Jankescy żołnierze w Polsce

Jankescy żołnierze w Polsce

Postautor: Gość » 11 paź 2018, o 21:23

Lubuskie. Na oczach rodziny pobito trzech Polaków. Podejrzani to amerykańscy żołnierze

Lekarz ze Skwierzyny i jego dwóch dorosłych synów zostało pobitych pod swoim blokiem. Jeden z nich stracił przytomność. Polacy wyszli zwrócić uwagę czarnoskórym mężczyznom mówiącym po angielsku.

Zajście rozegrało się na oczach kobiet. W tym ciężarnej narzeczonej jednego z synów. Jak dowiedział się "Super Express" pobity lekarz jest znanym w okolicy stomatologiem. W piątkowy wieczór do jego parterowego mieszkania w jednym z bloków na osiedlu Grunwaldzkim doleciały odgłosy walenia w drzwi klatki schodowej. Doktor i jego synowie wyszli przed blok z interwencją.

Mężczyźni odkryli, że przed blokiem trwa awantura pomiędzy kilkoma czarnoskórymi mężczyznami. Byli wysocy i dobrze zbudowani. Mówili po angielsku. Polacy zostali przed nich dotkliwie pobicie. Po zajściu napastnicy pobiegli w stronę koszar amerykańskiej armii.

Na miejsce przybyła policja i pogotowie. Lokalna prokuratura rozpoczęła już postępowanie w tej sprawie. O pobicie podejrzanych jest trzech żołnierzy. Innych szczegółów nie ujawniono.

https://www.o2.pl/hot

do tej pory słyszało się jedynie o jankesach powodujących wypadki drogowe w Polsce. Teraz jankesi się coraz bardziej rozzuchwalają. Zgodnie z zawartą umową o stacjonowaniu wojsk USA w Polsce za przestępstwa tu popełnione nie będą stawać przed polskimi sądami.

Re: Jankescy żołnierze w Polsce

Postautor: Gość » 15 paź 2018, o 20:12

Niecodzienny incydent na Dolnym Śląsku. Amerykańskie wojsko "zgubiło" amunicję na A4

Na dolnośląskim odcinku A4 doszło do groźnego zdarzenia. Z wojskowej ciężarówki wypadły skrzynki z amunicją, na rozsypaną amunicję później najechał samochód cywilny. W wyniku zdarzenia nikt nie ucierpiał.

Więcej: http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/ ... oxNewsLink

Ciągle coś gubią, wiecznie na coś wpadają, rozbijają, etc. Czy jankesi do Polski przysłali za karę wszystkie swoje ofermy batalionowe ?

Re: Jankescy żołnierze w Polsce

Postautor: Gość » 9 gru 2018, o 20:34

Groźny wypadek amerykańskich żołnierzy. O włos od tragedii

Wypadek amerykańskich żołnierzy w okolicach Wilkanowa. Wojskowi nie zdążyli wyhamować i z impetem uderzyli cysterną w jadący przed nimi Volkswagen Caddy. Jedna osoba trafiła do szpitala. Teraz sprawę wypadku wyjaśnia żandarmeria wojskowa.

Do wypadku doszło w sobotę na obwodnicy Wilkanowa. Kierujący Volkswagenem Caddy, Józef Stawecki (67 l.) jechał w kierunku Zielonej Góry. Nagle na drodze mężczyzna zobaczył trójkąt ostrzegawczy przed ciężarówką, której kierowca zmieniał oponę. Musiał wyhamować auto i wtedy jadąca za nim cysterna wojsk amerykańskich uderzyła w tył jego pojazdu.

Siła uderzenia była tak duża, że samochód pana Józefa zatrzymał się przed stojącą ciężarówką. - Nie mogłem nic zrobić, nie panowałem nad swoim samochodem – opisuje w rozmowie z Fakt24.pl Stawecki.

Natychmiast wezwano służby ratunkowe. Ranny pasażer Volkswagena Caddy trafił do szpitala. – Myślałem, że zginiemy, byłem pewien, że amerykańska cysterna wbije nas pod stojącą przed nami ciężarówkę – dodaje pan Józef.

Na miejscu pojawiła się zielonogórska policja. Okoliczności wypadku wyjaśni żandarmeria wojskowa z jednostki w Żaganiu, gdzie stacjonują Amerykanie.

https://www.fakt.pl/wydarzenia/polska/w ... cs&utm_v=2

Rząd mało, że na kolanach prosi Amerykanów, żeby u nas stacjonowali, to jeszcze chce im płacić grube miliardy za to. A oni co rusz stwarzają dla nas realne zagrożenia.

