Internet Swiatłowód

Sprawy związane z Tomaszowem Lubelskim i jego okolicami.

Postautor: Gość » 27 mar 2019, o 12:50

Przychodzili po zgody - zgody udzieliłeś, co jeszcze chcesz? Podpisałeś z nimi jakąś umowę, w której się zobowiązują do założenia Tobie internetu w ciągu 2 lat?
chyba należy mi się jakieś wyjasnienie czego tego nie robią!!!!
No to przecież pisałeś (to nie Ty?), że dzowniłeś/ktoś dzownił, i powiedzieli, że na najbliższe 2 lata mają roboty rozpisane. Czyli masz wyjaśnione - nie robią tego, bo robią coś innego. Tylko coś mi mówi, że Ty nie chcesz wyjaśnienia, Ty chcesz jakąś procesję do siebie do domu i oficjalne przeprosiny, że ktoś śmiał Ciebie pozbawić Twojego podstawowego prawa człowieka, jakim jest dostęp do internetu światłowodowego w każdym miejscu świata, w którym sobie tego zażyczysz.
Na górę

Postautor: Gość » 27 mar 2019, o 13:02

Przychodzili po zgody - zgody udzieliłeś, co jeszcze chcesz? Podpisałeś z nimi jakąś umowę, w której się zobowiązują do założenia Tobie internetu w ciągu 2 lat?
chyba należy mi się jakieś wyjasnienie czego tego nie robią!!!!
No to przecież pisałeś (to nie Ty?), że dzowniłeś/ktoś dzownił, i powiedzieli, że na najbliższe 2 lata mają roboty rozpisane. Czyli masz wyjaśnione - nie robią tego, bo robią coś innego. Tylko coś mi mówi, że Ty nie chcesz wyjaśnienia, Ty chcesz jakąś procesję do siebie do domu i oficjalne przeprosiny, że ktoś śmiał Ciebie pozbawić Twojego podstawowego prawa człowieka, jakim jest dostęp do internetu światłowodowego w każdym miejscu świata, w którym sobie tego zażyczysz.
Trafne spostrzeżenie 8)
Na górę

Postautor: Gość » 27 mar 2019, o 13:10

Przychodzili po zgody - zgody udzieliłeś, co jeszcze chcesz? Podpisałeś z nimi jakąś umowę, w której się zobowiązują do założenia Tobie internetu w ciągu 2 lat?
chyba należy mi się jakieś wyjasnienie czego tego nie robią!!!!
No to przecież pisałeś (to nie Ty?), że dzowniłeś/ktoś dzownił, i powiedzieli, że na najbliższe 2 lata mają roboty rozpisane. Czyli masz wyjaśnione - nie robią tego, bo robią coś innego. Tylko coś mi mówi, że Ty nie chcesz wyjaśnienia, Ty chcesz jakąś procesję do siebie do domu i oficjalne przeprosiny, że ktoś śmiał Ciebie pozbawić Twojego podstawowego prawa człowieka, jakim jest dostęp do internetu światłowodowego w każdym miejscu świata, w którym sobie tego zażyczysz.
człowieku idz i udzielaj rad komus innemu bo zaczyna się tu robić żałośnie. Powiedz mi jak twoje wywody maja pomoc w/w temacie ?
jedyne to mogą kogoś [***] i odechciewa się wszystkiego.
Wiesz coś na temat umowy Ustnej która ma również moc prawną ? zbierali pozwolenia a tym samym zobowiazali się do rozpoczęcia prac. Jednak na pytanie w/w firmie zlewaja a tym samym lekceważą klienta. Czy Ty rozumiesz,że woj Lubelskie fostało dotacje z UE i zobowiązało się położyc światłowód wiekszosci gospodarstw domowych ? wiec pytanie czego u nas nic nie robią ? więc to chyba też również pytanie do UM ? czy tak ?
do 2020 roku 90% gospodarstw mialo miec zapewniony ten dostęp
Budżet projektu: 3 857 777,77 PLN - tyle kasy zostało przeznaczone na rozwój cyfrowy w południowo wschodniej polsce.
Na górę

Postautor: Debil » 27 mar 2019, o 13:20

Przychodzili po zgody - zgody udzieliłeś, co jeszcze chcesz? Podpisałeś z nimi jakąś umowę, w której się zobowiązują do założenia Tobie internetu w ciągu 2 lat?


