Gmina Rachanie

Sugestie oraz uwagi do władz miasta, powiatu i gminy.

Postautor: Jolly » 30 lip 2019, o 10:51

Są znane już wynik wyborów do izby rolniczej?
Ciekawi mnie czy tutaj też liczyło się nazwisko, znajomości? 🤔
Wyniki jak wyniki..
Pan Tychlowiec ok. Gospodarz pracowity czlowiek szanuje. Co do pani sołtys z Rachań. To w sumie nie rozumiem. Jeszcze troche lodowke otworze a tam... Glosuj na mnie..
Pozdrawiam kobiete zaangazowaną
Na górę

Postautor: Gda » 30 lip 2019, o 14:01

A ja szanuję i pana Tychlowca i pania sołtys. Może nawet bardziej Panią z Rachań. Jest przykładem że można osiągnąć sukces dzięki ciężkiej pracy (bez nazwiska i pleców) co dzisiaj jest mało spotykane. Jest kobietą aktywną i zaangażowana i tego nie można zaprzeczyć! A że promuje się w postaci ulotek czy w jakiś inny sposób to nic złego nie zabronione a nawet wskazane. Może nie ma 100 hektarów ale jest osobą otwarta i komunikatywna. Osobiście cieszę się że pani sołtys przeszła. Ale nikomu nie bronię myśleć inaczej każdy ma swoje zdanie. Brawo dla Pani z Rachań
Na górę

Postautor: Gfr » 30 lip 2019, o 14:13

Myślałem że mierzenie ludzi wg tego ile kto ma hektarów już dawno za nami! Czy jak ktoś nie ma nie wiadomo ile pola to nie może dojść do czegoś!?! Absurd. Nie mam nic do Pana z Grodysławic, spoko gość. Ale nie przekreslalbym pani Iwony, młoda, pracowita... Chyba nawet bardziej widoczna niż pan. Ale może ktoś zazdrosny? Zamiast się cieszyć najlepiej krytykować. Zmień lodówkę....
Na górę

Postautor: qwert » 30 lip 2019, o 17:50

Mój Kraków, moje ukochane Rachanie dziś odwiedziłem miejsce mojej 8 letniej nauki - nic nie powiem o mój Boże, może niech te trawy urosną do murów szkoły byłoby może lepiej , kostka zarasta krzakami o mój Boże smutno
Niestety, szkoła nie tylko na zewnątrz przedstawia obraz nędzy i rozpaczy, ale wyniki sprawdzianu także należą do jednych z najniższych w powiecie (ogólnopolskie z litości przemilczę). Szkoła "gminna" a wyniki gorsze niż w najmniejszych kilkuosobowych klasach. Wstyd! Ale czas było się przyzwyczaić, bo rzadko kiedy były lepsze. Link do sprawdzenia http://www.oke.krakow.pl/inf/filedata/f ... %20LUB.pdf
Na górę

Postautor: 432 » 31 lip 2019, o 17:22

Kolesostwo robi pod gminną bez przetargu ta Pani co tak prawo zna to nie wie ile to jest 30.000 tyś euro a koszt tej roboty to 160.000 tyś.zl kto w końcu za te ustawki się weźmie i kto za to odpowie Sanowny Panie to jest złamanie prawa na to powiem być ogłoszony przetarg a nie było i jeszcze jedno niech Pani nie kłamie mieszkańców
Na górę

Postautor: Wkurw » 31 lip 2019, o 21:39

Weź człowieku skończ pierdolic bo aż głowa boli. Skoro to jest ustawka to odpowiednia notatka do prokuratury i sprawa sie zajmą a nie siedzisz tu i wypisujesz co chwilę że to źle.ze tamto zle. Pewnie czekasz aż urząd wójta sie skończy i wskoczusz na posadzkę. Nikt a polsce nie urodzić sie po to aby radzić wszystkiego sie trzeba nauczyć i zamiast nastawić lidI przeciwko sobie poszedlbyc/poszlabyc do wójt i powiedział /powiedziała że pewne sprawy trzeba zrobić inaczej. Człowiek uczy soe całe życie a i tak durny umiera
Na górę

Postautor: Jolly » 31 lip 2019, o 23:34

Co to za boruta
Coz to za poruszenie?
Na górę

Postautor: pauli » 31 lip 2019, o 23:38

Weź człowieku skończ pierdolic bo aż głowa boli. Skoro to jest ustawka to odpowiednia notatka do prokuratury i sprawa sie zajmą a nie siedzisz tu i wypisujesz co chwilę że to źle.ze tamto zle. Pewnie czekasz aż urząd wójta sie skończy i wskoczusz na posadzkę. Nikt a polsce nie urodzić sie po to aby radzić wszystkiego sie trzeba nauczyć i zamiast nastawić lidI przeciwko sobie poszedlbyc/poszlabyc do wójt i powiedział /powiedziała że pewne sprawy trzeba zrobić inaczej. Człowiek uczy soe całe życie a i tak durny umiera
.. ...Sprawdziło się stare polskie porzekadło,,po złym panie, gorszy nastanie .''i nastał.
Na górę

