„Poprzednia władza walczyła z Marszem Niepodległości, obecna chciałaby zawłaszczyć jego sukces”.

Sugestie oraz uwagi do władz miasta, powiatu i gminy.

„Poprzednia władza walczyła z Marszem Niepodległości, obecna chciałaby zawłaszczyć jego sukces”.

Postautor: Gość » 13 lis 2018, o 10:44

Później Gliński powtórzył swoje słowa, już w bardziej zdecydowanym tonie, na antenie Polsat News:

– Od początku byłem zwolennikiem tego, żeby to był marsz o charakterze państwowym. (…) Moim zdaniem Marsz powinien być marszem państwowym na stałe. Powinno być to konsultowane z obywatelami, którzy to organizowali cyklicznie.

https://kresy.pl/wydarzenia/glinski-to- ... powiadaja/


PIS chcąc mieć miesięcznice wymyślił wydarzenia cykliczne. Skorzystali z tego narodowcy i zarejestrowali Marsz do 2020 roku jako wydarzenie cykliczne. No to teraz PIS chce to przejąć. :roll:

Schetyna zapowiada osobny marsz. Niech PIS też sobie osobny zrobi. To i tak nie był jeden marsz . "Dla ciebie Polsko" kilkaset metrów przerwy i Bóg, Honor ,Ojczyzna

Re: „Poprzednia władza walczyła z Marszem Niepodległości, obecna chciałaby zawłaszczyć jego sukces”.

Postautor: Gość » 13 lis 2018, o 10:49

W piątek późnym wieczorem przedstawiciele środowisk narodowych porozumieli się z rządem ws. marszu 11 listopada. Zawarcie porozumienia było konsekwencją środowej decyzji Hanny Gronkiewicz-Waltz o zakazaniu Marszu Niepodległości. Po jej ogłoszeniu prezydent Andrzej Duda oraz premier Mateusz Morawiecki, nie czekając na decyzję sądu i wbrew apelom Stowarzyszenia Marsz Niepodległości, poinformowali, że na tej samej trasie zorganizują własny, wielki biało-czerwony marsz, tylko że godzinę później.

Problem był jednak w tym, że decyzja prezydent Warszawy została uchylona przez sąd, a to oznaczało dwa zgromadzenia na tej samej trasie.

https://medianarodowe.com/to-szczyt-bez ... a-impreze/

Re: „Poprzednia władza walczyła z Marszem Niepodległości, obecna chciałaby zawłaszczyć jego sukces”.

Postautor: Gość » 13 lis 2018, o 10:59

Zacznijmy od tego, w jaki sposób organizatorzy Marszu Niepodległości trochę ograli PAD i PiS. Bezprawne przejęcie oddolnej, społecznej imprezy przez stronę rządowa i nadanie tej grabieży pozorów legalności przez podpisanie porozumienia z organizatorami, jest bardzo złym prognostykiem na przyszłość, o czym pisałam w poprzednim felietonie. Nie wycofuję się z niewesołych tez, które w nim zamieściłam. Niemniej jednak muszę przyznać, że organizatorzy marszu wykonali ruch, którym udało im się dokonać rzeczy bardzo ważnej, a mianowicie włożyć kij w szprychy już przygotowanej narracji propagandy rządowej o wielkim marszu zorganizowanym przez WŁADZĘ.

Ta propaganda okazała się fikcją już na starcie, ponieważ 250-tysięczny marsz pod hasłem „Bóg, Honor, Ojczyzna” nie ruszył jako część rządowego marszu z hasłem „Dla Ciebie Polsko”. Owszem, politycy i uczestnicy, którzy ustawili się za nimi, poszli przodem w rządowym Marszu Biało-Czerwonym. Natomiast Marsz Niepodległości ruszył dopiero wtedy, gdy od rządówki dzieliło go kilkaset metrów i przez cały czas ta odległość była utrzymywana przez Straż Marszu. W efekcie za politykami i hasłem „Dla Ciebie Polsko” szła bardzo niewielka grupa, podczas gdy ćwierć miliona Polaków maszerowało za transparentem z hasłem „Bóg, Honor, Ojczyzna”.


https://wprawo.pl/2018/11/12/katarzyna- ... YZPkr0fn1g

Re: „Poprzednia władza walczyła z Marszem Niepodległości, obecna chciałaby zawłaszczyć jego sukces”.

Postautor: Gość » 13 lis 2018, o 11:08

Stowarzyszenie Marsz Niepodległości utworzyły ONR i MW. Na tyle marginalne organizacje, że nikt nie uwierzy, że w ubiegłym roku na marsz przyszło 65 tys. zwolenników ONR czy MW.

Oddolna , wspaniała inicjatywa. Narodowcy wypuścili przodem marsz rządowy i pewnie dlatego chcą teraz upaństwowić całkiem marsz. A co z tymi którzy nie chcą iść ze Schetyną który zapowiedział swój marsz czy Kaczyńskim w upaństwowionym MN?

Re: „Poprzednia władza walczyła z Marszem Niepodległości, obecna chciałaby zawłaszczyć jego sukces”.

