www.platforma-tomaszow.pl

Sugestie oraz uwagi do władz miasta, powiatu i gminy.

Postautor: Gość » 18 kwie 2009, o 08:22

gościu pisze:To jest na razie projekt urzędników z Ministerstwa Finansów i w tej wersji na pewno nie przejdzie.Ale sam fakt takiego pomysłu w obecnej sytuacji frustruje ludzi i zwolenników PO na pewno nie przysporzy.Bo Niemcy dopłacają swoim obywatelom pewną sume euro by mogli sobie kupić nowe auto pozbywając się starego na złom.Przeznaczyli na to aż 5 mld euro, a u nas pod szumnym hasłem poprawy ekologii próbują skubnąć biedniejszych, mających stare samochody. Tu widać różnice jak traktuje się swoich obywateli.

Własnie-Niemcy dopłacają,Czesi mają klarowne przepisy zniechęcające do odkupu starego auta.Polacy zaś są mistrzami w komplikcjach.Akcyza ,opłata ekologiczna przy rejestracji auta sprowadzonego itd.Polski rząd zaprezentował sposób myslenia radzieckiego.Zamiast zachęcać-dopłatami, ulgami postanowił zniechęcać- stosując rodzaj restrykcji.Ciekawe, czy jeżeli ktoś będzie się uchylał od płacenia podatku,to spotka się z komornikiem,lub pójdzie siedzieć?Może "polityka miłości" nakaże rządowi łagodniej traktować takich "przestępców" i stworzy dla nich jakieś możliwości odpracowania zaległych podatków, np zamiast 3 tys za starego golfa II miesiąc robót przy schetynówkach.Rząd mógłby się tym przyczynić do poprawy stanu zdrowia zasiedziałych przed telewizorami emerytów.Wyobrazmy sobie taki kolejny sukces: "zresocjalizowany" emeryt ,który dzieki pracy na świeżym powietrzu zrozumiał jak ważną sprawą dla nas wszystkich jest ekologia mówi ( przed kamerami ) ze łzami w oczach do równie wzruszonego ministra środowiska ,że jest wdzięczny rządowi za to "przebudzenie".Na koniec rzuca do kamery,że dzięki tej pracy łopatologicznej przestał odczuwać dolegliwości reumatyczne, które dokuczały mu od czasów IV RP...Czyż nie piękne?
Mam jeszcze taką myśl.Dlaczego nie przyczynić się do wzrostu popytu na nowe mieszkania? Ci ,którzy nie maja pieniedzy by mieszkać na swoim mogliby płacić od tego jakiś odpowiedni podatek ,zależny np od ilości lat po osiągnięciu pełnoletności.

Zwiększmy też ilość zawieranych małżeństw! Niech Kościół wie ,że rządowi zalerzy na przestrzeganiu VI przykazania! Odpowiedni podatek zmuszałby ociągających się z decyzją do szybszych przemysleń.



(...)
Na górę

Postautor: Gość » 18 kwie 2009, o 08:29

niedlugo bedzie podatek od mieszkania w starym domu, a potem od jedzenia wczorajszego chleba
Na górę

Postautor: pisofan » 18 kwie 2009, o 09:07

he,he,he....A tak się wysmiewaliście z Wielkiego Prezesa! On to wszystko przewidział już wiele lat temu.Własnie dlatego nie robił prawka i nie ma samochodu.Przewidział też kryzys finansowy ( a tak wam było wesoło,że nie ma konta w banku ).On was jeszcze zaskoczy i to nie jednym!
Na górę

Postautor: Gość » 18 kwie 2009, o 09:41

najpierw niech chamy zrobią porządne drogi a potem wymagają od ludzi by kupowali nowsze auta, bo po tych dziurawcach nie opłaca się jeździć czymś lepszym niż golf III.

poza tym DAJCIE NAM ZAROBIć WEDŁUG ZACHODNICH STAWEK TO I NA BZDURNE PODATKI LUD BEDZIE MIAŁ
Na górę

Postautor: Gość » 19 kwie 2009, o 07:32

Gość pisze:najpierw niech chamy zrobią porządne drogi a potem wymagają od ludzi by kupowali nowsze auta, bo po tych dziurawcach nie opłaca się jeździć czymś lepszym niż golf III.

poza tym DAJCIE NAM ZAROBIć WEDŁUG ZACHODNICH STAWEK TO I NA BZDURNE PODATKI LUD BEDZIE MIAŁ

a powiedz kto ci broni zarabiać jak na zachodzie zakasuj rękawy i pracuj , założenie przedsiębiorstwa kosztuje w UM. 150,00zł i masz facet firmę i jedziesz ostro ,a jak nie to się przyłóż do pracy a nie do gadania nierobo
Na górę

Postautor: Gość » 19 kwie 2009, o 07:37

PO-kolesi stać na nowe, a reszta hołoty niech płaci albo chodzi piechotą! By żyło się nam ...! A więc drodzy wyborcy popierajcie PO-cwaniaczków, to będziecie mieli podatek także od posiadania kobity he,he,he...
Na górę