No to przecież pisałeś (to nie Ty?), że dzowniłeś/ktoś dzownił, i powiedzieli, że na najbliższe 2 lata mają roboty rozpisane. Czyli masz wyjaśnione - nie robią tego, bo robią coś innego. Tylko coś mi mówi, że Ty nie chcesz wyjaśnienia, Ty chcesz jakąś procesję do siebie do domu i oficjalne przeprosiny, że ktoś śmiał Ciebie pozbawić Twojego podstawowego prawa człowieka, jakim jest dostęp do internetu światłowodowego w każdym miejscu świata, w którym sobie tego zażyczysz.
człowieku idz i udzielaj rad komus innemu bo zaczyna się tu robić żałośnie. Powiedz mi jak twoje wywody maja pomoc w/w temacie ?
jedyne to mogą kogoś [***] i odechciewa się wszystkiego.
Wiesz coś na temat umowy Ustnej która ma również moc prawną ? zbierali pozwolenia a tym samym zobowiazali się do rozpoczęcia prac. Jednak na pytanie w/w firmie zlewaja a tym samym lekceważą klienta. Czy Ty rozumiesz,że woj Lubelskie fostało dotacje z UE i zobowiązało się położyc światłowód wiekszosci gospodarstw domowych ? wiec pytanie czego u nas nic nie robią ? więc to chyba też również pytanie do UM ? czy tak ?
do 2020 roku 90% gospodarstw mialo miec zapewniony ten dostęp
Budżet projektu: 3 857 777,77 PLN - tyle kasy zostało przeznaczone na rozwój cyfrowy w południowo wschodniej polsce.
To nie ja pisałem te posty wyżej(tzn: Debil :lol:)Moje wywody skończyły się na wpisie z godziny 9:33
Ale wtrącając jeszcze do tematu budżet projektu jest na rozwój całego południowo wschodniego regionu a nie tylko Tomaszowa i okolic,nie wiemy tak naprawdę jaka była kwota projektu Tom-netu.Druga sprawa jest taka że Tom-net ciągle działa może i fakt w innych częściach powiatu niż nasze miasto ale działa czyli dąży do uzyskania 90% -wego zapewnienia dostępu ludności w tym rejonie.fakt faktem nie każdemu zrobią od razu ale to już trzeba wiercić im dziurę w brzuchu i być upierdliwym by szybciej założyli u Ciebie światłowód jeżeli w ogóle planują to w tym rejonie robić.
Na górę

Postautor: Gość » 27 mar 2019, o 14:29

Wiesz coś na temat umowy Ustnej która ma również moc prawną ?
Filmów się naoglądałeś.
zbierali pozwolenia a tym samym zobowiazali się do rozpoczęcia prac.
Wydaje Ci się. Zgody zbierali na papierze, weź sobie ten papier i doczytaj czy zobowiązują się do rozpoczęcia prac. I zastanów się dlaczego zbierają zgody na papierze, a nie w formie ustnej. ;)
Czy Ty rozumiesz,że woj Lubelskie fostało dotacje z UE i zobowiązało się położyc światłowód wiekszosci gospodarstw domowych ?
Czy Ty rozumiesz, że firma Tom-Net nie jest województwem lubelskim? Skoro twierdzisz, że Lubelskie dostało, oraz twierdzisz, że Lubelskie ma jakieś zobowiązania wobec Ciebie, to idź do wojewody i walcz o swoje! A jak nie to do sądu. Tylko mam nadzieję, że z Lubelskim masz jakiś papier na to zobowiązanie, bo inaczej ciężko Ci będzie udowodnić ze zobowiązania.
Na górę

Postautor: Neo » 27 mar 2019, o 22:58


Czy Ty rozumiesz,że woj Lubelskie fostało dotacje z UE i zobowiązało się położyc światłowód wiekszosci gospodarstw domowych ? wiec pytanie czego u nas nic nie robią ?
To ja Ci wyjaśnię dlaczego: otóż gdybym ja był szefem/osoba która zarabia na tym biznesie to łatwiej jest mi pociągnąć światłowód małymi miejscowościami, bo to raptem 2-3 ulice/miejscowość i ludzie na wsi są (zacytuje z Misia) „mniej awanturujący się”
Na górę