Re: Jankescy żołnierze w Polsce

Postautor: Gość » 21 gru 2018, o 14:51

Spadł śnieg i znowu to samo. OSP z Witkowa musiała ratować najpotężniejszą armię świata…

Przyzwyczailiśmy się już do tego, że amerykańscy żołnierze zupełnie nie radzą sobie na polskich drogach. Przez kilka ostatnich miesięcy w sumie było cicho, ale właśnie przyszła zima. Efekt? Ochotnicza straż z Witkowa musiała wyciągać z rowu terenowego Humvee US Army.

Do zdarzenia doszło 20 grudnia. OSP otrzymała dyspozycję wyjazdu alarmowego około godziny trzynastej do zdarzenia drogowego w okolicy wsi Malenin.

Strażacy wtedy jeszcze chyba nie wiedzieli, co ich tam spotka. Na miejscu zastali pojazd wojskowy typu HMMWV, czyli po prostu Humvee, który wpadł do rowu.

https://natemat.pl/258515,wypadek-us-ar ... vee-z-rowu

I takie jankeskie wojsko ma podobno obronić Polskę przed agresją ze Wschodu ...

Re: Jankescy żołnierze w Polsce

Postautor: Gość » 21 gru 2018, o 22:21

Ranni żołnierze USA pod Piłą. Rozbita ciężarówka

Trzech amerykańskich żołnierzy zostało rannych, po tym jak ich ciężarówka wbiła się w drzewo w pobliżu Szydłowa w Wielkopolsce. Mundurowych z rozbitego pojazdu musieli wydobywać strażacy.

Wypadek wydarzył się około południa na drodze wojewódzkiej nr 179 w okolicach Piły. - Amerykańska ciężarówka wojskowa zjechała z drogi i uderzyła w drzewo. Wcześniej w regionie padał deszcz i w miejscu wypadku mogło być ślisko - mówi Wirtualnej Polsce podkom. Żaneta Kowalska z pilskiej policji.

Po wypadku Amerykanie byli zakleszczeni w samochodzie. Z wraku, przy użyciu sprzętu hydraulicznego, rannych wydobyli strażacy.

https://wiadomosci.wp.pl/ranni-zolnierz ... 582088833a

Amerykanie wracajcie do domu, bo zanim się jakaś wojna zacznie, sami się wcześniej pozbijacie w Polsce...

Re: Jankescy żołnierze w Polsce

Postautor: Gość » 4 sty 2019, o 20:59

Rowy pełne jankesów

Dziesiątki wypadków, kilkudziesięciu rannych, zniszczone samochody, zablokowane ulice, pościnane znaki drogowe i uszkodzone wiadukty. To nie kolejny poświąteczny raport policji, tylko najkrótszy opis dwóch lat stacjonowania amerykańskich jednostek w Polsce.

http://nie.com.pl/rowy-pelne-jankesow/#more-47397

Re: Jankescy żołnierze w Polsce

Postautor: Gość » 22 sty 2019, o 22:46

41 żołnierzy obcych państw podejrzanych o przestępstwa w Polsce

Pomiędzy 2015 r., a 2018 r. 41 członków sił zbrojnych państw obcych, było lub nadal jest podejrzewanych o popełnienie przestępstw w 28 sprawach. Sprawy niektórych już przekazano do osądzenia obcym wymiarom sprawiedliwości - poinformowała Prokuratura Krajowa. Najwięcej spraw - 22 - dotyczy 35 Amerykanów.

Czytaj więcej na https://fakty.interia.pl/polska/news-41 ... gn=firefox

Z 41 obwinionych 32 to jankesi. Bez komentarza.

Re: Jankescy żołnierze w Polsce

Postautor: ja56 » 15 lut 2019, o 12:12

Te bazy wojskowe USA w Polsce to są kolonie karne. Przysyłają tu nie subordynowanych żołnierzy żeby pozbyć się problemów u siebie.

Re: Jankescy żołnierze w Polsce

Postautor: Gość » 24 lut 2019, o 17:43

Dolny Śląsk. Wypadek busa na A18, 7 osób rannych - to amerykańscy żołnierze

Do wypadku doszło w miejscowości Trzebień na trasie A18 - informuje RMF FM. Bus z amerykańskimi żołnierzami z zjechał do rowu, pojazd dachował.

Na razie policja, nie potrafi stwierdzić z jakich powodów bus zjechał do rowu. Okoliczności wypadku będą badane przez służby.

