Podwyżka opłat za śmieci

Sprawy związane z Tomaszowem Lubelskim i jego okolicami.

Postautor: 0999 » 20 mar 2019, o 10:59

Podłość. Takich mamy radnych. Tfu!!!
Na górę

Postautor: Gość » 20 mar 2019, o 11:04

Podłość. Takich mamy radnych. Tfu!!!
było startować na radnego i pokazać jaki jesteś pro społeczny 8)
Na górę

Postautor: Gość » 20 mar 2019, o 15:03

Dopłacamy do dróg przyjaciół to i do śmieci też polski podatnik dopłaci nie wiedząc nawet za co :twisted: https://www.google.com/url?sa=t&rct=j&q ... 1rPLbQZ3ua
Czytasz te badziewia i myślisz że to prawda :lol: Unijne przepisy nie pozwolą na takie zagranie chociażby dlatego że UE prowadzi politykę ekologi która ma na celu zmniejszyć zanieczyszcznie środowiska.Nikt takiej bomby ekologiczniej nie przepuści na granicy a wierzenie takim artykułom to czysta ciemnota :lol:
Nie wybielaj unii . Malo to Niemcy badziewia nam przyslali i przesylaja. A ukraina to oczko w glowie prezesa :oops:
Na górę

Postautor: Gość » 20 mar 2019, o 16:16

jaką mam pewność,że jak obetnę tuje, wynajmę transport i zawiozę to nie będę z tym wracać /takie przykłady były poruszane na sesji przez radnego/
Poza tym nikt nie mówi jak mamy to przewozić czy workach, czy związane,chcąc mieć pewność żeby przyjęli towar na sortowni.
Na górę

Postautor: Gość » 20 mar 2019, o 16:31



Czytasz te badziewia i myślisz że to prawda :lol: Unijne przepisy nie pozwolą na takie zagranie chociażby dlatego że UE prowadzi politykę ekologi która ma na celu zmniejszyć zanieczyszcznie środowiska.Nikt takiej bomby ekologiczniej nie przepuści na granicy a wierzenie takim artykułom to czysta ciemnota :lol:
Nie wybielaj unii . Malo to Niemcy badziewia nam przyslali i przesylaja. A ukraina to oczko w glowie prezesa :oops:
Masz racje ale to o czym mówisz rozgrywało się w obrębie UE a więc nie łatwo było wyłapać ten proceder-pokaż mi chodź jeden artykuł z roku 2019 gdzie piszą o kolejnych dostawach.Wszystkie jakie znalazłem były z lat 2017-2018 gdy taki proceder ujawniono!To że wwożono nie znaczy że jest to dalej robione.Co chwile są uszczelniane granice,przepisy by zapobiec kolejnym takim przypadkom.Fakt nigdy na 100% nie będziemy pewni czy ktoś nie znalazł luki ale jakoś nie widuje się na co dzień tirów z blachami ukraińskimi wiozących cuchnący ładunek,same wymogi sanitarne nie przepuszczą takiego auta dlatego taki proceder może rozgrywać się w obrębie krajów unii i jeżeli nadal trwa to się jeszcze dowiemy o tym ale to będzie też znaczyć iż służby działają i monitorują sytuację.Tak że trzeba wyluzować skoro te informacje ujrzały światło dzienne to znaczy że ktoś tego pilnuje.
Na górę

Postautor: Gość » 20 mar 2019, o 17:29



I bardzo dobrze. Mieszkam w budynku wspólnoty i nigdy nie wystawiliśmy tyle tych śmieci co inni z działek prywatnych. Koleżanka to nawet sobie kpiła i mówiła, że za 11 złotych zapłaty w miesiącu to wywiezionych miała 6 takich dużych pojemników jakie stoją na dużych osiedlach. Ja płacę 38 złotych za miesiąc, tyle śmieci to nie oddałam przez cały okres jak zaczęliśmy płacić podatek śmieciowy.
taaa pierwsze słyszę, że 38 zł od osoby gdzieś się płaci... A, że koleżanka jest jakimś dziwnym przypadkiem to inna sprawa. Może jeszce źle sortuje bo nie sprawdzą???
a pisali i to b.duzo ,ze budowa basenu wyjdzie ludziom bokiem i mamy co mamy a to nie koniec podwyzek
Na górę

Postautor: Gość » 20 mar 2019, o 18:45



taaa pierwsze słyszę, że 38 zł od osoby gdzieś się płaci... A, że koleżanka jest jakimś dziwnym przypadkiem to inna sprawa. Może jeszce źle sortuje bo nie sprawdzą???
a pisali i to b.duzo ,ze budowa basenu wyjdzie ludziom bokiem i mamy co mamy a to nie koniec podwyzek
A co ma do tego budowa basenu?
Może miasto ma dokładać do wywozu?
Na górę

Postautor: Gość » 20 mar 2019, o 21:31

Przecież mialo byc tak dobrze za pisu, mialy miliony dla tomaszowskich pisowskich wladz z Lublina płynąć😀 A ty tylko stolki i kasa dla swoich, a dla ciemnoty podwyzki
Na górę

