Podwyżka opłat za śmieci

Sprawy związane z Tomaszowem Lubelskim i jego okolicami.

Postautor: Gość » 25 mar 2019, o 17:37

A nasi przyjaciele z USA tak to robią :!: :twisted:
https://gadzetomania.pl/60455,recycling ... e-oszustwo
Na górę

Postautor: dostawca » 25 mar 2019, o 20:23



Z pierwszą wypowiedzią się zgadzam choć nie w pełni. Z drugą nie. Śmieci przybywa a ludzi ubywa, czy taka jest rzeczywista prawda czy tylko na papierze w deklaracjach ?. W przyrodzie nic nie ginie, za tych co nie płacą to płacą uczciwi ponosząc większe koszty. Pamiętam, że ten temat poruszany był kiedyś nawet w kościele.
Masz racje mówiąc że ludzi ubywa a śmieci przybywa wiesz dlaczego?Popatrz robiąc zakupy w co są pakowane,butelki plastiki,puszki,reklamówki,pojemniki różnego rodzaju,żywność hermetycznie pakowana,słodycze,chemia,woreczki jednorazowe. Przyjrzyj się po powrocie do domu jak będziesz zakupy wyciągać z reklamówki ile odpadu w formie plastiku zostanie po tych zakupach.Co do spalarni dziwi mnie że ludzie jeszcze nie zgłaszali petycji właśnie o jej wybudowanie.Śmieci są nieodłącznym towarzyszem człowieka jak widać z czasem jest ich tyle że trzeba je zacząć wywozić ale kiedyś i gdzieś tam zabraknie miejsca.Jedyna opcja to spalarnia gdzieś nieopodal miasta

Kiedyś byłem na tej bazie gdzie segregują śmieci bo woziłem starą wersalkę i widziałem jak ładowane były śmieci na taki duży samochód. Rozmawiałem chwilę chyba z kierowcą tego samochodu i dowiedziałem się, że te śmieci jadą aż do Chełma właśnie do spalenia w cementowni. Myślałem, że za śmieci jako materiał palny mpgk dostaje pieniądze a zrobiłem wielkie oczy, że musi zapłacić dość dużą kasę, coś około 300 złotych z tonę.
Na górę

Postautor: Gość » 25 mar 2019, o 20:55

Cementownie w rękach obcego kapitału a kary za co2 płaci Polska. Ot kapitalizm.
Na górę

Postautor: zyga » 25 mar 2019, o 21:27

O śmieciach robi się wielki szum a ich producenci robią kasę bo je nam sprzedają. Co nie kupisz, praktycznie po okresie gwarancji staje się przedmiotowym odpadem, czyli nie mamy na to bezpośredniego wpływu. Pomijam naszą nieudolność i wygodnictwo podczas robienia zakupów.
Na górę

Postautor: Gość » 26 mar 2019, o 10:26

Cementownie w rękach obcego kapitału a kary za co2 płaci Polska. Ot kapitalizm.
Za C0 płacimy ale nie za spalarnie a za elektrownie które działają na węgiel.Popatrz na inne kraje europejskie one też mają spalarnie śmieci jak i zakłady gdzie je przetwarzają które generują CO. Sam fakt iż palimy śmieciami w gospodarstwach rolnych,domach,opalamy węglem gospodarstwa,jeździmy starymi autami i wytwarzamy prąd z węgla sprawia że jesteśmy jednym z największych kopciuchów w europie.Spalarnie śmieci,polityka wymiany piecy,przejście na produkcję prądu z odnawialnych źródeł energii czy też atomu,zaostrzenia norm emisji spalin w autach sprawiło by że zaprzestalibyśmy płacić opłatę emisyjną lub była by ona mniejsza.Wszystkie spalarnie posiadają filtry wystarczy poczytać w postach wyżej gdzie ktoś pisał że na zachodzie nic nie czuć przy takich spalarniach.Kolejnym problemem są samochody z którym już walczy zachód wprowadzając różne normy ekologiczne,rozwój samochodów hybrydowych-elektrycznych powoli z czasem sprawi że będzie mniej tych zanieczyszczeń na zachodzie a u nas wszystkie starsze auta jeżdżą bez kontrolowania emisji spalin i dziwicie się że płacimy opłaty emisyjne.Popatrzcie w okresie jesienno zimowym gdy powietrze ma w sobie dużą wilgoć ile tego syfu osiada się na praniu czy nawet na innych rzeczach,wystarczy przejechać ręką po zawilgoconym przedmiocie by zobaczyć ile w powietrzu zanieczyszczeń a przecież tu nie ma dużych fabryk z kominami.Człowiek będzie kopcić,śmiecić zawsze ale jeżeli nie będzie dbać o pozbywanie się swoich zanieczyszczeń(w różnej postaci) z biegiem lat będzie coraz gorzej i drożej już nie mówiąc o tym że choroby cywilizacyjne będą coraz częściej występować
Na górę

