Podwyżka opłat za śmieci

Sprawy związane z Tomaszowem Lubelskim i jego okolicami.

Postautor: Gość » 3 maja 2019, o 20:01

Oj co płaczecie...Wcześniej użalaliście się nad brakiem basenu-voilà już budują!Będziecie moczyć swoje zacne tyłeczki w pięknym rekreacyjnym kompleksie gdzie powinno się zapomnieć o wszystkich troskach i wydatkach jakie co chwile powstają więc zapomnicie o śmieciach,podatkach gruntowych itd :lol: Cieszcie się macie co chcieliście-miejsce zabaw/rekreacji bez którego miasto obeszło by się jeszcze parę lat.Zamiast myśleć nad czymś ważniejszym skupiono się na inwestycji basenu mało przemyślanej.Teraz poczekamy sobie łaaaaadnnnnyyyyych parę lat zanim z odpadami miasto coś zrobi a przez ten czas będziemy płacić grubą kase za wywóz śmieci i będziemy mieli problemy z ich wywozem przez normy i obostrzenia jakie miasto wprowadza.Można było zrobić spalarnie a potem pochylić się nad innymi inwestycjami.Radni chyba myślą o tu i teraz i nikt nie przywidział konsekwencji wzrostu zanieczyszczeń no i cen które co roku szybują w górę,woleli spełnić wizję kilku ludzi błagającym o basen bo przecież kto widział miasto bez basenu.jeszcze basen czkawką się odbije gdy koszt jego utrzymania przerzucą podatników,bo po chwilowej fascynacji i tłumach na basenie przyjdzie spokój który nie pomorze w utrzymaniu takiej inwestycji więc trzeba będzie wspomagać z budżetu.teraz pasowało by cisnąć samorządowców o zrobienie kroku w kierunku powstania spalarni/elektrowni
Pomorze może i pomoże a może i nie pomoże :lol: :lol: :lol: Jaka spalarnia człowieku :!: W tym grajdole znajdzie się jeden z drugim i zablokuje inwestycje tak jak w Rogóznie
Na górę

Postautor: Gość » 3 maja 2019, o 22:02

Oj co płaczecie...Wcześniej użalaliście się nad brakiem basenu-voilà już budują!Będziecie moczyć swoje zacne tyłeczki w pięknym rekreacyjnym kompleksie gdzie powinno się zapomnieć o wszystkich troskach i wydatkach jakie co chwile powstają więc zapomnicie o śmieciach,podatkach gruntowych itd :lol: Cieszcie się macie co chcieliście-miejsce zabaw/rekreacji bez którego miasto obeszło by się jeszcze parę lat.Zamiast myśleć nad czymś ważniejszym skupiono się na inwestycji basenu mało przemyślanej.Teraz poczekamy sobie łaaaaadnnnnyyyyych parę lat zanim z odpadami miasto coś zrobi a przez ten czas będziemy płacić grubą kase za wywóz śmieci i będziemy mieli problemy z ich wywozem przez normy i obostrzenia jakie miasto wprowadza.Można było zrobić spalarnie a potem pochylić się nad innymi inwestycjami.Radni chyba myślą o tu i teraz i nikt nie przywidział konsekwencji wzrostu zanieczyszczeń no i cen które co roku szybują w górę,woleli spełnić wizję kilku ludzi błagającym o basen bo przecież kto widział miasto bez basenu.jeszcze basen czkawką się odbije gdy koszt jego utrzymania przerzucą podatników,bo po chwilowej fascynacji i tłumach na basenie przyjdzie spokój który nie pomorze w utrzymaniu takiej inwestycji więc trzeba będzie wspomagać z budżetu.teraz pasowało by cisnąć samorządowców o zrobienie kroku w kierunku powstania spalarni/elektrowni
Pomorze może i pomoże a może i nie pomoże.Jaka spalarnia człowieku :!: W tym grajdole znajdzie się jeden z drugim i zablokuje inwestycje tak jak w Rogóznie
Masz racje,basenu nie zablokują bo gdzieś trzeba się moczyć :lol: Korwin miał racje więcej jest tych głupszych :D
Na górę

Postautor: marcin_rom » 4 maja 2019, o 12:47

czy też dostaliście 50 kodów kreskowy??
Na górę

Postautor: Gość » 4 maja 2019, o 19:03

Już gówna nie będziecie wkładać do worów, bo będzie jako niesegregowane :!: :!:
Na górę

