Będzie pozew za reformę edukacji. Kolejny bubel który uderzy we wszystkich?

Postautor: Gość » 14 lis 2019, o 17:44

Pod pozwem zamierza się podpisać 50 rodziców ze wszystkich województw. Opisują oni, że ich dzieci cierpiały na fobię szkolną, popadały w depresje, albo – jak twierdzą – pod wpływem presji próbowały targnąć się na własne życie, nie potrafiły bowiem znieść tak silnej konkurencji, z jaką miały do czynienia przy kumulacji dwóch roczników.

Teraz jest najtrudniejszy czas, bo stoimy przed wyborem ścieżki prawnej, którą mamy podążać

— powiedział w rozmowie z „GW” Bilski, dodając, iż „żadna nie jest wydeptana”.

Rodzicom pomocy udzieliły dwie kancelarie prawne. W ocenie prawników tegoroczna rekrutacja do szkół średnich i to, jak urosły progi punktowe może oznaczać złamanie art. 32 Konstytucji, mówiącego o tym, że wszyscy mają prawo do równego traktowania oraz art. 70 przypominającego o tym, że „władze publiczne zapewniają obywatelom powszechny i równy dostęp do wykształcenia”.

https://wpolityce.pl/spoleczenstwo/4729 ... e-edukacji
Na górę

Postautor: Gość » 14 lis 2019, o 17:51

Chcemy doprowadzić do precedensowego wyroku. Po werdykcie prejudykatywnym osobiście zamierzam odstąpić. To mojej rodzinie wystarczy. Ale są rodzice, którzy będą oczekiwać odszkodowań i nie dziwię im się. (...) Chcemy doprowadzić do tego, by politycy przestali majstrować przy tych kluczowych systemach, jak oświata czy opieka zdrowotna, eksperymentując w imię chwilowych potrzeb politycznych. Chcemy, by mieli świadomość odpowiedzialności podejmowanych decyzji. Te decyzje mogą pociągać za sobą naruszenie praw obywateli i konieczność wypłacania odszkodowań.


http://www.edziecko.pl/Junior/7,160035, ... kacji.html
Na górę


Wróć do „Polityka krajowa i zagraniczna”