Koronawirus już nie zagraża osobom starszym?

Sugestie oraz uwagi do władz miasta, powiatu i gminy.

Postautor: Haker » 4 lip 2020, o 20:25

Z analiz przeprowadzonych przez sztabowców Andrzeja Dudy wynika jednak, że wśród najstarszych Polaków zabrakło mobilizacji. — 28 czerwca [w pierwszej turze wyborów] w grupie osób powyżej 60. roku życia była frekwencja o 10 pkt proc. niższa niż w październiku zeszłego roku. Milion osób mniej zagłosowało w tej grupie i tu są jeszcze rezerwy — powiedział Adam Bielan, rzecznik sztabu prezydenta w rozmowie z „Dziennikiem Gazetą Prawną”.

Otóż, premier ruszył w Polskę, przekonując, że właściwie już po epidemii. Zaczął na ścianie wschodniej. — Cieszę się, że coraz mniej obawiamy się tego wirusa, tej epidemii i to jest dobre podejście, bo on jest w odwrocie. Już nie trzeba się go bać, trzeba pójść na wybory, tłumnie, 12 lipca. Będą zachowane wszystkie wymogi sanitarne — mówił w Tomaszowie Lubelskim szef rządu. — Wszyscy, zwłaszcza seniorzy, nie obawiajmy się. Idźmy na wybory. To ważne, żeby móc kontynuować tę sprawiedliwą linię rozwoju.

https://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onec ... za/h53f7n6
Na górę

Postautor: Gość » 5 lip 2020, o 05:56

pełną wypowiedź możha posłuchać oglądając film z wystąpienia Premiera tutaj:
https://www.youtube.com/watch?v=NUcYjyCyyaY
Na górę

Postautor: Gość » 5 lip 2020, o 10:10

Po wyborach znowu będzie zagrażał.

To taka selektywna czasowo umiejętność adaptacji przez wirusa do warunków.

Jak apostoł poprosi, to i wirusy się słuchają.
Na górę

Postautor: Gość » 5 lip 2020, o 13:07

pełną wypowiedź Premiera Morawieckiego możesz obejrzeć tutaj:
https://tomaszow.lub.pl/premier-mateusz ... skim-film/
Na górę

Postautor: Haker » 5 lip 2020, o 14:38

Wskazał, że podczas I tury wyborów do wszystkich komisji trafiły środki ochrony osobistej. W II turze – jak mówił – będzie możliwość oddania głosu bez kolejki dla osób po 60. roku życia, osób niepełnosprawnych, kobiet w ciąży i kobiet z dziećmi do 3. roku życia.

https://www.polsatnews.pl/wiadomosc/202 ... z-kolejki/

Pierwszeństwo mają osoby z 13 stą emeryturą i 500+ :):):)
Na górę

Postautor: Gość » 5 lip 2020, o 14:50

coś nie słychać by podczas pierwszej rundy, czyli 28 czerwca, komuś ten wirus zaszkodził więc po co to bicie piany?
Na górę

Postautor: Jeremiah » 6 lip 2020, o 05:15

Moje rekomendacje przeprowadzenia wyborów prezydenckich w tej tradycyjnej formie, gdzie wszyscy idziemy do urn, spotykamy się w lokalach wyborczych, są możliwe najwcześniej w sposób bezpieczny za 2 lata - i taka jest moja rekomendacja – powiedział w piątek Łukasz Szumowski.

17 kwietnia 2020

https://natemat.pl/306069,bezpieczne-wy ... o-epidemii
Na górę

Postautor: Jeremiah » 6 lip 2020, o 05:55

Czym innym jest namawianie ludzi do wzięcia udziału w wyborach, a czym innym jest wmawianie im, że koronawirusa bać już się nie muszą. Jaki przekaz trafi do starszych ludzi? Taki, że rząd poradził sobie z pandemią i że wirusem nie można już się zarazić, a jeśli już ktoś się zarazi, to przebieg tej choroby nie będzie tak ostry.