Postautor: Gość » 5 maja 2019, o 07:41

...a w blokach? tam nie dostali numerków....
Na górę

Postautor: Gość » 5 maja 2019, o 09:00

...a w blokach? tam nie dostali numerków....
Tam wszystko idzie jako niesegregowane.
Na górę

Postautor: Gość » 5 maja 2019, o 16:44

czyli mieszkańcy bloków będą płacić 32 zł od osoby?
Na górę

Postautor: Gość » 6 maja 2019, o 12:11

Pytanie do tych co mimo segregacji śmieci przy tym sysemie, który funkcjonuje od lat nadal palą śmieciami w piecach.
Czy ta podwyżka wystarczy, żeby wrzucić butelkę do worka za który co miesiąc się płaci zamiast do pieca?
Na górę

Postautor: Gość » 6 maja 2019, o 16:33

będą palić jeszcze więcej
Na górę

Postautor: smie » 6 maja 2019, o 17:53

Dokładnie. A w lasach i na ulicach znowu pojawią się wory ze śmieciami.

Nie jest to droga którą powinniśmy podążać.
Na górę

Postautor: fruziaa » 6 maja 2019, o 18:22

a ten popiół co mi zostanie to ja mam taksówką tam zawieźć czy nosić po pół worka ? pewnie nie ja jedna samochodu nie mam a w piecu sie pali jeszcze ....
Na górę

Postautor: smieci » 6 maja 2019, o 18:39

Proponuję dzwonić i naświetlać problemy:
nr telefonów na stronie:
http://www.tomaszow-lubelski.pl/index.php?id=224
Na górę

Postautor: toja » 6 maja 2019, o 21:47

Jako pracodawca panujących w bardzo bogatym miescie Tomaszów Lubelski - wnoszę o opublikowanie kalkulacji kosztów zbiórki i utylizacji śmieci. Coś mi tu śmierdzi wysokimi kosztami utrzymania zarządu skarłowaciałej i niewydolnej komunalnej tomaszowskiej spółki - wnioskuje o potraktowanie tego jako obywatelska interpelacja.
Na górę

Postautor: Gość » 6 maja 2019, o 22:01

Jako pracodawca panujących w bardzo bogatym miescie Tomaszów Lubelski - wnoszę o opublikowanie kalkulacji kosztów zbiórki i utylizacji śmieci. Coś mi tu śmierdzi wysokimi kosztami utrzymania zarządu skarłowaciałej i niewydolnej komunalnej tomaszowskiej spółki - wnioskuje o potraktowanie tego jako obywatelska interpelacja.

Ta. Jutro rano się zbiorą i odpowiedzą tobie na forum. Przede wszystkim czytaj posty."... Ostatnio w luźnej rozmowie z Panem z PGKiM iż odbiór odpadów stałych z Tomaszowa wcześniej kosztował 150zł za tonę a teraz ci co odbierają z Tomaszowa odpady krzyczą za jedną tonę 500zł.."

Nie wiem na ile to prawda ale zawsze jakas informacja. :roll:

Nie mamy wysypiska, nie mamy spalarni. Koszty rosną i będą rosnąć. Wysyłamy śmieci do Łaskowa w gminie Mircze i do Korczowa w gminie Biłgoraj. Tanie to nie jest na pewno.
Na górę

Postautor: Gość » 8 maja 2019, o 21:01

Jeżeli segregacja będzie taka sama jak do tej pory i do pojemnika bedziesz wrzucał waciki i kiepy to nie wiem czy jest sens budować wysypisko. Nie wiem czy nazbieram pojemnik przez rok!! Chyba tylko w domach gdzie są małe dzieci można zapełnić pojemnik pampersami. Teraz 80% odpadów to frakcja sucha którą zapewne sortują na Petera. Najbardziej sensowne wydaje się zbudowanie spalarni. Ale sens sensem, mentalności ludzi nie przerobisz. Chcąc wprowadzić cokolwiek na terenie miasta zostanie to zablokowane ankietami, protestami ze strony ludzi. Bo wszystko śmierdzi. Wszyscy chcą śmiecić, ale nikt nie chce sprzątać.
Na górę


Wróć do „Miasto, mieszkańcy, problemy...”