Postautor: Gość » 20 mar 2019, o 21:37

Przecież mialo byc tak dobrze za pisu, mialy miliony dla tomaszowskich pisowskich wladz z Lublina płynąć😀 A ty tylko stolki i kasa dla swoich, a dla ciemnoty podwyzki
Jak możesz nazywać burmistrza i radnych ciemnotą, przecież oni zaczęli podwyżki od siebie 8) :lol:
Na górę

Postautor: Gość » 20 mar 2019, o 22:42

Jasne jest, że na jaśnie pana burmistrza złego słowa powiedzieć nie można, gdyż jest z pisu, a skoro jest z pisu to oznacza że jest nieomylny i wszechwiedzący, a jaki jeszcze doświadczony fachowiec historyk! Do tego ludziom, którzy go wybrali, nie przeszkadzały absurdalne decyzje inwestycyjne, chociażby przeinwestowany basen na kilka milionów.Oczywiste, że jest przełożenie basenowych milionów na śmieci i inne podwyżki. Tyle, że ja mam prawo kląć na decyzje burmistrza i uchwały pisowskiej rady, a ci co go wybrali mordy w kubeł i cicho siedzieć proszę :P .
Na górę

Postautor: Gość » 20 mar 2019, o 22:50

Czytaj ze zrozumieniem. Napisałem w przenośni że zaczęli podwyżki ale diet i wynagrodzeń a nie własnych śmieci :!:
Na górę

Postautor: Gość » 20 mar 2019, o 23:12

Czytaj ze zrozumieniem. Napisałem w przenośni że zaczęli podwyżki ale diet i wynagrodzeń a nie własnych śmieci :!:
Nie przejmuj sie kolego.Tak to jest dyskutować z głupim który niczego nie rozumie a chce błysnąć wiedzą której nie posiada :lol: Tłumaczenia typu to przez 500+,partie typu PiS,PO itp.Zero wiedzy w zakresie uchwalanych ustaw,stawek itd.Ludzie mają jak na dłoni wszystko w internecie,nawet i transmisje online i to się tym nie interesują a gdy przyjdzie co do czego to nawet nie wiedzą dlaczego tak sie stało tak a nie inaczej.Wali taki po bandzie że to partia ta czy ta,że program socjalny jest winny,to budowa basenu itd itp.Gada o wszystkim tylko nie o tym co trzeba.Ciemnogród w czystej postaci,dobrze że jeszcze nie gada że to sprawa sił nieczystych bo i takie mogą zaraz być Jego przemyślenia :lol: Takiemu jak nie podeślesz linka konkretnie odsyłającego do danego zagadnienia to baran sam nie doczyta i nie znajdzie prawdziwych informacji i plecie bo plecie i te Twoje przenośnie wtedy bierze na serio bo nie wiem o co Ci chodzi bo nie ma wiedzy na dany temat.Ot Janusz :lol:
Na górę

Postautor: Gość » 21 mar 2019, o 09:11

Troche racji ma. Bo takiej pigułki to świat nie widział :roll:

Kosztorys inwestorski przewidywał jednak niższą kwotę. Dlatego poprosiłem o jego zaktualizowanie. Okazało się, że to już ok. 27 mln, a nie jak wcześniej 22 mln zł.

– Musieliśmy jednak połknąć tę gorzką pigułkę.

https://www.dziennikwschodni.pl/tomaszo ... 28469.html
Na górę

Postautor: Lili » 21 mar 2019, o 11:53

Podwyżki podwyżkami a widzieliście harmonogram ? Problematyczne już nie zabierają, trzeba samemu wywozić. Bio gałęzie itp nie wolno tylko pojemnik
A jak się ma to do ustawy rady miasta.?? Uchwała nr V/46/2019 w sprawie określenia szczegółowego sposobu i zakresu świadczenia usług w zakresie odbierania opadów komunalnych od właścicieli nieruchomości i zagospodarowania tych odpadów. Paragraf 1 mowi o tym ze w zamian za opłate odbierają każdą ilość odpadow??? To jakim cudem trawy w worku obok nie odbiorą? A moze wtedy trzeba wnieść podanie o dodatkowy pojemnik na bioodpady??
Na górę

Postautor: Lili » 21 mar 2019, o 12:40

Rozporządzenie ministra śridowiska
z dnia 29 grudnia 2016 r.
w sprawie szczegółowego sposobu selektywnego zbierania wybranych frakcji odpadów mowi o wprowadzeniu jednolitego systemu sortowania w całym kraju od lipca 2018 roku. Ostatni paragraf mowi o tym ze termin ten moze byc przesuniety w przypadku podpisanych wczesniej umow niz data wejscia w zycie tej ustawy...przetarg w tomaszowie już wygasa a 5 frakcji ani widu ani słychu.
Na górę


Wróć do „Miasto, mieszkańcy, problemy...”