Ameryka odda Rosji

Sugestie oraz uwagi do władz miasta, powiatu i gminy.

Postautor: Tylko » 9 cze 2021, o 20:15

Podobno w Genewie prezydent Ameryki ma oddać Alaskę Rosji.
Na górę

Postautor: Gość » 9 cze 2021, o 20:36

Nigdy nic nie wiadomo. Ale to dział władze samorządowe i polityka lokalna. Bardziej na temat czy czegoś nie będziemy musieli oddawać

Zakerzonie, Zakierzonie, Zak(i)erzoński Kraj, Zak(i)erzonia (od ukr. Закерзоння) – publicystyczna nazwa nadana przez część historyków i publicystów ukraińskich ziemiom leżącym na zachód od linii Curzona, które według nich znajdują się na dawnym etnicznym i historycznym terytorium ukraińskim, to znaczy Łemkowszczyźnie i Nadsaniu

Nadsanie (Posanie) (ukr. Надсяння, Посяння) – ukraińskie określenie obejmujące obszary leżące na północ od dolnego nurtu Sanu, pomiędzy rzeką Strwiąż na południu do Bełżca i okolic Tomaszowa Lubelskiego na północy, ziemia granicząca z Chełmszczyzną po stronie polskiej.Wiki
Na górę

Postautor: Gość » 9 cze 2021, o 20:42

"Nadsanie (Posanie) (ukr. Надсяння, Посяння) – ukraińskie określenie obejmujące obszary leżące na północ od dolnego nurtu Sanu, pomiędzy rzeką Strwiąż na południu do Bełżca i okolic Tomaszowa Lubelskiego na północy"

Mam nadzieję, że to tylko do pierwszej Biedronki
Na górę

Postautor: Gość » 9 cze 2021, o 20:44

Przecież mentalnie i tak jesteście ukryj.
Na górę

Postautor: Gość » 9 cze 2021, o 20:48

Przecież mentalnie i tak jesteście ukryj.
E tam. Daleko nam

Zauważmy, że samo słowo Majdan jest pochodzenia tureckiego i oznacza plac wewnątrz obozu wojskowego. Jak wyglądają dziś te ukraińskie protesty? Zbierają się ludzie na majdanie, dzielą się na sotnie i każda sotnia stawia swój wielki namiot na majdanie. Czyli zachowują się z grubsza tak samo jak dawni koczownicy, jak Mongołowie, Tatarzy, czy Turcy. Nawet ta forma organizacyjna, czyli sotnia, jest pochodzenia mongolskiego, gdyż tam właśnie wojsko dzieliło się na jednostki w podziale dziesiętnym i setka (dżagun) była jedną z nich. Mamy zatem w przypadku społeczeństwa ukraińskiego odbicie cywilizacji turańskiej według Feliksa Konecznego.

U nas i w krajach cywilizacji zachodniej ludzie organizują się w stowarzyszenia, partie, kluby, związki, a przedtem w cechy czy korporacje, ale w żadnym wypadku nie w sotnie. Nie robią tego także Rosjanie, choć Ukraińcy wymyślają im, że są potomkami ordy. To na Ukrainie mamy do czynienia z tym reliktem z czasów koczowniczych, który jest niezrozumiały i niepojęty dla innych mieszkańców Europy.

https://konserwatyzm.pl/lewicki-przyczyny-rzezi-wolynskiej-cz-3-cywilizacja-turanska/
Na górę

Postautor: Gość » 9 cze 2021, o 21:06

[...] Zbierają się ludzie na majdanie, dzielą się na sotnie i każda sotnia stawia swój wielki namiot na majdanie. Czyli zachowują się z grubsza tak samo jak dawni koczownicy, jak Mongołowie, Tatarzy, czy Turcy. Nawet ta forma organizacyjna, czyli sotnia, jest pochodzenia mongolskiego, gdyż tam właśnie wojsko dzieliło się na jednostki w podziale dziesiętnym i setka (dżagun) była jedną z nich. Mamy zatem w przypadku społeczeństwa ukraińskiego odbicie cywilizacji turańskiej według Feliksa Konecznego.
Centurionie, podział na dziesiątki, setki, tysiące to aby na pewno pomysł turański?
Na górę

Postautor: Gość » 9 cze 2021, o 21:25

Centurionie, podział na dziesiątki, setki, tysiące to aby na pewno pomysł turański?
Centuria - 80 legionistów i kilku innych "przypałów" :D.
Na górę

Postautor: Gość » 9 cze 2021, o 21:33

Łacińskie "centum"- sto, satemowa niegramoto ;) .
Na górę

Postautor: Gość » 9 cze 2021, o 21:35

Ktoś nieźle odjechał. Porównywać sposób organizacji wojska do działań określających cywilizację. Czy na majdanie zebrało się wojsko? Czy obywatele rzymscy organizowali się w sotnie?
Na górę

Postautor: Gość » 9 cze 2021, o 21:39

Nawet Rosjanie protestujący przeciwko Putinowi nie organizowali się w sotnie.

