Śmieci

Sugestie oraz uwagi do władz miasta, powiatu i gminy.

Postautor: Gość » 1 lut 2025, o 17:54

Większość sklepów,zakładów fryzjerskich, kosmetycznych, a nawet stoisk na zielonym rynku nie ma swoich pojemników ani kontenerów.Na co dzień oglądamy jak wrzucają opakowania po swoich towarach a także opakowania po zamawianym jedzeniu do koszy. Może ktoś odpowie, dlaczego mamy płacić więcej za śmieci skoro właściciele tych branży nie płacą wcale? Kto powinien to kontrolować, dlaczego mieszkańcy muszą za nich płacić?
Na górę

Postautor: Gość » 7 lut 2025, o 16:08

Czy radni zastonowili się podnosząc opłaty za śmieci dlaczego stawki w gminie wiejskiej są o 9 zł mniejsze jak w mieście ?.
Na górę

Postautor: Gość » 7 lut 2025, o 18:38

Czy radni zastonowili się podnosząc opłaty za śmieci dlaczego stawki w gminie wiejskiej są o 9 zł mniejsze jak w mieście ?.
Zła informacja bo nie o 9 zł a o 14 zł na osobę.
Na górę

Postautor: Gość » 8 lut 2025, o 08:12

Zła informacja bo nie o 9 zł a o 14 zł na osobę.
Ładnie was kroją z kasy.
Na górę

Postautor: Gość » 8 lut 2025, o 16:48

Ładnie was kroją z kasy.
Kroją tych co uczniowie płacą za swoje śmieci, a ci bez honoru śmieją się i nie płacą bez żadnych konsekwencji. Wstyd.
Na górę

Postautor: Gość » 9 lut 2025, o 08:43

może powołają komisję kolejną teraz do spraw śmieci, filmik na Facebook już był o śmieciach.
Na górę

Postautor: Gość » 9 lut 2025, o 11:14

może powołają komisję kolejną teraz do spraw śmieci, filmik na Facebook już był o śmieciach.
Śmieci są i będą. Jeśli już to w celu wiarygodności składanych deklaracji w sprawie opłaty, bo to najbardziej fałszuje obraz finansów za oddawane śmieci.
Na górę

Postautor: Gość » 10 lut 2025, o 15:08

Jak ponaklejane były numerki na pojemniki to już wiadomo było kto oszukuje, chyba widać po ilości śmieci, gdzie jest jedna osoba a gdzie 4.Tomaszów jest mały, trzeba tylko włączyć myślenie. Ponadto chcielibyśmy zobaczyć kubły koło sklepików i różnego rodzaju salonów, które wciąż napełniają kosze miejskie. Zwłaszcza w soboty, po zamknięciu "interesów" śmiecie z koszy wysypują się.
Na górę

Postautor: Gość » 11 lut 2025, o 13:29

W gminie, nie dość, że taniej, to razem z gabarytami zabierają tekstylia. Ciekawe,czy miasto wymyśliło co robić z tekstyliami, czy będziemy oglądać worki w lesie?
Na górę

Postautor: Gość » 11 lut 2025, o 17:15

W gminie, nie dość, że taniej, to razem z gabarytami zabierają tekstylia. Ciekawe,czy miasto wymyśliło co robić z tekstyliami, czy będziemy oglądać worki w lesie?
„ Przypominamy, że mieszkańcy Tomaszowa Lubelskiego mają, obowiązek selektywnego zbierania odpadów typu: tekstylia i odzież. To zadanie jest realizowane w ramach Punktów Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych (PSZOK). Oznacza to, że tekstylia nie mogą trafiać do pojemnika na odpady niesegregowane (zmieszane).

Selektywna zbiórka odpadów tekstyliów i odzieży obejmuje między innymi zużytą odzież, obuwie, pościel, zasłony, ręczniki, obrusy, koce, firany, bieliznę, skarpetki, rękawiczki, czapki, szaliki, portfele, torebki, paski, galanterię skórzaną, plecaki, pluszowe zabawki oraz dywany.
Istotną rolę w przeciwdziałaniu powstawaniu odpadów tekstylnych ma odpowiedzialne podejście do konsumpcji. Należy zwracać uwagę na jakość i trwałość produktów oraz zdecydować się na ubrania wykonane z materiałów z recyklingu. Zachęcamy do świadomej konsumpcji, do kupowania tylko tych rzeczy, które są nam naprawdę potrzebne.
Mimo rosnącej popularności, recykling tekstyliów napotyka również pewne wyzwania. Jednym
z nich jest duże zróżnicowanie materiałów, z których wykonane są ubrania. Różnorodność tkanin i włókien utrudnia ich przetwarzanie i recykling. Dodatkowo, niektóre procesy recyklingowe mogą generować odpady, które wymagają dodatkowego przetwarzania. Właściwe sortowanie
i segregacja odpadów tekstylnych są zatem niezbędne dla zapewnienia skutecznego recyklingu.
Pojemniki na używaną, lecz nie zużytą odzież, prowadzone przez organizacje charytatywne
(np. PCK), nadal będą funkcjonować i odgrywać ważną rolę w gospodarce odpadami. W ten sposób ograniczamy powstawanie odpadów, wspieramy ich ponowne użycie oraz gospodarkę obiegu zamkniętego. Warto jednak upewnić się, że oddawane rzeczy są w stanie nadającym się do użytku.”
Na górę

Postautor: Gość » 11 lut 2025, o 19:56

ciekawie to wygląda, a kiedyś ten temat załatwiał wozak zwany szmaciarzem
Na górę

Postautor: Gość » 12 lut 2025, o 09:43

ciekawie to wygląda, a kiedyś ten temat załatwiał wozak zwany szmaciarzem
I dawał w zamian garnki, kanki, kubki itp.
Na górę

Postautor: Gość » 12 lut 2025, o 21:24

I dawał w zamian garnki, kanki, kubki itp.
Kiedyś to mieli ludzie klawe życie, nie było opłat za śmieci, wodę, a teraz tylko liczy się kasiora. Śmieci to przeważnie były eko bez plastiku w różnej postaci, meble z drzewa, wszystkie butelki na wymianę. Po mleko i śmietanę chodzili z własnymi naczyniami itd.
Na górę

Postautor: Gość » 18 lut 2025, o 11:13

Kiedyś to mieli ludzie klawe życie, nie było opłat za śmieci, wodę, a teraz tylko liczy się kasiora. Śmieci to przeważnie były eko bez plastiku w różnej postaci, meble z drzewa, wszystkie butelki na wymianę. Po mleko i śmietanę chodzili z własnymi naczyniami itd.
Więcej było naturalnych towarów w tym żywności.
Na górę

Postautor: Gość » 21 lut 2025, o 13:55

Więcej było naturalnych towarów w tym żywności.
I życie w różnej postaci było inne, bo bardziej przyjazne człowieka do człowieka.
Na górę


Wróć do „Władze samorządowe i polityka lokalna”