Postautor: Gość » 28 mar 2019, o 14:43

"Nie mamy pańskiego internetu i co nam Pan zrobi?" ;)
Na górę

Postautor: cry » 28 mar 2019, o 15:29

"Nie mamy pańskiego internetu i co nam Pan zrobi?" ;)
To było mistrzowskie :)

A ja mam od nich światłowód (ul. Piłsudskiego, okolice kościoła Ojca Pio).
Działa wyśmienicie. Co prawda nachodziłem się trochę za nim i prosiłem firmę, ale dogadać się dało.
Tylko to było ponad 3 lata temu. Teraz faktycznie mogą realizować projekty poza miastem
Na górę

Postautor: Gość » 29 kwie 2019, o 11:42

Ma ktoś światłowód od Orange? Jak to działa?
Na górę

Postautor: Gość » 29 kwie 2019, o 12:42

Ma ktoś światłowód od Orange? Jak to działa?
O ile mi wiadomo typowy światłowód z Orange w Tomaszowie nie istnieje.Jedyną firmą która ,,żyłuje,, miasto jest Tom-Net.Były kiedyś pogłoski iż Orange chciała by wejść na linie Tom-Netu po przez dzierżawę łącza jak ma to miejsce gdy Orange dzierżawi linie no: Netii ale zapewne wtedy abonament w Orange zostanie powiększony o koszt utrzymania światłowodu w Tom-Necie więc czy Orange będzie alternatywą dla Tom-Netu jeżeli chodzi dostarczenie szerokopasmowego internetu?Raczej nie skoro działać będzie tylko w rejonach gdzie firma Tom-Net położyła światłowód więc klientom którym jeszcze go nie położono nie zrobi to różnicy do półki Orange nie ożyłuje drugą nitką miasta co zapewne nie będzie im się opłacać skoro można takową wydzierżawić od innej firmy.
Na górę

Postautor: Gość » 29 kwie 2019, o 21:29

Ja mam światłowód Orange, jest na linii z Tomnetu, w umowie nie nic o dodatkowych opłatach za dzierżawę łącza. To była migracja z VDSLa wiec aktywacja i instalacja za 0zł. Czekam na pierwszą fakturę wtedy na 100 % będę mógł potwierdzić. Pewną niedogodnością jest, że Tomnet zakończa łącze swoim ONT, a do Funboxa podpinają skrętką, wiec jest dodatkowe urządzenie do zasilenia i zajęty port w Funboxie. Tam gdzie jest światłowód w całości od Orange podpinają światłowód bezpośrednio do Funboxa. Jeśli chodzi o samo działanie,to jak na razie nie zauważyłem problemów, a na różnych speedtestach pokazuje tyle i w umowie.
Na górę

Postautor: Gość » 29 kwie 2019, o 21:59

Ja mam światłowód Orange, jest na linii z Tomnetu, w umowie nie nic o dodatkowych opłatach za dzierżawę łącza. To była migracja z VDSLa wiec aktywacja i instalacja za 0zł. Czekam na pierwszą fakturę wtedy na 100 % będę mógł potwierdzić. Pewną niedogodnością jest, że Tomnet zakończa łącze swoim ONT, a do Funboxa podpinają skrętką, wiec jest dodatkowe urządzenie do zasilenia i zajęty port w Funboxie. Tam gdzie jest światłowód w całości od Orange podpinają światłowód bezpośrednio do Funboxa. Jeśli chodzi o samo działanie,to jak na razie nie zauważyłem problemów, a na różnych speedtestach pokazuje tyle i w umowie.
W takim razie ile płacisz za prędkość z umowy?Tzn ile MB w umowie i za jaką cenę?Nie rozumiem skoro Tom-Net to podstawowy dostawca dający swój sprzęt to po co pchać się w Orange?po co takie pośrednictwo?Nie lepiej bezpośrednio od Tom-Netu brać?Ja sam płacę 59zł za 500MB i tyle mi idzie po wifi prosto od Tom-Netu bez bawienia się z Orange
Na górę