Pięćdziesiąt sotni twierdzy Majdan.

https://wyborcza.pl/1,75399,15507033,Piecdziesiat_sotni_twierdzy_Majdan__Jak_zorganizowali.html

"Czyli zachowują się z grubsza tak samo jak dawni koczownicy, jak Mongołowie, Tatarzy, czy Turcy."
Na górę

Postautor: Gość » 9 cze 2021, o 21:44

Łacińskie "centum"- sto, satemowa niegramoto ;) .
Eh :). Centuria składała się z 10 contubernia. Contubernia składała się z 8 legionistów i 2 osób, które nie były żołnierzami. A więc 10 x 8 żołnierzy daje 80 wojaków + 10 x 2 dwóch cywilów - to jest centuria. Ale legionistów było tylko 80. Niegramoto! :D.
Na górę

Postautor: Gość » 9 cze 2021, o 21:50

Ówczesne władze Stanów Zjednoczonych i ich sojusznicy w zachodnich mediach w wygodny dla siebie sposób ignorowali tymczasem brzydkie aspekty „demokratycznej” rewolucji. Magazyn przypomina, że poza „prawdziwymi demokratami” w demonstracjach przeciwko rządom Janukowycza brały także udział „uzbrojone elementy ultranacjonalistyczne, a nawet wprost faszystowskie”, reprezentowane przez Prawy Sektor czy „Swobodę”. Po samej rewolucji grupy te wciąż wykazywały niepokojąco dużą aktywność w „nowej, demokratycznej Ukrainie”. Chociażby nazistowski Batalion „Azow” był integralną częścią aparatu bezpieczeństwa i sił militarnych ukraińskiego prezydenta Petra Poroszenki.

Według „The National Interest”, ultranacjonalistyczne i antysemickie incydenty grup ekstremistycznych na ulicach Kijowa i innych miast stały się powszechne nawet kilka lat po rewolucji na Majdanie. Coraz bardziej autorytarny charakter przybierała zresztą polityka samego Poroszenki. Ukraińska administracja nękała dysydentów politycznych, stosowała cenzurę i zakazywała wjazdu zagranicznym dziennikarzom uważanym za krytyków ówczesnego rządu i jego polityki.

https://nationalinterest.org/blog/skeptics/ukraine%E2%80%99s-accelerating-slide-authoritarianism-186368

I po bajce
Na górę

Postautor: Gość » 9 cze 2021, o 21:55

25.05.2021

W ostatnim czasie doszło do kilku spotkań dyplomatów amerykańskich i rosyjskich. Wczoraj w Genewie spotkali się doradca do spraw bezpieczeństwa narodowego USA Jake Sullivan i szef Federalnej Służby Bezpieczeństwa Rosji Nikołaj Patruszew.

W zeszłym tygodniu w stolicy Islandii Reykjaviku spotkali się z kolei minister spraw zagranicznych Rosji Siergiej Ławrow i sekretarz stanu USA Antony Blinken. Rozmowy były wstępem do planowanego szczytu Biden-Putin.

https://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114881,27126440,joe-biden-i-wladimir-putin-spotkaja-sie-twarza-w-twarz-w-genewie.html

Nam zostawią role adwokata Ukrainy, wschodniej flanki NATO bez Fortu Trump a którym dokopują nawet Czesi z Grupy Wyszechradzkiej w której jesteśmy liderem:)
Na górę

Postautor: Gość » 10 cze 2021, o 16:46

Nawet Rosjanie protestujący przeciwko Putinowi nie organizowali się w sotnie.

Pięćdziesiąt sotni twierdzy Majdan.

https://wyborcza.pl/1,75399,15507033,Piecdziesiat_sotni_twierdzy_Majdan__Jak_zorganizowali.html

"Czyli zachowują się z grubsza tak samo jak dawni koczownicy, jak Mongołowie, Tatarzy, czy Turcy."

Nie obrażaj "dawnych koczowników".
Na górę

Postautor: Gość » 10 cze 2021, o 18:37

Powiedział potomek koczowników.
Na górę


Wróć do „Władze samorządowe i polityka lokalna”