Panie Burmistrzu i Rado Miasta-wnioski

Sugestie oraz uwagi do władz miasta, powiatu i gminy.

Postautor: Gość » 14 lut 2020, o 07:43

Ależ dokładnie ze znajomości psychiki ludzkiej, w tym przypadku mieszkańców Rogóźna wynika przekonanie wielu osób, że będą przeciw połączeniu z Tomaszowem w 99,99% głosów, tak samo jak sprzeciw Tomaszowa wobec spalarni śmieci czy lokalizacji elektrowni atomowej. Zjawisko jest powszechnie znane. Żadne racjonalne argumenty nie dochodzą do mieszkańców wybranej miejscowości, mimo że reszta świata dokładnie wie, że podjęta decyzja jest słuszna, racjonalna, potrzebna i uzasadniona, oraz że przyniesie korzyści wszystkim.


Bo mieszkańcy Tomaszowa oczywiście przyklasnęli z radością spalarni w SVZ. Oczywiście nie protestowali też przeciw segregacji śmieci na Petera. Psycholog z ciebie. :P Jak coś kogoś bezpośrednio nie dotyka to może sobie pitolić z poczuciem wyższości.
Na górę

Postautor: Gość » 14 lut 2020, o 09:45

Dziwne podejście od pierwszego posta. Przyłączamy Rogóźno bez pytania jego mieszkańców. Po co wam to tak potrzebne. Jakie koszty ponosi miasto? Mieszkańcy Rogóźna nie płacą za media?
Na górę

Postautor: Gość » 14 lut 2020, o 10:02

Bo mieszkańcy Tomaszowa oczywiście przyklasnęli z radością spalarni w SVZ. Oczywiście nie protestowali też przeciw segregacji śmieci na Petera. Psycholog z ciebie. :P Jak coś kogoś bezpośrednio nie dotyka to może sobie pitolić z poczuciem wyższości.
Tylko się ośmieszasz swoimi wpisami, nie wiem czy to będzie obraźliwe dla ciebie, gdy napiszę że jesteś tuman do kwadratu. Właśnie potwierdzasz swoim wpisem moje zdanie. Nie mniejsze od spalarni czy segregacji zagrożenie dla środowiska stanowi np. fabryka samochodów odory z tłoczni,lakierni, hałas,odpady. Tyle że w przypadku fabryki społeczność lokalna widzi przede wszystkim korzyści, a nie minusy, że będą stanowiska pracy, że nowe samochody, że powstaną nowe drogi i takie tam. Natomiast przy segregacji czy spalarni widzą jeżdżące ze śmieciami ciężarówki, powstaje wyobrażenie nieprzyjemnych zapachów itp. ale nie widzą faktu, że każda społeczność musi mieć takie miejsce, że będą mniej płacić za śmieci. Na co dzień przeszkadzają nam dymy z kominów po spalaniu węgla, a czasem czort wie czego, ale godzimy się na to, bo przecież grzać trzeba, no a śmieci zagospodarować nie trzeba? Jest to kwestia świadomości lokalnej społeczności i stopnia zaawansowania solidaryzmu społecznego. Poza tym tam gdzie muszę oddać coś na rzecz dobra wspólnego, kawałek gruntu na chodnik, wydać własne pieniądze na ekologiczny piec, zgodzić się na przejazd ciężarówki ze śmieciami po mojej ulicy itd, to jestem na nie, taką mamy w większości postawę.
Na górę