Postautor: jaaaaaa » 1 sie 2019, o 16:37

No mozna paść ze śmiechu, uczcie się, uczcie się, ile czasu trzeba na naukę, a idźcie co ktoś tu bredzi......skoro tak, tak można nawet tak z ulicy przyjść i powiedzieć niech wójt zrobi tak, bo tak jest źle, haha oj , oj, chcę byc wójtem i już :P :P


Weź człowieku skończ pierdolic bo aż głowa boli. Skoro to jest ustawka to odpowiednia notatka do prokuratury i sprawa sie zajmą a nie siedzisz tu i wypisujesz co chwilę że to źle.ze tamto zle. Pewnie czekasz aż urząd wójta sie skończy i wskoczusz na posadzkę. Nikt a polsce nie urodzić sie po to aby radzić wszystkiego sie trzeba nauczyć i zamiast nastawić lidI przeciwko sobie poszedlbyc/poszlabyc do wójt i powiedział /powiedziała że pewne sprawy trzeba zrobić inaczej. Człowiek uczy soe całe życie a i tak durny umiera
Na górę

Postautor: 443 » 2 sie 2019, o 07:32

Ale jaja wójtowi trzeba mówić co zgodnie z prawem co na to jego doradca którego zatrudnił do szkoły!
Na górę

Postautor: Petent » 2 sie 2019, o 19:26

Tymczasem w gminie.... gdy nie ma wójta i pani sekretarz wtedy jak to mówią "myszy charcuja".... i spróbuj coś człowieku załatwić...
Na górę

Postautor: Gość » 4 sie 2019, o 21:52

Tymczasem w gminie.... gdy nie ma wójta i pani sekretarz wtedy jak to mówią "myszy charcuja".... i spróbuj coś człowieku załatwić...
Od charcują wykreśl 3,4, i 5 literę to ci wyjdzie Harcują :oops: :oops: :lol:
Na górę

Postautor: Gość » 12 sie 2019, o 23:49

Wraca chłop po trzech miesiącach roboty w Niemczech. Jak wsiada do busa mówi Guten tag, a jak wchodzi do sklepu na swojej wsi to mówi A u nas w Niemczech. Więc pomyśl skąd Ci nogi wyrosły, a jak Ci nie pasuje trawa to weź kosę i ją po prostu wykoś. Śmiać się chce z takich zachowań.
Na górę

Postautor: Gminny » 13 sie 2019, o 20:49

Wraca chłop po trzech miesiącach roboty w Niemczech. Jak wsiada do busa mówi Guten tag, a jak wchodzi do sklepu na swojej wsi to mówi A u nas w Niemczech. Więc pomyśl skąd Ci nogi wyrosły, a jak Ci nie pasuje trawa to weź kosę i ją po prostu wykoś. Śmiać się chce z takich zachowań.
Wszystko prawda ale jakby miał godne zarobki u nas w Polsce nie musiał by wsiadać do busa., ani mówić Guten Tag, nie mówił by u nas w Niemczech... Pojechał by na wakacje za granicę i powiedział dumny... A U NAS W POLSCE...! Prawda czy nie? Kto jeat zadowolony z 1600 zł? rodzina na utrzymaniu, podatki, ceny w górę wszystkiego, opłaty za prąd, wodę, śmieci czy ktoś to wszystko liczy? Zarabialem w 2012r 1243zł netto teraz zarabiam 1646 zł jest różnica? W 2012r cebula kosztowała 1,2zł za kg. teraz 6,5 zł jest różnica? A paliwo ktoś pamięta? Tyle ze mnie. Pozdrawiam
Na górę

Postautor: zzzzzgi » 14 sie 2019, o 15:22

I własnie podzielam wpis - dlaczego ludzie uciekaja za granicę, a będzie jeszcze gorzej - i wszyscy nawet tutaj w naszej gminie wiedzą - pomyslcie tylko ilu naszych mieszkańców obecnie jest za granicą, a taki gmin jest Ile??????? i ok dalej głupiejcie. i nie czepaiac sie ludzi co wyjeżdżaja za pracą bo tylko gnojom sie nie chce dupy ruszyć - bo co tam plusy daja to sie zyje



Wraca chłop po trzech miesiącach roboty w Niemczech. Jak wsiada do busa mówi Guten tag, a jak wchodzi do sklepu na swojej wsi to mówi A u nas w Niemczech. Więc pomyśl skąd Ci nogi wyrosły, a jak Ci nie pasuje trawa to weź kosę i ją po prostu wykoś. Śmiać się chce z takich zachowań.
Wszystko prawda ale jakby miał godne zarobki u nas w Polsce nie musiał by wsiadać do busa., ani mówić Guten Tag, nie mówił by u nas w Niemczech... Pojechał by na wakacje za granicę i powiedział dumny... A U NAS W POLSCE...! Prawda czy nie? Kto jeat zadowolony z 1600 zł? rodzina na utrzymaniu, podatki, ceny w górę wszystkiego, opłaty za prąd, wodę, śmieci czy ktoś to wszystko liczy? Zarabialem w 2012r 1243zł netto teraz zarabiam 1646 zł jest różnica? W 2012r cebula kosztowała 1,2zł za kg. teraz 6,5 zł jest różnica? A paliwo ktoś pamięta? Tyle ze mnie. Pozdrawiam
Na górę


Wróć do „Władze samorządowe i polityka lokalna”