Co władze miasta i powiatu robią w sprawie pandemii?

Sugestie oraz uwagi do władz miasta, powiatu i gminy.

Postautor: Gość » 25 mar 2020, o 08:26

Zamiast ogłosić stan szczególny gotują nas jak zabę.NIe podoba mi sie to.
A wybory i tak trzeba będzie przesunąć.
Nie radze wywieszać banerów i plakatów bo to ludzi wkurzy na maxa.

Wytłumaczenie nasuwa sie tylko jedno. Zrobić wybory zanim to wszystko wymknie się spod kontroli. Mozna dziś krytykować rząd ale i tak lepiej się zachowuje niż rządy włoskie, hiszpańskie czy brytyjski który nagle zaczął walczyć z koronawirusem.

Na dziś jest stosunkowo mało zachorowań, mało przypadków śmiertelnych. Gdy nie daj Boże będzie jak we Włoszech czy Hiszpanii to nie da się juz zwalić na wieloletnie zaniedbania słuzby zdrowia. Ludzie zwalą winę na obecny rząd nawet jeśli byłby całkiem bez winy . Bo aktualnie rządzi.
Na górę

Postautor: Gość » 25 mar 2020, o 09:47

Masz troche racji ale tylko trochę.Załamanie jakie nam grozi jest nieprzewidywalne.A wybory jeden miesiąc w te czy w te chyba nie robi różnicy.
Ale czas robi swoje i jak wiatr na pustynii jedno zakopie inne odsłoni.
Na górę

Postautor: Gość » 25 mar 2020, o 17:41

Rząd w piątek uchwali tarczę a kiedy w sprawie pomocy przedsiębiorcom zrobią coś władze miasta czy wogóle się zbiorą żeby o nas pomyśleć?
Na górę

Postautor: Gość » 25 mar 2020, o 18:39

Rząd w piątek uchwali tarczę a kiedy w sprawie pomocy przedsiębiorcom zrobią coś władze miasta czy wogóle się zbiorą żeby o nas pomyśleć?
Teraz pomyśl, czy Ty zrobiłeś coś dla miasta? Czy tylko dla siebie a teraz oczekujesz pomocy. Gdzie płacisz podatki? W Tomaszowie czy w innej gminie?
Na górę

Postautor: Gość » 25 mar 2020, o 19:32

Teraz pomyśl, czy Ty zrobiłeś coś dla miasta? Czy tylko dla siebie a teraz oczekujesz pomocy. Gdzie płacisz podatki? W Tomaszowie czy w innej gminie?
Nie bądź śmieszny i tym bardziej złośliwy. Parafraza amerykańskiego cytatu brzmi ładnie ale w momencie w jakim jesteśmy jest nie na miejscu. Podatki płacę w Tomaszowie, firmę mam w Tomaszowie i żyję w Tomaszowie. Zadowolony? Teraz ty pomyśl, co moje miasto zrobiło dla mnie poza pobieraniem podatków i co zrobi gdy jestem w potrzebie bo firma stanęła.
Na górę

Postautor: Gość » 25 mar 2020, o 19:43

Nie bądź śmieszny i tym bardziej złośliwy. Parafraza amerykańskiego cytatu brzmi ładnie ale w momencie w jakim jesteśmy jest nie na miejscu. Podatki płacę w Tomaszowie, firmę mam w Tomaszowie i żyję w Tomaszowie. Zadowolony? Teraz ty pomyśl, co moje miasto zrobiło dla mnie poza pobieraniem podatków i co zrobi gdy jestem w potrzebie bo firma stanęła.

Miasto zapewnia Tobie m.in. możliwość prowadzenia działalność gospodarczej....
Ale bez podatków miasto nie może funkcjonować. To naczynia połączone. Obawiam się że pakiet rządowy i tak ograniczy dochody samorządów.
Na górę

Postautor: Gość » 25 mar 2020, o 19:46

Miasto zapewnia Tobie m.in. możliwość prowadzenia działalność gospodarczej....
Ale bez podatków miasto nie może funkcjonować. To naczynia połączone. Obawiam się że pakiet rządowy i tak ograniczy dochody samorządów.
Dałeś czadu. Możliwość prowadzenia działalności gospodarczej daje Konstytucja RP

Art. 22. Zasada wolności gospodarczej

Dz.U.1997.78.483 - Konstytucja Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 2 kwietnia 1997 r.

Ograniczenie wolności działalności gospodarczej jest dopuszczalne tylko w drodze ustawy i tylko ze względu na ważny interes publiczny
Na górę

Postautor: Gość » 25 mar 2020, o 20:32

Co on może wiedziec o działalności gospodarczej skoro dostal stołek z racji przynależności partyjnej. Wiedza takich fachowców ogranicza się do wiecow i pochodow partynych.
Na górę

Postautor: Gość » 25 mar 2020, o 20:59

ci co nie prowadzą działaności niech idą sobie pograć.
Ludzie co nie prowadzili własnego nawet najmniejszego biznesu nie wie co to znaczy i DYSKUSJA Z NIMI NIE MA SENSU.
DLATEGO POWINNA JUZ DWA TYGODNIE TEMU PLATFORMA-PORTAL KONTAKTOWY.
Wykluczajacy gibaze i dowcipnisiów.
Na górę

Postautor: Gość » 25 mar 2020, o 21:05

Ale w sumie co wam może pomóc zadłużone po uszy miasto? Wypalił ten basen w najmniej odpowiednim momencie. Jeszcze niedawno była ogólnopolska afera z cięciem etatów tym na najniższych stanowiskach z powody podniesienia minimalnej do 2600 zł.
Na górę

Postautor: Gość » 25 mar 2020, o 21:07

kurde, basen-fatum :cry:
Na górę

Postautor: zgred » 26 mar 2020, o 08:26

ci co nie prowadzą działaności niech idą sobie pograć.
Ludzie co nie prowadzili własnego nawet najmniejszego biznesu nie wie co to znaczy i DYSKUSJA Z NIMI NIE MA SENSU.
DLATEGO POWINNA JUZ DWA TYGODNIE TEMU PLATFORMA-PORTAL KONTAKTOWY.
Wykluczajacy gibaze i dowcipnisiów.
Zapomniałeś dopisać i userów "Gość"?
Na górę

Postautor: Gość » 26 mar 2020, o 09:49

Ale w sumie co wam może pomóc zadłużone po uszy miasto? Wypalił ten basen w najmniej odpowiednim momencie. Jeszcze niedawno była ogólnopolska afera z cięciem etatów tym na najniższych stanowiskach z powody podniesienia minimalnej do 2600 zł.
To ja z innymi przedsiębiorcami utrzymuję to miasto i kiedy jestem w potrzebie oczekuję że ono zrobi coś dla mnie. Nie ja zadłużyłem miasto wybierając drogich wykonawców i nikt mnie o zdanie wtedy nie pytał. Stać miasto płacić jakiejś warszawskiej firmie kilka milionów za dużo za basen to i mnie niech pomoże.
Na górę

Postautor: Gość » 26 mar 2020, o 11:24

"...Dziwne... raptem okazało się ze milionowa rzesza darmozjadów- urzędników do niczego nie jest nam potrzebna" :roll:
Na górę

Postautor: Gość » 26 mar 2020, o 11:50

I ci przedsiębiorcy, którym władza zupełnie niepotrzebna płacili na fundusze partyjne, na imprezy "pod patronatem", klaskali, uśmiechali się, uczestniczyli w różnych spędach.
Tak za bezdurno? Dobrze było.
Na górę


Wróć do „Władze samorządowe i polityka lokalna”