Tymczasem tylko w środę 1 lipca potwierdzono w Polsce 382 nowe przypadki zakażenia COVID-19. Zmarło 14 kolejnych osób. W wieku od 66 do 97 lat. Czyli umierają w znaczącej większości właśnie seniorzy. Ci, do których premier mówi: cieszę się, że coraz mniej obawiamy się tego wirusa.

https://bezprawnik.pl/morawiecki-apeluje-do-seniorow/
Na górę

Postautor: Gość » 6 lip 2020, o 11:05

Zegar zagłady zaczął odliczać
Zapomnijcie o koronawirusie. Prawdziwy problem nadchodzi i to znowu z Azji. Niedawno stwierdzono dwa przypadki dżumy w Mongolii. Pokusiłem się wtedy na stwierdzenie że, jeżeli przedostanie się ona na terytorium Chin, to świat będzie miał poważny problem, poważniejszy niż koronawirus. Tu nie ma przebiegu bezobjawowego i długiego czasu inkubacji, mało tego czas na podjęcie skutecznego leczenia od chwili zarażenia jest bardzo krótki, zwlekanie z jego podjęciem kończy się śmiercią, bywa że w przeciągu 48 godzin od zarażenia. NO I TERAZ DO RZECZY. W Chinach a dokładnie na terenie Mongolii Wewnętrznej właśnie stwierdzono dwa przypadki dżumy. Obaj pacjenci są w szpitalu w Pekinie...
Na górę

Postautor: Gość » 6 lip 2020, o 11:34

Niemieccy lekarze zorganizowali ruch dla wyciągnięcia konsekwencji za rujnowanie gospodarki i zdrowia ludzi.A u nas dalej straszą maskami, których nawet skorumpowane WHO nie zaleca.
Na górę

Postautor: Gość » 6 lip 2020, o 13:47

To co się dzieje to obłęd i szaleństwo bez podstaw medycznych i prawnych. Mamy najniższą śmiertelność od lat. Człowiek bezobjawowy to OSOBA ZDROWIA! To nie jest pandemia. To zastraszanie ludzi. Paranoja. Zmusza się kobiety do porodów w maseczkach. Duszą się i mdleją. To bestialskie. Maski W NICZYM nie pomagają. To bezprawne. Testy PCR wykazują fałszywe wyniki o czym mówił sam Szumowski! W żadnym wypadku NIE NADAJĄ SIĘ do WYKRYWANIA WIRUSA. Miliony ludzi jest bez opieki medycznej bo Szumowski zamknął szpitale i przychodnie. To jest haniebne. Przepraszam za środowisko lekarskie, które popadło w panikę i nie mówi prawdy. Na YT są dwa wywiady w telewizji w Realu24.
Na górę

Postautor: trw » 6 lip 2020, o 13:59

Mateusz Morawiecki - ten człowiek w życiu słowa prawdy nie powiedział.
Na górę

Postautor: Gość » 6 lip 2020, o 14:52

Niemieccy lekarze zorganizowali ruch dla wyciągnięcia konsekwencji za rujnowanie gospodarki i zdrowia ludzi.A u nas dalej straszą maskami, których nawet skorumpowane WHO nie zaleca.
WHO terrozyruje świat ogłaszając coraz to nowe zagrożenia rzekomą pandemią koronawirusa po to by uwolnić się od odpowiedzialności za wywołanie największego kryzysu gospodarczego w całej historii świata.
Na górę

Postautor: MacGyver » 6 lip 2020, o 15:23

Człowiek ze stolycy ma dobre sondaże więc i wirus nie zabija, jak Kichawa Końska miała tyle procent co marne piwo wirus zabijał. Proste chyba..nie!!?
Na górę

Postautor: Gość » 6 lip 2020, o 16:33

Człowiek ze stolycy ma dobre sondaże więc i wirus nie zabija, jak Kichawa Końska miała tyle procent co marne piwo wirus zabijał. Proste chyba..nie!!?
Franc, a kto to jest ta Kichawa Końska? nie znam? czyżby to jest ksywa Bosaka
Na górę


Wróć do „Władze samorządowe i polityka lokalna”