Postautor: Gość » 27 mar 2019, o 13:22

jak tak zapytam, czy ktoś już dzwonił do PGKiM i ma jaks konkretna odpowiedź co robic z tymi odpadami bio?
chcę w weekend przycinać tuje itp i już nie wiem, czy mam to w wory pakować bo luzem nie wezmą czy worów też nie.
Na górę

Postautor: Gość » 27 mar 2019, o 13:45

właśnie,co robić!
Na górę

Postautor: Gość » 27 mar 2019, o 13:55

jak tak zapytam, czy ktoś już dzwonił do PGKiM i ma jaks konkretna odpowiedź co robic z tymi odpadami bio?
chcę w weekend przycinać tuje itp i już nie wiem, czy mam to w wory pakować bo luzem nie wezmą czy worów też nie.
Czyli ktoś ma w Twojej sprawie zadzwonić i zapytać?Masz telefon to dzwoń!
Na górę

Postautor: Gość » 27 mar 2019, o 14:05

jak tak zapytam, czy ktoś już dzwonił do PGKiM i ma jaks konkretna odpowiedź co robic z tymi odpadami bio?
chcę w weekend przycinać tuje itp i już nie wiem, czy mam to w wory pakować bo luzem nie wezmą czy worów też nie.
Ja przyciąłem drzewka i krzewy , wszystko załadowałem na przyczepkę i wywiozłem te patyki do lasu tam sobie do jesieni zgniją :!:
Na górę

Postautor: Gość » 27 mar 2019, o 14:25

jak tak zapytam, czy ktoś już dzwonił do PGKiM i ma jaks konkretna odpowiedź co robic z tymi odpadami bio?
chcę w weekend przycinać tuje itp i już nie wiem, czy mam to w wory pakować bo luzem nie wezmą czy worów też nie.
Czyli ktoś ma w Twojej sprawie zadzwonić i zapytać?Masz telefon to dzwoń!
nie nie am nikt w mojej sprawie dzwonic, ale jezeli juz kilka osób dzwoniło i uzyskało odpowiedź tonie chce być upierdliwa i pytac o to samo kolejny raz
Na górę

Postautor: Gość » 27 mar 2019, o 15:34



Czyli ktoś ma w Twojej sprawie zadzwonić i zapytać?Masz telefon to dzwoń!
nie nie am nikt w mojej sprawie dzwonic, ale jezeli juz kilka osób dzwoniło i uzyskało odpowiedź tonie chce być upierdliwa i pytac o to samo kolejny raz
Od tego oni są by wszystkim zainteresowanym wytłumaczyć.Gdzie na stronie PGKiM jest napisane że tomaszowskie forum ma wytłumaczyć za nich problem z odpadami który ich klienci nie wiedza jak rozwiązać?Dzwoń to najlepsza opcja bo tu ktoś coś zmyśli,ktoś dopowie i wychodzi masło maślane
Na górę

Postautor: Cintia » 27 mar 2019, o 15:46

Dowiedz się czy ogniska wolno palić?
Na górę

Postautor: Gość » 28 mar 2019, o 05:58

sami możemy przekazywać odpady. to że już nie w workach i nie ma problematycznych to wina cwaniaków spoza Tomaszowa ktorzy podrzucali wszystko. przecież większosc pracuje w Tomaszowie
Na górę

Postautor: melka » 28 mar 2019, o 12:21

uważam że nasz UM zwalił na mieszkańców koszty segregacji .Zabierane są tylko śmieci w koszach -czyli to co się nie zmieści w koszu należy dostarczyć samemu na ul.Petera ,tak samo problematyczne - chcesz się pozbyć starych niepotrzebnych rzeczy wywież je sam .
Niestety nie stać mnie na to .Nie każdy ma samochód ,nie każdy ma przyczepkę ,musiałabym szukać kogoś żeby mi to wszystko wywiozł ale przecież nie za darmo -za taką wywózkę trzeba zapłacić .Nie stać mnie na to .Zapłacę wyższą cenę za zabranie odpadów a oprócz tego będę musiała zapłacić dodatkowe pieniądze o ile znajdę kogoś kto mi to wywiezie .No cóż trzeba będzie jednak wrócić do starych czasów wywalania wszystkiego gdzie się da .
Na górę

Postautor: Gość » 28 mar 2019, o 14:41

To wszystko wina Pisu.......
Na górę


Wróć do „Miasto, mieszkańcy, problemy...”