Przyszłosć naszego miasta

Wszelkie sprawy związane z Tomaszowem i jego okolicami.

Przyszłosć naszego miasta

Postautor: Gość » 11 lut 2019, o 20:43

Jak myślicie jaka będzie?

Re: Przyszłosć naszego miasta

Postautor: Gość » 11 lut 2019, o 21:08

Będziemy śmigać obwodnicą, wypluskamy się na krytej pływalni, zasiądziemy w parku patrząc na gwiazdy polskiej muzyki rozrywkowej, ochłodzimy się na rondzie w czasie lipcowych upałów, poszukamy promocji w marketach. Najniższa płaca 2250 zł. brutto nie da nam zginąć w tym gąszczu.

Re: Przyszłosć naszego miasta

Postautor: Gość » 11 lut 2019, o 21:25

Male oczekiwani :roll:

Re: Przyszłosć naszego miasta

Postautor: Gość » 11 lut 2019, o 21:45

Bedzie tak dobrze że dobrze nam tak :roll:

Re: Przyszłosć naszego miasta

Postautor: Gość » 11 lut 2019, o 21:46

Województwo lubelskie ma coraz mniej mieszkańców.

https://www.dziennikwschodni.pl/lubelsk ... 18024.html

Re: Przyszłosć naszego miasta

Postautor: onaaa1 » 11 lut 2019, o 21:54

bo wojewodztwo lubelskie a w szczegulnosci tomaszow lub to jest MASAKRA zadnych zakladow pracy , nie ma gdzie zarobic na zycie ,wiec jak tu zyc trzeba uciekac stad jak najdalej . Tu nie ma zadnych perspektyw ,chyba gorzej juz byc nie moze . polowa a moze wiecej mieszkancow wyjezdza za granice zeby jakos na zycie zarobic .wiec o czym tu dyskutowac .

Re: Przyszłosć naszego miasta

Postautor: Gość » 11 lut 2019, o 22:18

O „Polsce B” dyskutowano podczas odbywającego się właśnie Kongresu 590. „Ściana wschodnia” – czyli województwa podlaskie, warmińsko-mazurskie, lubelskie czy podkarpackie – wciąż wyraźnie odstaje pod względem dochodów i rozwoju gospodarczego od reszty kraju. Zdarzają się tam obszary, gdzie siła nabywcza nie przekracza 80 proc. średniej.

Mało tego – wspomniane regiony mają niewielki udział w PKB: podkarpackie odpowiada za 3,9 proc. (głównie dzięki firmom z sektora nowych technologii w Rzeszowie), lubelskie 3,8 proc., warmińsko-mazurskie 2,7 proc., a podlaskie – zaledwie 2,2 proc.

Przyczyny można by mnożyć. Wschodniej części Polski brakuje metropolii takich jak Warszawa, Poznań, Wrocław czy Gdańsk – które ściągają kapitał i know-how. Na niekorzyść może też wychodzić sąsiedztwo z krajami biedniejszymi od Polski, Białorusią i Ukrainą.

https://innpoland.pl/148119,jak-pomagac ... entalnosci


Zaorać, zalesić, Brac dopłaty za zalesienie

Re: Przyszłosć naszego miasta

Postautor: Gość » 11 lut 2019, o 23:54

Witam Państwa ja krócitko, zgadzam się z moimi przedmówcami w Tomaszowie choć jestem jego mieszkańcem od urodzenia nie ma perspektyw na rozwój. I powiem więcej mam syna 18 letniego który w tym roku pisze maturę i uwierzcie mi Państwo zaraz po wysyłam go na studia gdzie zechce bez prawa powrotu do Tomaszowa bo po prostu nie ma po co tu wracać.

Re: Przyszłosć naszego miasta

Postautor: Gość » 12 lut 2019, o 10:42

Tomaszów od Zalania dziejów był miastem Handlowym, przed wojną było tu sporo żydów, po wojnie ślad po nich zaginą, jest za to kilka kamienic czy działek rzekomo żydowskich na których nie dzieje się nic.. (przykład koło przedszkola na Chocimskiej).

Pomijaj też pracę u kilku większych przedsiębiorców w TL, to większość zysku pochodzi na interesach z Ukraińcami, a w sklepach AGD czy ciuchy
to 500+ i urzędasy kupują.

Więc jedyny biznes musi być związany z UA lub szerszym eksportem.. lub handel w internecie ale to nie takie proste (konkurencja) chyba że trafi
się w nisze.

Krótko mówiąc jeżeli nie działa się szerzej jak granica Tomaszowa to szału nie będzie..

kosmetyczek na lewo że spotted jest mase, ciuchlandów też aptek, fryzjerów, lidlów biedronek też wystarczy, knajp też jest sporo,
Co na pewno będzie miało branie to szeroko pojęte usługi medyczne: stomatolog, kardiolog, chirurg czy dobry pediatra bo dostać się np do Pani śmiech to graniczy z cudem, lub staniem kilka godzin przed otwarciem w kolejce... TO JEST ŻAŁOSNE i UPOKARZAJĄCE ! ale tu są ewidentne braki na już.
To samo branża przemysłowa inżynierowie czy pracownicy IT zdalnie mogą zarządzać firmami też brakuje rąk w rejonie.