Postautor: Kermit11 » 30 kwie 2019, o 10:23

Ja mam światłowód Orange, jest na linii z Tomnetu, w umowie nie nic o dodatkowych opłatach za dzierżawę łącza. To była migracja z VDSLa wiec aktywacja i instalacja za 0zł. Czekam na pierwszą fakturę wtedy na 100 % będę mógł potwierdzić. Pewną niedogodnością jest, że Tomnet zakończa łącze swoim ONT, a do Funboxa podpinają skrętką, wiec jest dodatkowe urządzenie do zasilenia i zajęty port w Funboxie. Tam gdzie jest światłowód w całości od Orange podpinają światłowód bezpośrednio do Funboxa. Jeśli chodzi o samo działanie,to jak na razie nie zauważyłem problemów, a na różnych speedtestach pokazuje tyle i w umowie.
W Tom-Necie też aktywacja i montaż sprzętu jest za free... Co w przypadku usterki do kogo zgłaszać i ile trzeba będzie czekać na naprawę jeżeli naprawę będzie wykonywać Orange?Co do urządzeń ONT z wejściem GPON właśnie dobrze że są doprowadzane do samego mieszkania(cały przewód światłowodowy) gdyż wyklucza to dodatkowe zakłócenia na chociażby switchach które też mogą się przywieszać czy ulegać awariom.Złącze światłowodowe w domu to najlepsza opcja by mieć pewność że transfer który mamy wykupiony w abonamencie będzie nam zapewniony.Lepiej podpiąć skrętką 1 metrową urządzenie ze złączem GPON od Tom-Netu do portu 1GB/s nasze/Orange ruter z technologia AC w standardzie 5Ghz bo wtedy mamy pewność iż zakłócenia powstałe z tego połączenia będą znikome a jeżeli powstaną to tylko ze zwieszenia się jednego czy drugiego sprzętu który łatwo zresetujemy włączając z zasilania.Nie ma lepszego rozwiązania jak światłowód w mieszkaniu abonenta a wszelkie inne przeróbki mające na celu wprowadzenie samego kabla ethernet do mieszkania abonenta nie zapewnią nam pewności czy łącze będzie stabilne,bez zakłóceń(długość skrętki ma znaczenie),bezawaryjności switchów do których abonent nie ma dostępu i musi czekać na przyjazd serwisanta itd itp.Lepiej mieć podłączone dwa urządzenia w mieszkaniu niż jedno podpięte do skrętki dostawcy który gdzieś ten sygnał rozdziela i od którego jesteśmy bardziej zależni jeżeli chodzi o usunięcie usterki,nie mówiąc już o prawdopodobnie częstszych spadkach prędkości na łączu
Na górę

Postautor: Gość » 30 kwie 2019, o 13:48

Ale macie problem, pytał ktoś, czy ma ktoś internet od Orange wiec odpowiedziałem, nikogo nie zachęcam do takiego rozwiązania ani nie odradzam. Opisałem jak to wygląda u mnie. Co do zgłaszania awarii, to formalnie z Tomnetem nie mam żadnej umowy wiec jak się coś wydarzy zgłaszam to do Orange, a ile bedzie trwać naprawa nie wiem nie mam doświadczeń w tej kwestii, od 2005 roku jak założyłem neostrade nigdy nie musiałem zgaszać awarii bo zawsze działała, wiec nie wiem ile może trwać naprawa.
U mnie światłowód wchodzi do mieszkania a ONT jest zainstalowane 1 metr od miejsca gdzie leży Funbox, i mniej więcej tyle ma skrętka. Natomiast z racji że Funbox 3 ma optyczny port WAN, to światłowód mógłby być doprowadzany do niego bezpośrednio, ale tak nie jest w przypadku gdy łącze dostarcza Tomnet. W miastach gdzie Orange dostarcza też swój światłowód wpinają się światłowodem bezpośrednio do Funboxa. Niby wielkiego znaczenia nie ma, ale jedno więcej urządzenie do zasilenia i ewentualnego zepsucia się, dla mnie jest to pewną wadą takiego rozwiązania, choć z drugiej strony łatwiej przenieść router w inne miejsce, wiec jak ktoś często przemeblowuje mieszkanie to może być dla niego korzystne.
Co do tego czy oferta Orange lepsza, czy Tomnetu, nie będę sie wypowiadał. Każdy może sobie policzyć jak jemu indywidualnie wychodzi, porównać i wybrać. Pewnie przy samym internecie będzie lepiej brać Tomnet, ale jak już się weźmie Orange Love i zepnie kilka usług to wtedy taniej może wyjść Orange. Przed wyborem trzeba sobie policzyć co jest bardziej korzystne i taką ofertę wybrać. Odpowiadając jeszcze czemu wziąłem Orange na łączu Tomnetu, a nie od razu od całą usługę od Tomentu, to ja nie podpisywałem nowej umowy, tylko w ramach istniejącej na Neostradę (która miała ważność jeszcze ponad rok) zaproponowali mi przejście na światłowód, to się zgodziłem. A w sumie dopiero w dniu instalacji z jak z Tomnetu zadzwonili omówić się na instalacje to dowiedziałem się że to na ich łączach.
Na górę

