W tomaszowskich spożywczakach szybują ceny nawet podstawowych warzyw

Sprawy związane z Tomaszowem Lubelskim i jego okolicami.

Postautor: Gość » 24 maja 2019, o 11:53

kto będzie głosował za kims kto nie ,,daje '' ? Czy ma byc kapitalizm ten ma a kto leń to kradnie ? Już niech bedzie pis bo rozda co jest , bedziemy żyli jak cyganie , ważne co dziś a o jutro niech się martwią nasze dzieci , czy im zostanie pustynia czy oaza to ich problem . Tylko pis bo mam na flache nic nie robiąc , tzn . robie starej dzieci
Na górę

Postautor: Gość » 31 maja 2019, o 13:53

Z uwagi na nieurodzaj w Polsce i UE, droższe niż w 2018 r., szczególnie w pierwszej jego połowie, będą warzywa polowe, tj. marchew, cebula oraz ziemniaki.

Z analizy Banku BGŻ BNP Paribas, wynika też, że ceny pietruszki w tym okresie mogą być wręcz rekordowe.

http://www.egospodarka.pl/153251,Jakie- ... ,39,1.html

Na ceny warzyw polowych uzyskiwanych w Polsce wpływ mają liczne czynniki. Bardzo ważnym, być może kluczowym, jest sytuacja na międzynarodowych rynkach. Warunki do uprawy warzyw polowych w Polsce w 2018 roku były trudne, ale okazuje się, że w Europie na ogół było jeszcze gorzej. Dlatego też zbiory w wielu państwach są najniższe od wielu lat.



a ten o podatku bankowym, deszczowym, emisyjnym...napdalaj na ten PIS umiejętnie bo tylko ośmieszasz zwolenników opozycji
Na górę

Postautor: Gość » 4 cze 2019, o 17:12

Wczoraj jak zobaczyłam cenę pietruszki w stokrotce to myślałam, że się przewidziałam :shock: 10 zł. z groszami szok, cena jak z kosmosu. Cóż to się dzieje, jak żyć.
PODATEK od nieruchomości, tak podnoszony ostatnio przez PISOWSKĄ Radę Miasta Tomaszowa - też jest wliczany w cenę tej pietruszki. Brawo partia Populistów i Socjalistów :twisted: :twisted: :twisted:
Jak nie o klerze to o pietruszce. Bosze.
Na górę

Postautor: Gość » 4 cze 2019, o 17:23

Wczoraj jak zobaczyłam cenę pietruszki w stokrotce to myślałam, że się przewidziałam :shock: 10 zł. z groszami szok, cena jak z kosmosu. Cóż to się dzieje, jak żyć.
PODATEK od nieruchomości, tak podnoszony ostatnio przez PISOWSKĄ Radę Miasta Tomaszowa - też jest wliczany w cenę tej pietruszki. Brawo partia Populistów i Socjalistów :twisted: :twisted: :twisted:
Jak nie o klerze, to o pietruszce. Bosze.
Na górę

Postautor: Gość » 4 cze 2019, o 21:55

kto będzie głosował za kims kto nie ,,daje '' ? Czy ma byc kapitalizm ten ma a kto leń to kradnie ? Już niech bedzie pis bo rozda co jest , bedziemy żyli jak cyganie , ważne co dziś a o jutro niech się martwią nasze dzieci , czy im zostanie pustynia czy oaza to ich problem . Tylko pis bo mam na flache nic nie robiąc , tzn . robie starej dzieci


Ile wypiłeś? Bo to jest jakiś bełkot. Każda partia obiecuje w wyborach. Mam przypomnieć obietnice Tuska? PIS jak na razie obietnice spełnia. Więc co się dziwisz.

W 2018 roku wypłacono na 3,55 mln dzieci wychowywanych w 2,33 mln rodzin. Wszystkie to patologia?

W PO z dodatku na dzieci skorzysta czterech posłów, a pięciu "się zastanawia". Rafał Trzaskowski (2 dzieci) argumentował, że "nie zostawi tych pieniędzy w rękach PiS". Na 500 złotych co miesiąc jest chętny również Jacek Tomczak (5 dzieci).

