Internet Swiatłowód

Sprawy związane z Tomaszowem Lubelskim i jego okolicami.

Postautor: Gość » 2 maja 2019, o 07:12

Internet naziemny kablowy. Byłem w Orange i mówię że wiffi jest słabe bo nie w całym domu ściąga, router jest na poddasze piętro a na dole w salonie już nie działa i może brak zasięgu, więc facetka że stary router i wymienia na nowy. Teraz działa ale jeszcze nie do końca dobrze bo odbiera ale zależy w którym miejscu na dole i się zacina, więc ta wymiana szału nie zrobiła chyba oszukują za mało może giga, a ich klientem jestem już bardzo długo czyli stałym, place 61 zł. z laczem czyżby za słaby internet?
Na górę

Postautor: Kermit11 » 2 maja 2019, o 09:20

Internet naziemny kablowy. Byłem w Orange i mówię że wiffi jest słabe bo nie w całym domu ściąga, router jest na poddasze piętro a na dole w salonie już nie działa i może brak zasięgu, więc facetka że stary router i wymienia na nowy. Teraz działa ale jeszcze nie do końca dobrze bo odbiera ale zależy w którym miejscu na dole i się zacina, więc ta wymiana szału nie zrobiła chyba oszukują za mało może giga, a ich klientem jestem już bardzo długo czyli stałym, place 61 zł. z laczem czyżby za słaby internet?
Masło maślane....
Co masz na myśli kablowy?Zwykły po skrętce czy światłowodowy?
Z czego masz zbudowany dom/mieszkanie?Im grubsze mury-strop,zbrojenie,blacha tym gorszy zasięg
Ruter zawsze trzeba umieszczać w centrum mieszkania by mieć optymalny zasięg w całym domu,więc strychy i poddasza nie są dobrymi miejscami,proponuję Ci dokupić wzmacniacz i umieścić go w takim punkcie by dał rade zwiększyć pokrycie wi-fi w całym mieszkaniu.
Co od prędkości internetu mylisz ją z zasięgiem.Sprawdź czy na poddaszu nie zacina(tam gdzie stoi ruter) jeżeli nie tnie się to znaczy że na dole tnie dlatego że masz słaby sygnał i musisz go wzmocnić.Ile MB wykupiłeś w Orange że tyle płacisz?Może być też tak że w Orange w abonamencie masz zadeklarowaną prędkość 50MB/s a w rzeczywistości dolatuje do Ciebie tylko np: 15Mb/s ale taka prędkość spokojnie wystarczy do przeglądania neta nawet na paru urządzeniach,no chyba że chcemy oglądać wszystko w HD i jednocześnie pobierać pliki to lekkie ścinki mogą być.Istnieje duże prawdopodobieństwo że tak właśnie jest gdyż Ornage nie wszędzie wymienia te centralli bo powód jest jasny,ludzie odchodzą z Orange na kablu na rzecz LTE bądź światłowodu.Wygodniej jest posiadać internet mobilny i nie być uwiązanym do telefonii stacjonarnej nawet gdy po jej łączach mamy internet który i tak nie dorównuje temu światłowodowemu czy LTE (cenowo i wydajnościowo)
Na górę

Postautor: Gość » 2 maja 2019, o 13:39

kiedy bedzie swiatlowod na wyzwolenia ? wiecie moze ?
Na górę

Postautor: Gość » 2 maja 2019, o 13:41

kiedy bedzie swiatlowod na wyzwolenia ? wiecie moze ?
Tom-Net wie
Na górę

Postautor: Gość » 4 cze 2019, o 14:27

no własnie nie wie. na pytanie kiedy bedzie to Panie rozkładaja ręce. Pytam więc kogo jeszcze mozna o to zapytać zeby wiedział wiecej - dostałem odpowiedz ze nikt tego nie bedzie wiedział :)
Jak to się ma do pozyskanych dotacji ? Firma zamiast w miescie rozwijac siec swiatłowodowa to robi inwestycje poza miastem bo tam im łatwiej.
Trzeba napisac pismo do UM w tej sprawie. I prosze mi tu nie pisac, ze to prywatna firma i moze robic co chce bo nie do konca tak jest. Maja rozne umowy co do inwestycji w miescie i chyba sie z nich nie wywiazują tak jak trzeba.
Na górę

Postautor: Gość » 4 cze 2019, o 15:01

To znowu ten sam natręt?
I prosze mi tu nie pisac, ze to prywatna firma i moze robic co chce bo nie do konca tak jest. Maja rozne umowy co do inwestycji w miescie i chyba sie z nich nie wywiazują tak jak trzeba.
Nie wywiązują się jak trzeba, bo Ci ciągle nie podłączyli internetu? Skoro tak doskonale wiesz, jakie umowy mają na inwestycje w mieście, to po prostu wrzuć tu skan tej umowy, na której jest wyraźnie napisane, że podłączą konkretnie Ciebie. Wtedy nikt Ci nie będzie pisał, że to prywatna firma, może robić co chce, w tym po prostu może Ciebie olać i podłączyć wszystkich sąsiadów, i w ogóle całe miasto, oprócz Ciebie.
Na górę