Postautor: Gość » 14 lut 2020, o 10:10

Tylko się ośmieszasz swoimi wpisami, nie wiem czy to będzie obraźliwe dla ciebie, gdy napiszę że jesteś tuman do kwadratu. Właśnie potwierdzasz swoim wpisem moje zdanie. Nie mniejsze od spalarni czy segregacji zagrożenie dla środowiska stanowi np. fabryka samochodów odory z tłoczni,lakierni, hałas,odpady. Tyle że w przypadku fabryki społeczność lokalna widzi przede wszystkim korzyści, a nie minusy, że będą stanowiska pracy, że nowe samochody, że powstaną nowe drogi i takie tam. Natomiast przy segregacji czy spalarni widzą jeżdżące ze śmieciami ciężarówki, powstaje wyobrażenie nieprzyjemnych zapachów itp. ale nie widzą faktu, że każda społeczność musi mieć takie miejsce, że będą mniej płacić za śmieci. Na co dzień przeszkadzają nam dymy z kominów po spalaniu węgla, a czasem czort wie czego, ale godzimy się na to, bo przecież grzać trzeba, no a śmieci zagospodarować nie trzeba? Jest to kwestia świadomości lokalnej społeczności i stopnia zaawansowania solidaryzmu społecznego. Poza tym tam gdzie muszę oddać coś na rzecz dobra wspólnego, kawałek gruntu na chodnik, wydać własne pieniądze na ekologiczny piec, zgodzić się na przejazd ciężarówki ze śmieciami po mojej ulicy itd, to jestem na nie, taką mamy w większości postawę.

Kim ty jesteś to już nawet nie napiszę :P Odczep się od mieszkańców Rogóźna i nie ich nie uszczęśliwiaj na siłę. Od pierwszego posta tylko radni Tomaszowa, Wojewoda, MSWiA. Mieszkańcy Rogóźna nie mają nic do powiedzenia.

"zaopatrzenie w wodę i odbiór ścieków przez miejski przecież PGKiM, większość mieszkańców pracuje w Tomaszowie. Istnieje silny związek społeczny. Mieszkańcy Rogóźna korzystają z całego zaplecza miasta, począwszy od instytucji oświatowych, kultury, sportu i rekreacji, transportu, handlu dróg miejskich i innych."

Nie płacą za zużyta wodę i odprowadzenie ścieków? Wiesz ilu tomaszowiaków korzysta z zaplecza miasta Warszawy? Przyłączamy? :P Instytucje oświatowe. Szkoły? Miasto ma subwencję na ucznia. TDK? A co kino tam jest za darmo? Handel. Mieszkańcy Rogóźna dostają cos za darmo?
Na górę

Postautor: Gość » 14 lut 2020, o 10:33

Rogóźno nie może powiedzieć moja chata skraju. Są częścią większej społeczności. Tak wygląda rozwój środowisk. Protesty świadczą tylko o zamykaniu się na siebie. Nie jest to uczciwe i sprawiedliwe. Jak kiedyś z gruntów rogózieńskich powstał Tomaszów, teraz zachodzi konieczność połączenia miejscowości w jeden organizm.
Na górę

Postautor: Gość » 14 lut 2020, o 10:42

Rogóźno nie może powiedzieć moja chata skraju. Są częścią większej społeczności. Tak wygląda rozwój środowisk. Protesty świadczą tylko o zamykaniu się na siebie. Nie jest to uczciwe i sprawiedliwe. Jak kiedyś z gruntów rogózieńskich powstał Tomaszów, teraz zachodzi konieczność połączenia miejscowości w jeden organizm.
To przyłączmy Tomaszów do Rogóźno, zdegradujemy niby miasto do rangi wsi i będzie super.
Na górę

Postautor: Gość » 14 lut 2020, o 10:54

Rogóźno nie może powiedzieć moja chata skraju. Są częścią większej społeczności. Tak wygląda rozwój środowisk. Protesty świadczą tylko o zamykaniu się na siebie. Nie jest to uczciwe i sprawiedliwe. Jak kiedyś z gruntów rogózieńskich powstał Tomaszów, teraz zachodzi konieczność połączenia miejscowości w jeden organizm.
Tak jak Rabinówka czy Łaszczówka. Tez pracują w Tomaszowie i korzystają z instytucji kulturalnych. Nie pisz nam o wodzie czy ściekach bo za to wszyscy płacą i to nie mało.
Na górę

Postautor: Gość » 14 lut 2020, o 13:14

Po przyłączeniu Rogóźna do miasta wzrosną przede wszystkim ceny gruntów. Rolnicy podzielą pola na działki budowlane i zarobią grubą kasę. Developerzy będą się bić o grunty pod zabudowę.
Na górę