Nowoczesna, co prawda głosowała przeciw ustawie PiS, ale aż ośmiu posłów będzie pisać wniosek o pieniądze. Ryszard Petru chce to zrobić "tak dla zasady". Z kolei Paulina Henning-Kloska ma "obowiązek wobec dzieci", by wziąć te pieniądze.

https://www.fakt.pl/pieniadze/finanse/5 ... ko/ww1q8y1

Poza tym ta kasa krąży w gospodarce. Napędza popyt.
Na górę

Postautor: Gość » 4 cze 2019, o 22:14

dojdziemy do zarobków w milionach jak u Balcerowicza i wtedy pińset będzie na zapałki
Na górę

Postautor: Gość » 4 cze 2019, o 22:27

dojdziemy do zarobków w milionach jak u Balcerowicza i wtedy pińset będzie na zapałki
Inflacja za 2018 rok - 1,6%. Tyle co nic. Inflacja w 1990 roku - 1395%

Były minister finansów w rządzie Hanny Suchockiej, prof. Jerzy Osiatyński wskazuje kilka przyczyn hiperinflacji w Polsce w 1990 r. "Zasoby gotówki, którymi dysponowały zarówno gospodarstwa domowe jak i przedsiębiorstwa były dużo wyższe niż podaż dóbr konsumpcyjnych, inwestycyjnych i zaopatrzeniowych" - uważa profesor.

https://www.bankier.pl/wiadomosc/20-lat ... 07735.html

Dziś nie ma problemu podaży. Ta kas krąży. No chyba, że ktoś naprawdę wierzy, że 2, 3 mln rodzin przepija ta kasę. Zresztą byłby wielki ruch w branży alkoholowej :P

Oni nic nie robią ponad pobudzanie popytu - Keynesizm

A że przekuwają to poparcie wyborcze to do kogo pretensje?
Na górę

Postautor: Gość » 5 cze 2019, o 06:24

Iidz do spozywczaka zmienisz zdanie
Na górę

Postautor: Gość » 5 cze 2019, o 07:48

co z tego że wszystko drożeje jest przecież 500+ :lol: :lol:
Na górę

Postautor: Gość » 5 cze 2019, o 08:33

Iidz do spozywczaka zmienisz zdanie
ile ty żresz tej marchewki czy pietruszki miesięcznie? :P
Na górę

Postautor: Gość » 5 cze 2019, o 09:45

Przeczytaj dzisiejszy Tygodnik Zamojski i przestaniesz bić pianę. Zobaczysz ile mięcho i inne artykuły podrożały i to o ile. Zamkniesz może dzioba.
Na górę

Postautor: Gość » 5 cze 2019, o 09:51

Przeczytaj dzisiejszy Tygodnik Zamojski i przestaniesz bić pianę. Zobaczysz ile mięcho i inne artykuły podrożały i to o ile. Zamkniesz może dzioba.
Wszystko drożeje co roku. Od lat. Nic nowego, choć wolałabym, żeby taniało.
Na górę

Postautor: Gość » 5 cze 2019, o 10:01

Przeczytaj dzisiejszy Tygodnik Zamojski i przestaniesz bić pianę. Zobaczysz ile mięcho i inne artykuły podrożały i to o ile. Zamkniesz może dzioba.
a co daje twoje klapanie dziobem na forum? :lol: :lol: :lol:
Na górę

Postautor: Gość » 5 cze 2019, o 22:12

Rzeczywiście coraz więcej pieniędzy zostawia się w sklepie. Tylko ze ludzie tez coraz więcej kupują. Widzę po sobie. :lol:
Na górę

Postautor: Gość » 5 cze 2019, o 22:29

co wy wypisujecie zabrednie jest wspaniale wszystko przecież tanieje w sklepach i cały świat patrzy na nas bo jesteśmy sercem Europy.
Na górę


Wróć do „Miasto, mieszkańcy, problemy...”