Obecne kierownictwo to bez wyjątku łajdacy

Sugestie oraz uwagi do władz miasta, powiatu i gminy.

Obecne kierownictwo to bez wyjątku łajdacy

Postautor: Gość » 11 paź 2018, o 13:32

W czwartek jeden z założycieli Fideszu, znany publicysta prawicowy Zsolt Bayer napisał w dzienniku „Magyar Idoek”, że „obecne kierownictwo ukraińskie to bez wyjątku łajdacy”.

Według niego początkowo wszystkie „ograniczające prawa posunięcia przeciw mniejszościom” na Ukrainie były skierowane przeciw Rosjanom, ale niestety w kraju tym żyją także Węgrzy, Polacy i inni.

Świetlany Zachód natomiast siedzi jak mysz pod miotłą, bo uważa za dopuszczalne pozbawianie rosyjskiej mniejszości praw. Ale nas to interesuje. Nie tylko z powodu Węgrów zakarpackich. Uważamy za niedopuszczalne także naruszanie praw tamtejszych Rosjan czy Rumunów

— pisze Bayer.

Właśnie dlatego trzeba łajdackiemu ukraińskiemu kierownictwu jasno powiedzieć: w takich warunkach niech nawet nie marzą o członkostwie w NATO czy UE. Niech najpierw się nauczą jeść nożem i widelcem i zachowywać jak homo sapiens. Powiedzmy też wyraźnie, że z samymi Ukraińcami nie mamy żadnego problemu. Możemy nadal przyjmować na wakacje ich dzieci i leczyć ich rannych, jak dotąd. Ale Poroszenko i inni łajdacy są od teraz persona non grata

https://wpolityce.pl/swiat/416087-wegry ... niejszosci

Re: Obecne kierownictwo to bez wyjątku łajdacy

Postautor: Gość » 11 paź 2018, o 14:05

Bazami terrorystów są państwa upadłe. 10 lat temu to była jedynie Somalia, teraz to Libia, Syria, Irak, Afganistan, Nigeria, Republika Środkowoafrykańska, a możliwe, że w przyszłości takim krajem stanie się Ukraina – powiedział Milosz Zeman.

https://natemat.pl/118585,prezydent-cze ... to-z-rosja

Re: Obecne kierownictwo to bez wyjątku łajdacy

Postautor: Gość » 11 paź 2018, o 16:36

Ekspozycję poświęcono 8 działaczom OUN-UPA: Stepanowi Banderze, Romanowi Szuchewyczowi, Wasylowi Kukowi, Jewhenowi Hrycakowi, Wasylowi Hałasie, Katerynie Zaryćkiej, Irynie Tymoczko-Kaminśkiej i Illi Oberyszynowi. Jak napisano na stronie internetowej UIPN, „dzięki nim na mapie świata jest teraz wolna Ukraina”.

https://kresy.pl/wydarzenia/regiony/ukr ... -upa-foto/

Re: Obecne kierownictwo to bez wyjątku łajdacy

Postautor: Gość » 11 paź 2018, o 19:31

Rada Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony Ukrainy wprowadziła na wniosek Rady Najwyższej sankcje na kanały informacyjne 112 Ukraina i NewsOne. We wniosku była mowa o „zakończeniu działalności antyukraińskiej”.
Za wprowadzeniem sankcji zagłosowało aż 229 deputowanych. Stacje mają odebrane licencje na nadawanie i prowadzenie działalności. Nie mogą także wycofać kapitałow z Ukrainy, czy też przerwać wypełniania zobowiązań finansowych i ekonomicznych.

https://wiadomosci.wp.pl/ukraina-sankcj ... 532837505a

Re: Obecne kierownictwo to bez wyjątku łajdacy

Postautor: Gość » 11 paź 2018, o 21:30

Z punktu widzenia polskich interesów, a zwłaszcza długofalowej współpracy z Ukrainą taka sytuacja nie wróży niczego dobrego. Patriotyzm oparty na nacjonalizmie i bezkrytycznym uwielbieniu własnego narodu wydaje z reguły zatrute owoce. Młode pokolenie wychowane w kulcie Bandery i dokonań UPA nie będzie skore do dialogu z Polską czy układania z nią przyjacielskich stosunków. Przykład młodych nacjonalistów ze „Swobody”, której większość działaczy wychowało się i dojrzało już w niepodległej Ukrainie, jest w tym względzie bardzo pouczający. Strach pomyśleć, jakie elity będą rządzić na Ukrainie za 20 lat.

