O lepsze jutro Lubyczy Królewskiej

Sugestie oraz uwagi do władz miasta, powiatu i gminy.

Postautor: Rob » 22 gru 2020, o 17:59

Tak trudno kontrole przeprowadzić tyle jest tam urzędników? Każde gospodarstwo powinno przedstawić wywóz np. 1m3 na osobę na miesiąc. No i ZUK będzie miał co robić
O jakie to proste! A ile cwaniactwa i zwykłego skur...syństwa ukróci!
Na górę

Postautor: Malesza1 » 22 gru 2020, o 23:00

Jak to jest że jedni płacą za każdą kroplę szamba bo zużycie jest brane z licznika zimnej wody a inni w 4 osobowej rodzinie wywożą raz w roku albo na dwa lata jedną beczkę ZUK 7m3 za 180zl. Takie ilości reszta mieszkańców wytwarza w miesiąc!!!!!!
Na górę

Postautor: Gość » 24 gru 2020, o 12:42

Tak trudno kontrole przeprowadzić tyle jest tam urzędników? Każde gospodarstwo powinno przedstawić wywóz np. 1m3 na osobę na miesiąc. No i ZUK będzie miał co robić
Kto przeprowadzi taką kontrolę. Sami na siebie bata będą kręcić? Wszak w gminie jest dużo kombinujących prominentów kto poprze w wyborach, kto zatrudni po wyborach. Już po wyborach miano rozliczać, na latarniach wieszać i co mamy dalej ciepłe posady niektórzy może nawet lepsze. Cały ten Lubycki grajdoł na tym się kręci, nie udupie go bo może zaszkodzę sobie. A.. a malucikich można co on tam może.
Na górę

Postautor: Gość » 27 gru 2020, o 10:02

Czy ktoś w tej gminie zastanowił się iż wymyślanie nowości przy segregacji śmieci typu kontrola segregacji, kody na workach, przyniosą odwrotny efekt? Przecież ludzie z obawy o konsekwencje będą palić lub wyrzucać do lasu, rowu niewygodne śmieci. W zamian kombinacji z kodami, proponował bym zobowiązać sołtysów wsi i osad do dajmy na to co kwartalne sprawozdanie do władz gminy o faktycznej ilości mieszkańców danej posesji. Nie ma co ukrywać iż każdy sołtys czy radny sołecki doskonale sobie zdaje sprawę z nieuczciwości niektórych mieszkańców.
Na górę

Postautor: Mors 123 » 27 gru 2020, o 13:46

Chyba jednak czeka to wszystkie gminy.
https://www.domiporta.pl/poradnik/7,126866,26621380,nie-segregujesz-smieci-resort-klimatu-wie-jak-cie-na-tym-przylapac.html
Co nie zmienia faktu, że śmieci mogą wylądować w lasach. Wystarczy popatrzeć na rowy przydrożne.
Na górę

Postautor: Mors 123 » 27 gru 2020, o 13:57

I proszę nie traktujcie naszych rzek jak śmietnik. Najgorzej te pływające plastikowe butelki.
Na górę

Postautor: Gość » 27 gru 2020, o 17:21

Myślę że po noworocznych zmianach sytuacja po małych osadach pogorszy się jeszcze bardziej. Obserwując ludzi przeraża mnie to że wielu młodych ludzi pali śmieci na podwórkach. Dlatego powinniśmy uczulić sołtysów na te sprawy. No za wyjątkiem mojego bo sam pali😄
Na górę

Postautor: Bob » 28 gru 2020, o 14:38

Myślę że po noworocznych zmianach sytuacja po małych osadach pogorszy się jeszcze bardziej. Obserwując ludzi przeraża mnie to że wielu młodych ludzi pali śmieci na podwórkach. Dlatego powinniśmy uczulić sołtysów na te sprawy. No za wyjątkiem mojego bo sam pali😄
Nie bardzo rozumiem co to za problem za śmieci i tak i tak trzeba płacić ja bym nie posądzał też wszystkich o złą wole trzeba więcej mówić i młodszym i starszym jaki to ma wpływ na powietrze że ten dym z tych butelek/plastików jest rakotwórczy.
Ale jakiekolwiek kontrole też by się przydały to samo się tyczy wyrzucania śmieci po lasach ...wstyd idziesz na grzyby na spacer a tu butelki folie wysypisko droga leśna za dworcem PKP i okolice cmentarza wojennego to taki pierwszy lepszy przykład. I gdzie są ci nauczyciele teraz wszędzie są akcje sprzątania połączone z edukacja dzieci no ale nie w Lubyczy ...
Na górę