Postautor: Kermit11 » 30 kwie 2019, o 16:43

Ale macie problem, pytał ktoś, czy ma ktoś internet od Orange wiec odpowiedziałem, nikogo nie zachęcam do takiego rozwiązania ani nie odradzam. Opisałem jak to wygląda u mnie. Co do zgłaszania awarii, to formalnie z Tomnetem nie mam żadnej umowy wiec jak się coś wydarzy zgłaszam to do Orange, a ile bedzie trwać naprawa nie wiem nie mam doświadczeń w tej kwestii, od 2005 roku jak założyłem neostrade nigdy nie musiałem zgaszać awarii bo zawsze działała, wiec nie wiem ile może trwać naprawa.
U mnie światłowód wchodzi do mieszkania a ONT jest zainstalowane 1 metr od miejsca gdzie leży Funbox, i mniej więcej tyle ma skrętka. Natomiast z racji że Funbox 3 ma optyczny port WAN, to światłowód mógłby być doprowadzany do niego bezpośrednio, ale tak nie jest w przypadku gdy łącze dostarcza Tomnet. W miastach gdzie Orange dostarcza też swój światłowód wpinają się światłowodem bezpośrednio do Funboxa. Niby wielkiego znaczenia nie ma, ale jedno więcej urządzenie do zasilenia i ewentualnego zepsucia się, dla mnie jest to pewną wadą takiego rozwiązania, choć z drugiej strony łatwiej przenieść router w inne miejsce, wiec jak ktoś często przemeblowuje mieszkanie to może być dla niego korzystne.
Co do tego czy oferta Orange lepsza, czy Tomnetu, nie będę sie wypowiadał. Każdy może sobie policzyć jak jemu indywidualnie wychodzi, porównać i wybrać. Pewnie przy samym internecie będzie lepiej brać Tomnet, ale jak już się weźmie Orange Love i zepnie kilka usług to wtedy taniej może wyjść Orange. Przed wyborem trzeba sobie policzyć co jest bardziej korzystne i taką ofertę wybrać. Odpowiadając jeszcze czemu wziąłem Orange na łączu Tomnetu, a nie od razu od całą usługę od Tomentu, to ja nie podpisywałem nowej umowy, tylko w ramach istniejącej na Neostradę (która miała ważność jeszcze ponad rok) zaproponowali mi przejście na światłowód, to się zgodziłem. A w sumie dopiero w dniu instalacji z jak z Tomnetu zadzwonili omówić się na instalacje to dowiedziałem się że to na ich łączach.
To już raczej wina Orange że nie dają FunBoxa z wejściem GPON z możliwością bezpośredniego podłączenia światłowodu.Dzieje się tak iż Orange taniej wychodzi dać klientowi urządzenie nie obsługujące GPON,które i tak po złączu ethernet obsługuje prędkości do 1GB/s i obsługuje Wi-fi w standardzie AC.Sam mam podłączone dwa urządzenia ale zastanawiałem się nad zakupem jednego z wejściem Gpon i technologią AC 5Ghz ale półki co to drogie urządzenia więc musi być to tak podpięte jak u Pana.Co do odpowiedzi na temat opłat mógł Pan napisać jakie dodatkowe usługi są wliczone w abonament jeżeli cena była by wyższa od ceny abonamentu z Tom-Netu,wydaje mi się że płaci Pan więcej dlatego wykrętnie Pan odpowiedział :P
Na górę


Wróć do „Miasto, mieszkańcy, problemy...”