ALE najbardziej to i tak odstraszają w mieście zarobki i ceny mieszkań/ działek w TL to jest HORROR młodych. dlatego uciekają głównie.

Re: Przyszłosć naszego miasta

Postautor: Gość » 12 lut 2019, o 11:28

Półki UM nie zadba o ściągnięcie inwestorów kusząc tanimi podatkami i ofertami miejsc pod budowę zakładów nic się tu nie zmieni.Za 10 lat to będzie wymarłe miasto.Wystarczy przypomnieć sobie co było jeszcze 10-15lat temu jak wszystko funkcjonowało a jak to teraz funkcjonuje.Ogólnie wszyscy wiemy jakie to miasto robi się beznadziejne a w filmiku UM jest ono przedstawione jako takie cudowne-chyba dla całego sektora budżetowego..

https://www.youtube.com/watch?v=b5XFWFMTasM&t=137s

Re: Przyszłosć naszego miasta

Postautor: Gość » 12 lut 2019, o 13:11

Hmmm...czyli jak wszyscy się zgadzamy -świetlanej przyszłości przed miastem nie widać.Co i kto stoi na przeszkodzie? Co i kto jest w stanie coś wymyśleć?Co i kto nam pomoźe?
Wszyscy zdaje się nie myślą samodzielnie bo powiem Wam -Nic i nikt!
Musimy wziąć sie za to niestety sami.Tyle,że musimy zweryfikować nasze oczekiwania i wybory.
Miastem muszą zarządzać ludzie co znają się na swoim fachu.
Owszem do reprezentacji moźemy wybrać najmilszego,najpiekniejszego,szykownego i elokwentnego ale reszta musi wiedzieć co jak i którędy a w zasadzie po co?

Musimy odciąć sie od przeszłości by zbudować lepszą przyszłość.Może powiem tak wybierajmy wszystko co najlepsze z tej przeszłosci!Nie ciagnijmy za sobą "tobołków porażek,biedy,znienawidzenia,upodlenia"nie dajmy sobie wmawiać,że jesteśmy mniej inteligentni,mniej zaradni,bardziej leniwi i roszczeniowi.Nie hodujmy poczucia winy i nie dajmy sie wprząc w kierat dla nas niekorzystnych planów polityków.
Wyłączcie na miesiąc tv i radio a poczujecie się lepiej.Zobaczycie jak naprawdę wygląda źycie wokoł Was.
Jak zawsze piszę,myślenie ma przyszłósć i to jeszcze obowiązujeobowiązuje no chyba,źe zabronią myślenia albo będą myśleć za nas.Dla naszego dobra rzecz jasna.
Celowo ńie wspominam o partiach bo to inna bajka.

Ciepła woda w kranie czy zapomoga na dzieci nic nie zmieniają to tylko niwelacja uciążliwości dnia codziennego.Pozorna stabilizacja i przyzwyczajenie do braku marzeń i uległosci.
A to mnie przeraża najbardziej :idea:

Re: Przyszłosć naszego miasta

Postautor: Gość » 13 lut 2019, o 21:16

ok weźmy sprawy w swoje ręce i odsuńmy od władzy polityków co to dbają o swoje stołki i ukochaną partię jeśli tego nie zrobimy pozostaną marzenia politycy to plemię darmozjadów a najlepszy biznes w Tomaszowie od lat to kamieniarstwo nagrobkowe i urząd grabarza ciekaw jestem kto utrzyma to miasto

Re: Przyszłosć naszego miasta

Postautor: Gość » 13 lut 2019, o 21:26

ok weźmy sprawy w swoje ręce i odsuńmy od władzy polityków co to dbają o swoje stołki i ukochaną partię jeśli tego nie zrobimy pozostaną marzenia politycy to plemię darmozjadów a najlepszy biznes w Tomaszowie od lat to kamieniarstwo nagrobkowe i urząd grabarza ciekaw jestem kto utrzyma to miasto
Alternatywy nie ma żadnej bo moherów przybywa. Trend ten będzie się pogłębiał bo społeczeństwo starzeje się. Kij i marchewka zbierze żniwo. :!:

Re: Przyszłosć naszego miasta

Postautor: Gość » 14 lut 2019, o 10:44

Spoko, to jest przyszłość narodu.
Obrazek

Re: Przyszłosć naszego miasta

Postautor: Gość » 14 lut 2019, o 16:14

czemu, postawcie sobie dom publiczny i zakład psychiatryczny i będzie wesoło w tym mieście. bo tu temu społeczeństwu tylko tych dwóch instytucji brakuje do pełnego szczęścia. dobrze kiedyś mówił zdaje się słynny smerf. taka władza jacy mieszkańcy.


Wróć do „Miasto, mieszkańcy, problemy...”