górę

Postautor: Gość » 1 kwie 2019, o 17:15

Mnie się marzy kolejka linowa gdzies w pięknym miejscu Roztocza. Taka krzesełkowa lub gondoliowa, żeby można było podziwiać piekno naszego regionu z góry. Myślę, że była by bardziej dochodowa niż kolej czy Pks.
Na górę

Postautor: Gość » 2 kwie 2019, o 14:28

A czy teraz u władz sa ekonomiści?
sa tacy jak my :panzielony:
Na górę

Postautor: Gość » 2 kwie 2019, o 20:17

Jakoś jak popatrzeć na mapkę i projekt tej nitki kolejowej :roll: to ona tak zygzakoem biegnie.Ciekawe dlaczego?
Na górę

Postautor: kasia 4 » 2 kwie 2019, o 20:31

obudż się Pan już 2 kwietnia i po kolei dobry kawał he he
Na górę

Postautor: Gość » 3 kwie 2019, o 09:41

Mnie się marzy kolejka linowa gdzies w pięknym miejscu Roztocza. Taka krzesełkowa lub gondoliowa, żeby można było podziwiać piekno naszego regionu z góry. Myślę, że była by bardziej dochodowa niż kolej czy Pks.
W kamieniołomach w Błudku. Ale to są miliony. Kto je wywali?
Na górę

Postautor: Monty » 4 kwie 2019, o 14:44

Także uważam że to kawał. Na mapie z artykułu wychodzi że ta kolej przebiegać ma z Bełżca na N - tu przeszkodą terenową jest tzw. wzg. Górna Budka i Szkoci Dół. A od Tomaszowa dalej na N do Łabuń lub Komarowa. Na tej trasie jest cały pas wzniesień Grzędy Sokalskiej i głębokie doliny. Budowa na tym odcinku kolei wymaga z 5 mostów lub 6 tuneli po kilka km. Taka inwestycja dla puszczenia szynobusu to brak gospodarności. Chyba że stacja Bełżec zostałaby znowu terminalem rozładunkowym , ale znowu musieliby otworzyć przejście towarowe kolejowe w Hrebennem. Czy wiecie że kilka lat temu - po stronie UA- rozebrano tory od granicy do Rawy.
Przypomnę, że kolej wąskotorowa Bełżec- Tomaszów- - Rachodoszcze- Trawniki była wybudowana przez Austriaków podczas I wojny światowej. Do budowy tej kolejki wykorzystano tanią siłę roboczą w postaci jeńców wojennych. W TL przebiegała m.in. w okolicy ul. Sybiraków. Najciekawszym obiektem inżynieryjnym był drewniany kilkopoziomowy most w Rachodoszczach k.Łabuń. Kolejka istniała kilka lat i mogli nią jeździć także cywile.
Na górę


Wróć do „Miasto, mieszkańcy, problemy...”