FILM KLER

Sprawy związane z Tomaszowem Lubelskim i jego okolicami.

Postautor: Gość » 28 paź 2018, o 14:36

Nie da się też sprowadzić spraw poruszanych w filmie tylko do indywidualnych zachowań księży. Dużo większym problemem jest systemowe działanie kościoła dla ocrony tych księży, którzy dopuścili się molestowania dzieci. Przenoszenie do innych, odległych parafii, blokowanie możliwości pociągnięcia do odpowiedzialności. Krycie i tolerowanie. Sporo za uszami ma tutaj nasz JPII, a i Franciszek w Argentynie też nie był kryształowy.
Na górę

Postautor: Gość » 28 paź 2018, o 14:39

myślący sie zastanowi kto go prowadzi i uczy życia , fanatyk opluje wszystko a przy okazji i samego siebie .

Tyle, że u nas kto tak naprawdę uważa księży za prowadzących i uczących życia? Tylko mi nie mówcie, że nie uprawiacie seksu bez ślubu i nie używacie środków antykoncepcyjnych :P

Jedynie to co się stało w USA może coś zmienić. Jak parafie zaczęły płacić miliony dolarów odszkodowania ofiarom księży to władze kościelne same zaczęły działac przerażone widmem utraty majątku. Pierwszy krok jest. Milion zł odszkodowania dla 13 letniej ofiary zakonnika. I tylko to może coś zmienić. Film przeminie.
Na górę

Postautor: Gość » 28 paź 2018, o 15:41

To nie rekolekcje i niestety sie nie rozmyje.Ludzie idą na film z jednej strony z ciekawości a z drugiej oczekują,że cos załatwi.To taka forma odwagi zza plecow innych.Niestety wszystko jakoś sie powywracało.Kościół to instytucja.Wiara jest tak jaby w tle.Tradycja nas trzyma i dlatego wiele uchodzilo księżom na sucho.
Nie wiem czy nagle ten czy inny proboszcz zmieni zasady.Wejrzy w są duszę i dokładnie przeanalizuje sprawę KLRU w swoim umyśle i od jutra sakramenty bedą za darmo :roll: odprawi gosposię i odda kierownictwo w ręce bezinteresownej Rady Parafialnej :idea:
Ale wiem jedno,ludzie może jakoś przełkną zachowania homoseksualne ale pedofiskich nigdy.
Film ma duża moc ale można mu zarzucić jakies fikcyjne czy przejaskrawione sceny,złosliwość czy nawet diabelskie siły Gorzej bedzie jak Sekielski wkroczy na ekrany tv ze swym reportażem o pedofilii.Heh...
To tak ku rozwadze a nie ze złośliwości.Nie wiadomo co jeszcze wyjdzie na jaw ale naprawianie "systemu" muszą zaczać ci najniżej postawieni a ludzie powinni być im w tym pomocni.Przywracanie wiary w Boga trzeba zacząć od księży.
Nie wszyscy księża to zrozumieją wielu sie oburzy,wykrzyczy na niedzielnym kazaniu lub chyba najgorzej jak pominie to milczeniem.Ale jak choć jeden ksiądz powróci do korzeni wiary to będzie już sukces.Wielki sukces.
Na górę

Postautor: Gość » 28 paź 2018, o 16:00

Nawet film z 10 mln widownią nie zrobi tego co milionowe odszkodowania dla ofiar duchownych.
Na górę

Postautor: Drupiii » 28 paź 2018, o 16:01

Ksiądz powinien mieć żonę i dzieci, wtedy by raczej tego nie było.
Na górę

Postautor: Gość » 28 paź 2018, o 16:06

Ksiądz powinien mieć żonę i dzieci, wtedy by raczej tego nie było.
Ale byłby kłopot z majątkiem w przypadku rozstania :roll:

W VIII wieku celibat stał się prawem powszechnym na Zachodzie, ale został usankcjonowany jako jedyna forma życia duchownego dopiero za czasów papieża Grzegorza VII, w XI wieku, w ramach tzw. reformy gregoriańskiej.
Zasadniczo obowiązek celibatu ugruntował Sobór Trydencki. W kanonie IX z 24 sesji soboru, z 11 listopada 1563, w dekrecie o sakramencie małżeństwa, stwierdził:
Jeśli ktoś powie, że klerycy którzy otrzymali święcenia, lub osoby które uroczyście przysięgły czystość, mogą zawierać małżeństwo [...] niech będzie wyłączony ze społeczności wiernych.Wiki

trudno się powoływac na Pismo Święte tysiąc lat po śmierci Chrystusa :roll:
Na górę