W wyniku zdarzenia rannych zostało 7 pasażerów busa. To amerykańscy żołnierze, stacjonujący w Polsce. Ranni na miejscu są opatrywani, interweniował również śmigłowiec lotniczego pogotowia.

https://wiadomosci.wp.pl/dolny-slask-wy ... 909974657a

Gdy stacjonowali Rosjanie to chociaż jeździć umieli.

Re: Jankescy żołnierze w Polsce

Postautor: Gość » 1 mar 2019, o 20:26

Wielkopolska: Amerykańscy żołnierze dachowali

Kierowca prowadzący pojazd w Strzyżewie Witkowskim (woj. wielkopolskie, powiat gnieźnieński) stracił panowanie nad autem. Wiadomo już, że samochodem podróżowało dwóch amerykańskich żołnierzy.

Do zdarzenia doszło w czwartek około godz. 17 na drodze między Witkowem i Powidzem .

W oplu, który dachował, znajdowało się dwóch amerykańskich żołnierzy. Przyczyny zdarzenia nie są dotąd znane - informuje portal gniezno112.pl.

https://wiadomosci.wp.pl/wielkopolska-a ... 048727681a

Czy oni mają uprawnienia do poruszania się po naszych drogach ? Bo w USA od nas, w takiej sytuacji na pewno już dawno by tego zażądali.

Re: Jankescy żołnierze w Polsce

Postautor: Gość » 15 mar 2019, o 21:23

Kupa Amerykanów

Wyrżnięte lasy, zdewastowane drogi i widmo katastrofy ekologicznej – to efekty wiernopoddańczej miłości do US Army.

Powidz. Jezioro (największe w Wielkopolsce), lasy (50 proc. powierzchni), kościół (pw. św. Mikołaja) i 33. Baza Lotnictwa Transportowego (lotnisko zbudowali Rosjanie zaraz po II wojnie światowej). Amerykanie urzędują w bazie od roku 2017. Początkowo było ich czterdziestu, dziś służbę pełni ponad siedmiuset, a niebawem oddział ma liczyć ponad 2000 żołnierzy. Nasi wypróbowani sojusznicy postanowili bowiem, że zbudują największy w Europie magazyn uzbrojenia, a do jego obsługi potrzeba więcej siły żywej. Niewielkiej turystycznej wiosce grozi to, że utonie w amerykańskich odchodach.

Żeby zapewnić sobie przestrzeń niezbędną do realizacji inwestycji, we wrześniu zeszłego roku jankesi ogłosili przetarg na wycięcie 38 hektarów powidzkich lasów. Krzewiciele demokracji decyzji stanowiącej, że Powidz stanie się jednym z najważniejszych miejsc na mapach wszystkich armii świata i terrorystów, nie konsultowali z lokalną społecznością ani z władzami samorządowymi. Nie zaczerpnęli też opinii miejscowych w sprawie wycinki. Konsultacji nie przeprowadziło także Ministerstwo Obrony Narodowej, choć posiadało wiedzę na temat amerykańskich zamierzeń. O tym, że ogłoszono przetarg związany z zamysłem powiększenia gniazda amerykańskich orłów, publika i powidzki samorząd dowiedziały się z rosyjskiej prasy. Rosjanie z lubością informowali, że Pentagon chce rąbać polskie lasy na obszarze chronionym prawem unijnym, doniesienia krasząc cytatami z dokumentacji przetargowej, w tym kawałkiem głoszącym, iż „zaplanowane działania prowadzone są w celu ochrony kluczowych interesów społecznych Polaków”. Nasi wschodni sąsiedzi, choć o demokracji nie mają bladego pojęcia, wyręczyli zatem amerykańskich i polskich demokratów, zapewniając Polakom dostęp do informacji. Co gorsza Ruscy głosili prawdę: Amerykanie rzeczywiście zaplanowali siekierezadę na obszarze chronionym prawem unijnym, a ściślej na terenie objętym programem „Natura 2000”.

Program ma na celu uratowanie przed zagładą zwierząt i roślin uznanych za cenne i zagrożone. Polska przystąpiła do niego w 2003 r., i to bez łaski, bo był to warunek dopuszczenia do unijnego stołu. Przystępując, zobowiązała się, że „każdy plan lub przedsięwzięcie, które potencjalnie mogłoby wpływać na obszar »Natura 2000«, będzie ocenione pod kątem tego wpływu”, oraz że nie pozwoli „na realizację przedsięwzięcia, którego wpływ na chroniony obszar byłby znacząco negatywny”. Amerykanie dostali zgodę na wycięcie drzew z powidzkiej „Natury 2000” od Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Poznaniu. Dyrekcja uznała zatem, że unicestwienie znacznej części lasu nie wpłynie na ten las znacząco.