Postautor: Gość » 28 gru 2020, o 17:16

Nie bardzo rozumiem co to za problem za śmieci i tak i tak trzeba płacić ja bym nie posądzał też wszystkich o złą wole trzeba więcej mówić i młodszym i starszym jaki to ma wpływ na powietrze że ten dym z tych butelek/plastików jest rakotwórczy.
Ale jakiekolwiek kontrole też by się przydały to samo się tyczy wyrzucania śmieci po lasach ...wstyd idziesz na grzyby na spacer a tu butelki folie wysypisko droga leśna za dworcem PKP i okolice cmentarza wojennego to taki pierwszy lepszy przykład. I gdzie są ci nauczyciele teraz wszędzie są akcje sprzątania połączone z edukacja dzieci no ale nie w Lubyczy ...
Znaczy się nauczyciele i dzieciaki mają sprzątać po brudasach i w ten sposób edukować się? Nieźle kombinujesz, potem niech sprzątają na podwórkach eh....
Na górę

Postautor: 2050 » 28 gru 2020, o 17:45

Czy mnie pamięć nie zawodzi?? Ostatnio dzieci sprzatały park i nawet były nagradzane za swoją inicjatywę:))
Na górę

Postautor: mmk » 29 gru 2020, o 10:11

Patrząc na lata wstecz, obecnie jest mniej śmieci w lasach gm. LK. Stare przysłowie w PRL-u brzmiało: "Śmieci wywozimy do lasu". Ustawa o czystości gmin, wprowadzona po wejściu do UE, spowodowała zmniejszenie skali dzikich wysypisk. Owszem pozostało kilka starych dzikich wysypisk i pojawiają się przypadki nowych brudasów . Skala jest jednak dużo mniejsza.
Dzieci winny być uczone i są nauczane w szkole wg programu np. segregacji odpadów. Okazjonalnie szkoły organizują sprzątanie w pobliżu np. papierki w parku. Przypominam, że niekiedy wiatr i kawki ze śmietników ulicznych potrafią narobić bałaganu w okolicy. Ale robić akcje z dziećmi by sprzątały stałe miejsca w pobliżu brudasów to tylko takie jak pokazano w jednym z odcinków serialu "Ranczo". Takiemu brudasowi wrzucić jego śmieci z powrotem z lasu na jego podwórko . Ponadto są nakazy administracyjne, fotokomórki, pojazdy służbowe zakupione z funduszy ochrony środ..
W LK największym grzechem śmieciowym jest pozostawienie starego wysypiska gminnego ( dolina przy lesie, 500m na wsch. od Dębów). Wywożono tam dziesiątkami lat wszystko i na koniec zasypano ziemią ( nie wszystko). Byłem tam z 5 lat temu. Gmina może obecnie korzystać z funduszy na utylizacje takich wysypisk z wielu projektów z ochrony środowiska. Ale...., ale są to koszty milionowe i wkład własny. I siedzą dlatego wszystkie gminy cicho. Śmieci w ziemi jeść nie wołają, a wszelakie trucizny powoli wypływają z wodami gruntowymi.
Drugi grzech śmieciowy LK to śmieciowiska w bunkrach w Dębach. W Dębach do lasu było dalej niż do bunkra, dlatego tam znoszono odpady. Gmina LK chwali sie ze jest gmina o walorach turystycznych i zaprasza turystów. Jednak jednym z największych ciekawostek jest tu linia Mołotowa.
Bunkry są odwiedzane przez turystów i dlatego widok (wiader, butelek , lodówek i wszelakiego badziewia) nie zostawia dobrego wizerunku dla gminy LK. Może w dobie pandemii wysłać do tych kilku bunkrów Debów nie dzieci a dorosłych.
Na górę

Postautor: Gość » 30 gru 2020, o 10:33

Podoba mi się obywatelska postawa mojego przedmówcy. Zamiast totalnej krytyki, jakaś propozycja. Gdyby każdy rozejrzał się wokół siebie i, jeśli zauważy problem, poradził, jak go rozwiązać, to wiele spraw dałoby się załatwić.
Na górę

Postautor: Gość » 3 sty 2021, o 20:27

https://businessinsider.com.pl/twoje-pieniadze/prawo-i-podatki/ceeb-centralna-ewidencja-emisyjnosci-budynkow-czym-ogrzewane-sa-domy/ve859s0

I super. Niektórym po tym jak dostali kody kreskowe na worki ze śmieciami dziwne dymy zaczęły się z kominów unosić. Czekam kiedy nasi radni podobnie jak w sprawie "letnich zapachów" zainteresują się zapachami zimowymi.
Na górę

Postautor: Gość » 4 sty 2021, o 09:39

Większość z tych radnych to interesuje się ale przelewami za sesje
Na górę

Postautor: lubo » 4 sty 2021, o 12:32

Znaczy się nauczyciele i dzieciaki mają sprzątać po brudasach i w ten sposób edukować się? Nieźle kombinujesz, potem niech sprzątają na podwórkach eh....
[/quote]
Gmina/miasto powinno przyjąć uchwałę o SUROWYM KARANIU tych, których przyłapano, lub udowodniono wyrzucanie śmieci gdzie popadnie.
Czy nasze władze miejsko/gminne, po tych kilku latach, zechcą podliczyć czy nam sie opłacało uzyskać prawa miejskie, czy może opłaciło sie "władzy", a mieszkańcom wcale?
pomyślności w nowym roku
Na górę


Wróć do „Władze samorządowe i polityka lokalna”