Postautor: Gość » 28 paź 2018, o 16:21

ani jezus tzn. bóg nie umiał zmienic wymiaru czasu , przyspieszyć ,spowolnić ,cofnąć lub zatrzymać ani pozostałych wymiarów w których żyjemy . Przypisywanie mu jakichkolwiek zdolności pozaludzkich jest drwiną z rozumu . Tacy co myślą że umieją fruwać ( po narkotykach ) giną , tacy co myślą że przepłyną jezioro ( po pijaku ) giną i jezus co podobno tyle mógł , zginął . Wierzący w bzdury lub mający urojenia są leczeni lub ( gdy niebezpieczni dla otoczenia ) izolowani . Problem co zrobić z tyloma wierzącymi , na razie nie robi się nic bo nie ma narzędzi i pomysłu jak zapobiec umysłom niedorobionym ( hahah przez ich boga )
Na górę

Postautor: Gość » 28 paź 2018, o 17:07

ani jezus tzn. bóg nie umiał zmienic wymiaru czasu , przyspieszyć ,spowolnić ,cofnąć lub zatrzymać ani pozostałych wymiarów w których żyjemy . Przypisywanie mu jakichkolwiek zdolności pozaludzkich jest drwiną z rozumu . Tacy co myślą że umieją fruwać ( po narkotykach ) giną , tacy co myślą że przepłyną jezioro ( po pijaku ) giną i jezus co podobno tyle mógł , zginął . Wierzący w bzdury lub mający urojenia są leczeni lub ( gdy niebezpieczni dla otoczenia ) izolowani . Problem co zrobić z tyloma wierzącymi , na razie nie robi się nic bo nie ma narzędzi i pomysłu jak zapobiec umysłom niedorobionym ( hahah przez ich boga )
I już przylazł upośledzony "ateista". :roll: Co ty chcesz robić z wierzącymi? To samo co Lenin,Stalin , Mao czy Pol Polt? Przy twoich wpisach człowiek jest jednak za aborcją :roll:
Na górę

Postautor: Gość » 28 paź 2018, o 17:13

ani jezus tzn. bóg nie umiał zmienic wymiaru czasu , przyspieszyć ,spowolnić ,cofnąć lub zatrzymać ani pozostałych wymiarów w których żyjemy . Przypisywanie mu jakichkolwiek zdolności pozaludzkich jest drwiną z rozumu . Tacy co myślą że umieją fruwać ( po narkotykach ) giną , tacy co myślą że przepłyną jezioro ( po pijaku ) giną i jezus co podobno tyle mógł , zginął . Wierzący w bzdury lub mający urojenia są leczeni lub ( gdy niebezpieczni dla otoczenia ) izolowani . Problem co zrobić z tyloma wierzącymi , na razie nie robi się nic bo nie ma narzędzi i pomysłu jak zapobiec umysłom niedorobionym ( hahah przez ich boga )
I już przylazł upośledzony "ateista". :roll: Co ty chcesz robić z wierzącymi? To samo co Lenin,Stalin , Mao czy Pol Polt? Przy twoich wpisach człowiek jest jednak za aborcją :roll:
Pojechałeś z tą aborcją, przecież jako wierzący nie możesz być za! Racji jednak trochę masz, temat jest o filmie i problemach w nim poruszanych. Tak przy okazji, nie uważasz, że jako na osobie wierzącej (tak wnioskuję z reakcji na ateistę i jego posty) ciąży na Tobie większy obowiązek reagowania na patologię w kościele, do którego należysz?
Na górę

Postautor: Gość » 28 paź 2018, o 17:19

A spotkałeś się z konkretnym przypadkiem przestępstwa duchownego który należałoby zgłosić? Bo ja nie. To co mam przestać chodzić do kościoła bo są takie przypadki opisane?

Jako wierzący jestem za zasądzaniem ogromnych odszkodowań dla ofiar molestowań. Tak jak milion złotych dla 13 letniej dziewczynki od jakiegoś zakonu. Wtedy duchowni sami zaczną się oczyszczać. Nic nie boli tak jak uderzenie w finanse.
Na górę

Postautor: Gość » 28 paź 2018, o 17:42

A spotkałeś się z konkretnym przypadkiem przestępstwa duchownego który należałoby zgłosić? Bo ja nie. To co mam przestać chodzić do kościoła bo są takie przypadki opisane?

