Opłaty za wywóz śmieci w Tomaszowie.

Wszelkie sprawy związane z Tomaszowem i jego okolicami.

Opłaty za wywóz śmieci w Tomaszowie.

Postautor: Gość » 16 sty 2016, o 16:33

Znowu podniesiono opłaty za wywóz śmieci w mieście Tomaszów Lubelski. Według władz miasta powodem ma być spadek liczby mieszkańców o 800 osób. Na mój chłopski rozum coś mi tu nie gra. Spada liczba mieszkańców to i spada ilość m3 wywożonych śmieci, za które płaci się na wysypisku śmieci. Również istotny jest spadek ceny benzyny. A zatem koszty wywozu śmieci nie powinny wzrosnąć a zmaleć. I tak opłaty za wywóz śmieci w Tomaszowie są jedne z najwyższych wśród gmin i miast byłego województwa lubelskiego. Co jest więc grane, jakie są prawdziwe powody podwyżek cen ? Czy chodzi o załatanie w ten sposób dziury budżetowej miasta ?

Re: Opłaty za wywóz śmieci w Tomaszowie.

Postautor: Gość » 16 sty 2016, o 16:49

Burmistrz szaleje: nie ma żadnej opozycji. Ciekawe jakie będzie miał w tym roku osiągnięcie, bo z budżetu nie wynika aby planował jakieś inwestycje. No i jakie pozyska pieniądze z Unii i na co? :lol:

Re: Opłaty za wywóz śmieci w Tomaszowie.

Postautor: Gość » 16 sty 2016, o 17:59

Gość pisze:Znowu podniesiono opłaty za wywóz śmieci w mieście Tomaszów Lubelski. Według władz miasta powodem ma być spadek liczby mieszkańców o 800 osób. Na mój chłopski rozum coś mi tu nie gra. Spada liczba mieszkańców to i spada ilość m3 wywożonych śmieci, za które płaci się na wysypisku śmieci. Również istotny jest spadek ceny benzyny. A zatem koszty wywozu śmieci nie powinny wzrosnąć a zmaleć. I tak opłaty za wywóz śmieci w Tomaszowie są jedne z najwyższych wśród gmin i miast byłego województwa lubelskiego. Co jest więc grane, jakie są prawdziwe powody podwyżek cen ? Czy chodzi o załatanie w ten sposób dziury budżetowej miasta ?

Ile teraz wynosi opłata za śmieci segregowane i niesegregowane i jak jest naliczana (od liczby domowników/od domu/zużycia wody)?

Re: Opłaty za wywóz śmieci w Tomaszowie.

Postautor: Ghost » 19 sty 2016, o 14:56

czy PGKiM w naszym mieście jest spółką non profit , czy musi przynosić zyski? tzn czy ma zaplanowany zysk ze swojej działalności?

Re: Opłaty za wywóz śmieci w Tomaszowie.

Postautor: Gość » 19 sty 2016, o 15:21

Opłata za segregowane śmieci wzrasta do 10 zł. za osobę, niesegregowane - bez zmian.

Re: Opłaty za wywóz śmieci w Tomaszowie.

Postautor: Gość » 19 sty 2016, o 15:55

ja bym chciał , by burmistrz tak doje..ał wszelkie opłaty ( śmieci , wodę ,podatek od domów i inne ) by moher - przygłup jego wyborca , wybrał go na 3 kadencje , wtedy mohery wymrą z głodu i chłodu i będzie pozamiatane po tomaszowskich debilach .

Re: Opłaty za wywóz śmieci w Tomaszowie.

Postautor: Gość » 19 sty 2016, o 16:07

Gość pisze:ja bym chciał , by burmistrz tak doje..ał wszelkie opłaty ( śmieci , wodę ,podatek od domów i inne ) by moher - przygłup jego wyborca , wybrał go na 3 kadencje , wtedy mohery wymrą z głodu i chłodu i będzie pozamiatane po tomaszowskich debilach .

Tak jeszcze będzie :-) właśnie realizują ten program wobec przygłupich frankowców głosujących na nich :-) - za chwilę będą licytację za grosze tych mieszkań a pomoc zobaczą jak świnia niebo

Re: Opłaty za wywóz śmieci w Tomaszowie.

Postautor: Gość » 20 sty 2016, o 07:54

a kiedy burmistrz przeniesie segregatornie śmieci z Petera na Łaszczowiecką?

Re: Opłaty za wywóz śmieci w Tomaszowie.

Postautor: Jasiek » 14 mar 2019, o 21:18

Jakie ceny za śmieci od 1 kwietnia 2019 ?

Re: Opłaty za wywóz śmieci w Tomaszowie.

Postautor: Ferdek » 14 mar 2019, o 23:10

"a kiedy burmistrz przeniesie segregatornie śmieci z Petera na Łaszczowiecką?"

Dlaczego Burmistrz ma przenosić sortownię na ul. Łaszczowiecką skoro ten teren został zrekultywowany i miała na nim funkcjonować
/na jego części/ farma fotowoltaiczna. Segregatornia miała być przeniesiona na działkę zakupioną przez Miasto obok Rogóźna, ale inwestycja
mimo przyznania środków finansowych z UE /ok. 27 mln zł/ przepadła, na wskutek działań prawnych ekologów z Rogóźna i słabości służb miejskich w zakresie realizacji inwestycji. Ale o tym cicho.
A na segregatorni przy ul. Petera nic rozwojowego się nie dzieje. Istna manufaktura z początku XX wieku.Przy zwiększających się wymaganiach w zakresie w zakresie segregacji śmieci z roku na rok będziemy płacić coraz więcej. Radni przyklepią wszystko o co wystąpi Burmistrz i podejmą stosowną uchwałę. Ulegli ludzie, nic nowego.

Re: Opłaty za wywóz śmieci w Tomaszowie.

Postautor: xxl » 14 mar 2019, o 23:53

od kwietniaza wywoz smieci dowalili rowno 16 zloty za segregowane od osoby ,rozboj w bialy dzien ........ MASAKRAAAAAAAAAAAAA


Wróć do „Miasto, mieszkańcy, problemy...”