Postautor: rammi » 14 lut 2020, o 13:24

Czyli jesteś przedstawicielem developera? :P Bo zwykły człowiek nabędzie dziś taniej i pobuduje w zabudowie wiejskiej. Przedstawicielem Rogóźna raczej nie jesteś bo juz w pierwszym poscie masz gdzieś opinię mieszkańców tej miejscowości. Kim ty jesteś? Bo tak bijesz piane dla samego bicia.
Na górę

Postautor: Gość » 14 lut 2020, o 14:17

Hehehhe,wy nawet nie zdajecie sobie sprawy z powagi sytuacji.Przecież szykuje sie "zjazd w dół" mieszkania? Jakie mieszkania?
Mamy teraz "górkę" na rynku nieruchomości i deweloperka na rubieży już nie zrobi interesu.No może miasto zbuduje jeszce ze trzy bloki socjalne dla biednych ale też nie jest to takie pewne.
Młodzi uciekają bo tu nie ma możliwości aby zarobić jakieś srednie pieniądze.Za 20 lat na rynku pojawi sie wiele nieruchomości bo odejdą emeryci po Prl u- czesto samotni starzy ludzie.
Banki już teraz myślą co bedzie jak nikt kredytu nie zechce albo nie bedzie miał możliwości ich spłacania.
Region mamy ubogi w inwestycje(przynoszące zysk) to i nie ma co sie szykować na jakieś życiowe fajerwerki.

Nie :lol: przez litość nie piszę- ubaw po pachy.
Na górę

Postautor: Gość » 14 lut 2020, o 14:32

Ktoś nie zna rynku a zabiera głos. Nowe mieszkania schodzą na pniu jak ciepłe bułeczki.
Na górę

Postautor: Gość » 14 lut 2020, o 14:43

Czyli jednak developerom zalezy na terenach pod nowe inwestycje. Po co było tyle pitolenia o powiązaniach kulturalnych i oświatowych.
Na górę

Postautor: Gość » 14 lut 2020, o 14:53

Tak,bo ludzie starają sie ratować swoją kasę przed inflacją.Zobacz jakie są stopy procentowe i jakie decyzje strategiczne podejmują banki.Co z giełdą i czy po wyborach( nie wnikam kto wygra)nie obudzimy sie w nowej rzeczywistości.Przestań zatem snuć opowieści o utwierdzającym sie dobrobycie bo są one niczy nie potwierdzone.
Myślę,źe należy sie przygotować na różne sytuacje i to z tych najmniej optymistycznych.
Teraz nadchodzą chude lata i musimy opracować plan na przetrwanie aby nie utracić tego co mamy.A mamy niewiele.
No chyba,że pojawią sie nowi chętni by tu zaprowadzić swoje porzadki.
Na górę

Postautor: Gość » 14 lut 2020, o 16:35

chude czy tłuste głód ziemi zawsze był i będzie Rogóźno do Tomaszowa czysty zysk dla wsi
Na górę

Postautor: Gość » 14 lut 2020, o 17:32

Tak,bo ludzie starają sie ratować swoją kasę przed inflacją.Zobacz jakie są stopy procentowe i jakie decyzje strategiczne podejmują banki.Co z giełdą i czy po wyborach( nie wnikam kto wygra)nie obudzimy sie w nowej rzeczywistości.Przestań zatem snuć opowieści o utwierdzającym sie dobrobycie bo są one niczy nie potwierdzone.
Myślę,źe należy sie przygotować na różne sytuacje i to z tych najmniej optymistycznych.
Teraz nadchodzą chude lata i musimy opracować plan na przetrwanie aby nie utracić tego co mamy.A mamy niewiele.
No chyba,że pojawią sie nowi chętni by tu zaprowadzić swoje porzadki.
Kropki i przecinki. To znowu ty. Na wszystkim się znasz. :lol: :lol:
Na górę


Wróć do „Władze samorządowe i polityka lokalna”