Brzmi to podejrzanie, zwłaszcza że RDOŚ na co dzień wyrozumiałością nie grzeszy i ze względu na dobrostan kwiatów, robaków czy nietoperzy nie zgadza się na jakiejkolwiek ingerencje nie tylko w chronione obszary, ale także w ich dalekim sąsiedztwie, a wystąpienie o zgodę na wycięcie drzew

http://nie.com.pl/kupa-amerykanow/#more-48076na terenie „Natury 2000” nikomu przy zdrowych zmysłach nawet nie przychodzi do głowy.

Demokracja demokracją, prawo prawem, ale jankesom obecna władza niczego nie odmówi ...

Re: Jankescy żołnierze w Polsce

Postautor: Gość » 15 mar 2019, o 21:46

Napirzałeś o zagrożeniu banderowskim. Antoś wojsko rozpitolił. Więc zostają nam jankesi. Będą nas bronić przed nimi :lol: :lol: :lol: Armia USA to z pewnością jest zabezpieczeniem przed kacapami.

Re: Jankescy żołnierze w Polsce

Postautor: Gość » 12 kwie 2019, o 21:34

Mieszkańcy Powidza mają dość żołnierzy z USA. "Nie ma tygodnia bez awantury"

To tu miałby powstać mityczny "Fort Trump". Na razie jednak w Powidzu w województwie wielkopolskim stanie magazyn sprzętu NATO za ponad ćwierć miliarda dolarów. Obecność wojskowych ekip budowlanych już dała się we znaki mieszkańców tej okolicy. Na łamach Wirtualnej Polski nie zostawiają suchej nitki na zagranicznych "najeźdźcach".

Jak ustaliła Wirtualna Polska mieszkańcy miejscowości patrzą na inwestycję bardzo nieprzychylnym okiem. Wszystko przez zachowanie i żołnierzy Paktu, którzy głównie składają się z wojsk amerykańskich oraz ekip budowlanych, które wycinają okoliczne lasy, rozjeżdżają lokalne drogi, a z powodu ich najazdu nie wytrzymuje miejscowa kanalizacja. I to wciąż nie wszystko.

– Nie ma tygodnia bez awantury, kolizji na drodze, skargi do wójta i złych emocji. Niedawno konwój Amerykanów nie wyrobił się na zakręcie i najechał na płot mieszkańca. Nikt nie powiedział przepraszam. Później nasi dorwali Amerykanina, jak pił piwo w Powidzu, no i... dostał w twarz – opowiada portalowi jeden z mieszkańców Powidza.

https://natemat.pl/269759,magazyn-nato- ... amerykanow

Jeszcze trochę, a ludzie zaczną publicznie protestować przeciwko obecności jankesów w Polsce.

Re: Jankescy żołnierze w Polsce

Postautor: Gość » 17 kwie 2019, o 23:02

Ranni żołnierze z USA. Pożar auta pod Żaganiem

Trzy osoby zostały ranne w pożarze ciężarówki amerykańskiej armii. Samochód żołnierzy z USA zapalił się na drodze w pobliżu Świętoszowa.

Ciężarówka zapaliła się na drodze lokalnej między Świętoszowem a Luboszowem - podaje RMF FM. Samochód jechał w konwoju.

https://wiadomosci.wp.pl/ranni-zolnierz ... 218738817a

Wygląda na to że okupant rosyjski był lepiej wyszkolony i umiał pić wódę. Okupanci amerykańscy sami się pozabijają, pokraki.

Re: Jankescy żołnierze w Polsce

Postautor: Gość » 28 kwie 2019, o 19:48

Kolizja kolumny amerykańskich aut. Utrudnienia na trasie

Na Obwodnicy Trójmiasta doszło do kolizji w kolumnie amerykańskich pojazdów. Do zderzenia doszło pomiędzy węzłami Kowale i Gdańsk Południe w kierunku Gdyni. Korek ma około 3 km.

Jak podają strażacy jeden samochód wjechał w tył jadącego przed nim. Nikomu nic się nie stało. Zanim pojazdy ruszą sprawę muszą zbadać wojskowi śledczy - informuje portal radiogdansk.pl.

https://wiadomosci.wp.pl/kolizja-kolumn ... 000959617a

Oni nie przyjechali tu aby walczyć ani się szkolić, a jedynie by być. Niech więc siedzą na d.. w koszarach lub knajpie i nie szwędają się poza nimi, bo są niebezpieczni i dla siebie i dla innych, postronnych osób.


Wróć do „Polityka krajowa i zagraniczna”