Postautor: Gość » 19 kwie 2009, o 07:42

a dostanie zlecenia a'la żona ministra, lub inny Misio?
tak wogóle co to ma do rzeczy?staracie się wydrzeć kasę od biednych ludzi,bo właśnie tacy mają stare auta.tłumaczycie to troską o ekologię :lol: .gdzie biopaliwa,które miały napędzić polską wieś?miliard $ za "emisję CO2" przeszedł wam koło nosa tylko przez waszą nieudolność.Miejcie więc wymagania wobec siebie.
nie chodzi mi o narzekanie.Doceniam to,że będzie w końcu obwodnica itd,że jakiś tam wzrost gospodartczy jednak będzie itd.Nie rozumiem tylko po co startujecie z takimi pomysłami.Brat brata i tak to zawetuje- tym razem słusznie.czerwoni nie pomogą w odrzuceniu weta.wybory tuż tuż.Kto u was bierze kasę za PR?(wiadomo- tak tylko pytam).
Na górę

Postautor: Gość » 19 kwie 2009, o 07:44

Gość pisze:PO-kolesi stać na nowe, a reszta hołoty niech płaci albo chodzi piechotą! By żyło się nam ...! A więc drodzy wyborcy popierajcie PO-cwaniaczków, to będziecie mieli podatek także od posiadania kobity he,he,he...

i znowu, jak już wspominałem wychodzi to jak wielkim strategiem jest Wielki Prezes.nie ma kobity -nie będzie płacił! nie ma auta- też. On jest wzorem dla całego Narodu!
Na górę

Postautor: Gość » 19 kwie 2009, o 08:22

Gość pisze:
Gość pisze:najpierw niech chamy zrobią porządne drogi a potem wymagają od ludzi by kupowali nowsze auta, bo po tych dziurawcach nie opłaca się jeździć czymś lepszym niż golf III.

poza tym DAJCIE NAM ZAROBIć WEDŁUG ZACHODNICH STAWEK TO I NA BZDURNE PODATKI LUD BEDZIE MIAŁ

a powiedz kto ci broni zarabiać jak na zachodzie zakasuj rękawy i pracuj , założenie przedsiębiorstwa kosztuje w UM. 150,00zł i masz facet firmę i jedziesz ostro ,a jak nie to się przyłóż do pracy a nie do gadania nierobo



ty pewnie masz taka firme i pewnie zarabiasz dzieki niej dużo...a twoi pracownicy pewnie 1000 na ręke :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Na górę

Postautor: Gość » 19 kwie 2009, o 09:28

czyli przez 3 miesiące będą dymać bez jedzenia i opłat na podatek ekologiczny... :?

a jak to panowie z PO z tymi zapowiadanymi ułatwieniami? jak z podatkiem liniowym? podatkiem Belki? co z równością obywateli?
Na górę

Postautor: zz » 22 kwie 2009, o 01:03

mam pytanie:
Jakie argumenty przeważyły aby pani prof. Lena Kolarska-Bobińska z Warszawy, została nr 1 na lubelskiej liście PO do PE ? Czy ma ona jakieś związki z Lubelszczyzną? W przypadku, bardzo prawdopodobnego wyboru będzie ona także przedstawicielem Tomaszowa w Strasburgu więc proszę o odpowiedź na moje pytanie.
Brak odpowiedzi bedę traktował w ten sposób, że została ona narzucone siłą przez centralę PO, a lubelscy liberałowie nie mieli nic do gadania ( podobnie jak to sie stało w przypadku pewnego europosła z Wrocławia, który wstąpił do PiS-u i został namaszczony na jedynkę w Bydgoszczy co w efekcie doprowadziło do rozłamu, a właściwie odprysku w partii)...
Na górę

Postautor: emenems » 22 kwie 2009, o 01:19

Jakeś ,, zz ", tak posłuchaj sobie lepiej muzyki zespołu ZZ TOP bo na swoje pytania raczej klarownej odpowiedzi nie otrzymasz.... Platforma to jedno wielkie oszustwo, więc głosuj rozważniej przy następnych wyborach.
Na górę

Postautor: Gość » 22 kwie 2009, o 15:09

a obietnica zniesienia podatku Belki kiedy zostanie zrealizowana Platfusy?
Na górę

Postautor: Gość » 22 kwie 2009, o 17:28

Nie bójcie się o PO-kolesiów, do następnych wyborów oczarują elektorat, który najczęściej ma amnezję... i dalej będą bujać ...
Na górę

Postautor: Krzyżacy » 22 kwie 2009, o 18:17

Tak sobie dzisiaj siedziałem i wymyśliłem,że jesteśmy nagrodzeni przez los.Pewnie ciekawi was dlaczego?Otóż zrozumiałem,że obecnie mamy do czynienia ze splotem sztuki i historii z rzeczywistością.Na czym to polega? Już tłumaczę.Przypomniałem sobie bohaterów powieści "Krzyżacy".Są nimi pewien stryj i jego bratanek, których zawołaniem bojowym jest cyt. "Grady". Czy już rozumiecie? Oni Zstapili Do Naszego Miasteczka Wprost z Powieści !!! Na pewno mają do spełnienia jakąś ważną misję ( stryj i jego bratanek ) ,tylko jeszcze nie powiedzieli jaką. normalnie jak to wymyśłiłem to od razu przybiegłem do komputera żeby się ze wszystkimi podzielic taka wiadomością. I co wy na to???
Na górę


Wróć do „Władze samorządowe i polityka lokalna”