Postautor: Gość » 4 cze 2019, o 15:33

To znowu ten sam natręt?
I prosze mi tu nie pisac, ze to prywatna firma i moze robic co chce bo nie do konca tak jest. Maja rozne umowy co do inwestycji w miescie i chyba sie z nich nie wywiazują tak jak trzeba.
Nie wywiązują się jak trzeba, bo Ci ciągle nie podłączyli internetu? Skoro tak doskonale wiesz, jakie umowy mają na inwestycje w mieście, to po prostu wrzuć tu skan tej umowy, na której jest wyraźnie napisane, że podłączą konkretnie Ciebie. Wtedy nikt Ci nie będzie pisał, że to prywatna firma, może robić co chce, w tym po prostu może Ciebie olać i podłączyć wszystkich sąsiadów, i w ogóle całe miasto, oprócz Ciebie.
Widzę, że Cie to strasznie boli!! Musisz tutaj wywalic swoje wywody zeby Ci bylo lżej. jesli sprawa nie dotyczy Ciebie to po co się wtracasz ?
Na górę

Postautor: Gość » 4 cze 2019, o 15:37

Mu płacą, ktos tu opisał go on się wpieprzy w kazdy temat.
Na górę

Postautor: Gość » 4 cze 2019, o 16:55

Widzę, że Cie to strasznie boli!! Musisz tutaj wywalic swoje wywody zeby Ci bylo lżej. jesli sprawa nie dotyczy Ciebie to po co się wtracasz ?
Ponieważ jestem strasznie uczulony na takich pseudo-ważnych typów jak Ty, którzy uważają, że im się należy. A Ty dodatkowo jeszcze pi* głupoty, że ktoś się z czegoś nie wywiązuje, i że prywatna firma coś musi. Zrozum w końcu koleś, że nikt nic nie musi, nic Ci się nie należy i skończ zawracać głowę.
Na górę

Postautor: DarekK » 4 cze 2019, o 17:26

no własnie nie wie. na pytanie kiedy bedzie to Panie rozkładaja ręce. Pytam więc kogo jeszcze mozna o to zapytać zeby wiedział wiecej - dostałem odpowiedz ze nikt tego nie bedzie wiedział :)
Jak to się ma do pozyskanych dotacji ? Firma zamiast w miescie rozwijac siec swiatłowodowa to robi inwestycje poza miastem bo tam im łatwiej.
Trzeba napisac pismo do UM w tej sprawie. I prosze mi tu nie pisac, ze to prywatna firma i moze robic co chce bo nie do konca tak jest. Maja rozne umowy co do inwestycji w miescie i chyba sie z nich nie wywiazują tak jak trzeba.
Witam
Proszę o @ na adres darek@tom-net.pl z adresem gdzie ma być podłączenie i odpowiem jak sprawa wygląda
Na górę

Postautor: Gość » 5 cze 2019, o 08:46

Widzę, że Cie to strasznie boli!! Musisz tutaj wywalic swoje wywody zeby Ci bylo lżej. jesli sprawa nie dotyczy Ciebie to po co się wtracasz ?
Ponieważ jestem strasznie uczulony na takich pseudo-ważnych typów jak Ty, którzy uważają, że im się należy. A Ty dodatkowo jeszcze pi* głupoty, że ktoś się z czegoś nie wywiązuje, i że prywatna firma coś musi. Zrozum w końcu koleś, że nikt nic nie musi, nic Ci się nie należy i skończ zawracać głowę.
Po pierwsze Ty tu sie uważasz za pseudo-waznego Typa bo tylko ciągle wszystkich pouczasz. Po drugie nikt tu nie pisze, ze komuś coś się należy, to tylko Ty sobie wymysliles.
Na górę

Postautor: Gość » 8 cze 2019, o 11:06

Czy na terenie Tomaszowa są jeszcze inni dostawcy internetu światłowodowego. Dziękuję za ewentualną odpowiedź.
Na górę

Postautor: Gość » 8 cze 2019, o 12:43

no własnie nie wie. na pytanie kiedy bedzie to Panie rozkładaja ręce. Pytam więc kogo jeszcze mozna o to zapytać zeby wiedział wiecej - dostałem odpowiedz ze nikt tego nie bedzie wiedział :)
Jak to się ma do pozyskanych dotacji ? Firma zamiast w miescie rozwijac siec swiatłowodowa to robi inwestycje poza miastem bo tam im łatwiej.
Trzeba napisac pismo do UM w tej sprawie. I prosze mi tu nie pisac, ze to prywatna firma i moze robic co chce bo nie do konca tak jest. Maja rozne umowy co do inwestycji w miescie i chyba sie z nich nie wywiazują tak jak trzeba.
Witam
Proszę o @ na adres darek@tom-net.pl z adresem gdzie ma być podłączenie i odpowiem jak sprawa wygląda
No i co Ci marudo napisali żeś zamilkł? :shock: Trzeba najwidoczniej było od razu poprosić w siedzibie firmy o osoby kompetentne które odpowiedziały by na Twoje pytania a nie wylewać swoje żale na forum.Jestem ciekaw czy teraz gdyby nawet założyli Ci internet byś nie marudził czy nie będzie Ci głupio żeś wyszedł na takiego roszczeniowego i problematycznego klienta :lol: Firma może a nie musi zapamiętaj.
Na górę

Postautor: Gość » 11 kwie 2020, o 22:04

Czy jest ktokolwiek zainteresowany budową linii światłowodowych w Tomaszowie Lubelskim ? Burmistrz, radni dlaczego w tej sprawie nic nie robią ?
Na górę

Postautor: Gość » 14 kwie 2020, o 19:03

urządzenie ze złączem GPON od Tom-Netu do portu 1GB/s nasze/Orange ruter z technologia AC w standardzie 5Ghz bo wtedy mamy pewność iż...
wtedy mamy pewność że mamy 5G w domu, a częstotliwości 5g utrudniają absorbcję tlenu przez organizm.
I co w takim razie?
Na górę


Wróć do „Miasto, mieszkańcy, problemy...”