Jako wierzący jestem za zasądzaniem ogromnych odszkodowań dla ofiar molestowań. Tak jak milion złotych dla 13 letniej dziewczynki od jakiegoś zakonu. Wtedy duchowni sami zaczną się oczyszczać. Nic nie boli tak jak uderzenie w finanse.
Podzielam Twój pogląd, trzeba płcić. Chodzenie do kościoła to Twoja sprawa, nic mi do tego. Tak samo jak moją jest to, że nie chodzę.
Na górę

Postautor: Gość » 28 paź 2018, o 17:51

A spotkałeś się z konkretnym przypadkiem przestępstwa duchownego który należałoby zgłosić? Bo ja nie. To co mam przestać chodzić do kościoła bo są takie przypadki opisane?

Jako wierzący jestem za zasądzaniem ogromnych odszkodowań dla ofiar molestowań. Tak jak milion złotych dla 13 letniej dziewczynki od jakiegoś zakonu. Wtedy duchowni sami zaczną się oczyszczać. Nic nie boli tak jak uderzenie w finanse.
Podzielam Twój pogląd, trzeba płcić. Chodzenie do kościoła to Twoja sprawa, nic mi do tego. Tak samo jak moją jest to, że nie chodzę.


I jest ok. Tolerancja polega na tolerancji zarówno moich jak i twoich poglądów :P A nie na napinaniu się jeden na drugiego. Powinni płacić jak w USA.

Prawie trzy miliardy dolarów - tyle Kościół w USA kosztowali księża-pedofile

https://natemat.pl/97449,prawie-trzy-mi ... a-pedofile

Daję na tacę. Ale jakbym się dowiedzial, że parafia zapłaciła odszkodowanie za księdza pedofila to złotówki bym nie wrzucił.

A film Kler przypomniał mi Drogówkę. Jeden i drugi tak przerysowany, że aż nierealny.
Na górę

Postautor: Gość » 28 paź 2018, o 19:38

film ma dać do myślenia .Tyle lat , tyle lat kościół gwałcił , mordował ,palił ,zagrabiał majątki ,topił i obdzierał naiwnych z owoców ICH pracy . Czas by ci obdzierani i wykorzystywani zaczęli myśleć i to ten film on ma na celu . 80% ksieży to wieśniak z wioski , czy tam są ,,powołania'' czy chce darmowych ciężko zarobionych pieniędzy ? To od katolików zależy czy nadal NIC SIĘ NIE STAŁO , czy wyciać zgniliznę do kości , Niemcy tolerowali Hitlera i efektem 2 wojna św , co sie stanie z kościołem i naszym państwem gdy katolik nie reaguje na zło ? zapewne nic dobrego . Więc katolicy bierzcie się do wycinania zgnilizny i wrzodów na waszym ciele , jest ich dużo ? ok może zostanie tylko zdrowy kręgosłup i odbudujecie ciało , nie reagując jesteś współwinnym czego naucza wasza książka
Na górę

Postautor: Gość » 28 paź 2018, o 20:16

Ksiądz powinien mieć żonę i dzieci, wtedy by raczej tego nie było.
Czy masz na myśli że tego -czyli pedofilii by nie było.... Dla mnie to największa bzdura... pedofil o takich A nie innych skłonnościach będzie gwałcił swoje dzieci.... Jedyny sposób na wyeliminowanie pedofilów to izolowanie ich od społeczeństwa :? :roll:
Na górę

Postautor: Gość » 28 paź 2018, o 20:20

film ma dać do myślenia .Tyle lat , tyle lat kościół gwałcił , mordował ,palił ,zagrabiał majątki ,topił i obdzierał naiwnych z owoców ICH pracy . Czas by ci obdzierani i wykorzystywani zaczęli myśleć i to ten film on ma na celu . 80% ksieży to wieśniak z wioski , czy tam są ,,powołania'' czy chce darmowych ciężko zarobionych pieniędzy ? To od katolików zależy czy nadal NIC SIĘ NIE STAŁO , czy wyciać zgniliznę do kości , Niemcy tolerowali Hitlera i efektem 2 wojna św , co sie stanie z kościołem i naszym państwem gdy katolik nie reaguje na zło ? zapewne nic dobrego . Więc katolicy bierzcie się do wycinania zgnilizny i wrzodów na waszym ciele , jest ich dużo ? ok może zostanie tylko zdrowy kręgosłup i odbudujecie ciało , nie reagując jesteś współwinnym czego naucza wasza książka
Idź do tematu Kler w Polsce bo to twój poziom. W którymkolwiek temacie zacznie się jakaś w miarę kulturalna dyskusja przyłazi ta forumowa menda i koniec :P
Na górę


Wróć do „Miasto, mieszkańcy, problemy...”