Postautor: Gość » 13 lis 2018, o 14:27

Nie jest dowcipne to, że wysoki urzędnik, jakim przez pare dni jest jeszcze niewątpliwie Hanna Gronkiewicz- Waltz, ot tak łamie sobie konstytucję. Nikt się tym nie przejął. Oczywiście, ktoś może powiedzieć, że odwołanie do sądu wskazało, że się myli itd., tylko że ona robiła to z pełną premedytacją. To, co zrobiła, to było de facto podżeganie do zamieszek, bo gdyby sąd w jakiś sposób to utrzymał, to zrobiłaby się totalna rozpierducha. Moim zdaniem to była próba destabilizacji sytuacji w kraju, bo setki tysięcy ludzi wybierały się na ten marsz. Wreszcie to było przypomnienie, dlaczego nie głosuję na Platformę i nigdy na nią nie będę głosować i nie głosowałem, bo to są ludzie, którzy działają na szkodę państwa, ale nikt się tym nie przejął. Żaden sąd się tym nie zajął. Nikt się nie zająknął, że ona po prostu łamie Konstytucję
– ocenił dziennikarz.

– Marsz jako taki był wyjątkowo nudny. Tam się kompletnie nic nie działo. Wszyscy o tym mówią i piszą. "Gazeta Wyborcza" z TVN-em oczywiście powyciągali jakieś graty typu swastyka i zrobili z tego dym na Twitterze, ale szybko się okazało, że to ta przekreślona swastyka koło przekreślonego sierpa i młota no i wtedy ci sami dziennikarze wyborczej na Twitterze zaczęli się tłumaczyć: no dobrze, może przekreślona, ale co ma wspólnego faszyzm i antykomunizm z naszą niepodległością – no nic chłopaki, kompletnie nie ma nic wspólnego, bo wy przez ostatnie 70 lat walczyliście z marsjanami :roll:


https://www.wsensie.pl/polska/30965-oto ... -zamieszek

Re: „Poprzednia władza walczyła z Marszem Niepodległości, obecna chciałaby zawłaszczyć jego sukces”.

Postautor: Gość » 13 lis 2018, o 14:33

"Ktoś"spalił flagę unii i quźwa wielki szum. Przypominam,że Urban spalił polską flagę na wizji a Wojewódzki wsadził ją w psie g..!.."

Re: „Poprzednia władza walczyła z Marszem Niepodległości, obecna chciałaby zawłaszczyć jego sukces”.

Postautor: Gość » 13 lis 2018, o 20:57

Były dwa marsze. Był miniaturowy marsz rządowy, w którym brało udział może kilka tysięcy osób, może 10 tysięcy. W nim brali udział przede wszystkim politycy Prawa i Sprawiedliwości i ich zwolennicy. No i liczący, jak podaje policja, koło 200 tysięcy osób Marsz Niepodległości, ten właściwy. To dwa oddzielne marsze, dwie oddzielne imprezy, które zostały sztucznie połączone, ponieważ organizatorom marszu społecznego uniemożliwiono zorganizowanie go samodzielnie. Nie widzę możliwości, aby te dwie imprezy trwale połączyć z tego prostego powodu, że Marsz, ten właściwy, ma charakter antysystemowy i ma charakter opozycyjny w stosunku do elit władzy rządzącej po roku 1989. Podczas kiedy ten niewielki marsz rządowy jest marszem establishmentu politycznego.

https://konserwatyzm.pl/wielomski-marsz ... q-I9Mh7RI4

Re: „Poprzednia władza walczyła z Marszem Niepodległości, obecna chciałaby zawłaszczyć jego sukces”.

Postautor: Gość » 14 lis 2018, o 20:24

1. Marsz 11 listopada nazywa się Marsz Niepodległości
2. Uzyskiwanie zgody na manifestację w Polsce nie jest niezbędne
3. Marsz Niepodległości jest zgłoszony przez @StowMarszN jako zgromadzenie cykliczne do roku 2020 włącznie
4. Przepisy o zgromadzeniach cyklicznych to dzieło PiS

https://nczas.com/2018/11/14/brudzinski ... -minister/

Re: „Poprzednia władza walczyła z Marszem Niepodległości, obecna chciałaby zawłaszczyć jego sukces”.

Postautor: Gość » 14 lis 2018, o 21:06

Nie mieliście napisanej Konstytucji, gdy startowaliście w wyborach z hasłami, że trzeba Konstytucję zmienić, prawda? I nie macie jej napisanej do dziś. Nie mieliście napisanej ustawy antyaborcyjnej, gdy obiecaliście w wyborach, że będzie uchwalona, prawda? I nie macie jej napisanej do dziś, a tę przyniesioną przez milion Obywateli sabotujecie. Nie mieliście napisanej żadnej ustawy, gdy ogłaszaliście swój program Dobrej Zmiany, prawda? A dziś piszecie je w pośpiechu i uchwalacie w pośpiechu niedopracowane

Nie mieliście żadnego planu obchodów stulecia Niepodległości, prawda? Gdybyście mieli, to byście się nimi chwalili dwa lata temu, prawda? I to byłoby dobre – coś konkretnego w kampanii wyborczej. Ale nie było się czym chwalić, bo nie mieliście gotowego planu. I dlatego teraz nie ma hucznych obchodów – jest gra pozorów – kontynuuj

Naród nadal musi sobie sam organizować swoje święto bez was. A wy? Przyłączacie się w ostatniej chwili do naszych obchodów? OK, dobre i to, ale mieliście być liderami. Dajemy sobie radę bez was, bo nie mamy wyjścia. Tylko po co wy nam jesteście potrzebni, skoro wciąż musimy sobie dawać radę sami? I najczęściej musimy sobie dawać radę PRZECIW wam

https://medianarodowe.com/cejrowski-ost ... potrzebni/


Wróć do „Władze samorządowe i polityka lokalna”