https://kresy.pl/publicystyka/nie-ukryw ... emilczamy/

Re: Obecne kierownictwo to bez wyjątku łajdacy

Postautor: Gość » 12 paź 2018, o 09:07

W czwartek prezydent Ukrainy Petro Poroszenko podpisał nową ustawę, wprowadzającą w ukraińskiej armii oraz w policji jako obowiązujące powitanie słowa „Sława Ukrajini-herojam sława!” (Chwała Ukrainie-chwała bohaterom!). Tydzień temu została ona przyjęta przez ukraiński parlament. Poroszenko jest autorem tej ustawy. Za przyjęciem projektu głosowało wówczas 271 deputowanych. W porównaniu do projektu przyjętego w pierwszym czytaniu znowelizowano także przepisy ustawy o policji wprowadzając pozdrowienie „Sława Ukrajini-herojam sława!” także w siłach policyjnych, zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami.

https://kresy.pl/wydarzenia/banderowski ... al-ustawe/


Musi pan wiedzieć, że okrzyk "Sława Ukrainie - Herojam sława", to były ostatnie słowa, jakie usłyszało 120 tys. Polaków "zarżniętych" na Wołyniu i na Podolu tuż przed tym, jak siekiery rozrąbały im czoła

https://wiadomosci.onet.pl/kraj/jacek-k ... h-na/h809k

Re: Obecne kierownictwo to bez wyjątku łajdacy

Postautor: Gość » 12 paź 2018, o 10:41

W ramach obchodów Dnia Obrońcy Ukrainy, przypadającego 14 października, uznawanego za rocznicę powstania UPA, dzieci w lwowskich szkołach mają w tym samym czasie odśpiewać „Czerwoną Kalinę”, nazywaną hymnem Strzelców Siczowych, ale także UPA. Zaplanowano też m.in. uroczysty pochówek bojówkarzy UPA na Cmentarzu Łyczakowskim, a także marsze z udziałem upowców i ku czci UPA.

https://kresy.pl/wydarzenia/lwow-w-szko ... czcza-upa/

Re: Obecne kierownictwo to bez wyjątku łajdacy

Postautor: Gość » 12 paź 2018, o 11:03

Właśnie dlatego trzeba łajdackiemu ukraińskiemu kierownictwu jasno powiedzieć: w takich warunkach niech nawet nie marzą o członkostwie w NATO czy UE. Niech najpierw się nauczą jeść nożem i widelcem i zachowywać jak homo sapiens.

Dziennikarz innego prorządowego dziennika „Magyar Hirlap” Zoltan Veczan pisze zaś w czwartek, że działania Kijowa „stanowią unikatowy stop dążeń Trzeciej Rzeszy do uszlachetnienia rasy i (…) stalinowskiego multikulturalizmu”.


https://wpolityce.pl/swiat/416087-wegry ... niejszosci

Re: Obecne kierownictwo to bez wyjątku łajdacy

Postautor: Gość » 12 paź 2018, o 12:13

Sława Ukrainie” jest dziś naturalne dla każdego ukraińskiego żołnierza i obywatela – podkreślił prezydent Ukrainy, zadowolony z rozpowszechniania się "tradycji" OUN-UPA w ukraińskiej armii i policji.

Re: Obecne kierownictwo to bez wyjątku łajdacy

Postautor: Gość » 12 paź 2018, o 14:09

Takiej odpowiedzi się nie spodziewałam. Pismo jest bardzo ogólnikowe, natomiast znajduje się w nim odniesienie do przeszłości. Nie wszystkie fakty z tej przeszłości w tym piśmie zostały jednak ujęte i to budzi – przynajmniej u mnie osobiście – spore wątpliwości. Nie jest naszym celem wzbudzanie jakiegokolwiek konfliktu, dlatego stanowisko, które w kwietniu wystosowałyśmy z przewodniczącą Elżbietą Naturalną sprawę traktowało z należytą delikatnością. Prezydent Nowogradu w przesłanym dokumencie odniósł się do historii i jak to określił: „ta wspólna przeszłość nie zawsze była łatwa”, ale podkreślono również bardzo wyraźnie, że to odpowiednia ukraińska ustawa daje podstawę do czczenia pamięci osób walczących o niepodległość Ukrainy w XX wieku. Władze Nowogradu piszą do nas i tu cytat: „czy byłoby możliwe budować dobre i pozytywne relacje pomiędzy naszymi krajami, jeżeli zaplecze polityczne Ukrainy ciągle przypominałoby rozgrom przez polskie wojsko Zachodnioukraińskiej Republiki Narodowej czy akcje „Wisła”?. Natomiast o rzezi wołyńskiej nie napisano ani słowa – mówi prezydent Mariola Czechowska i dodaje: – Myślę, że my nie będziemy dalej polemizować, po prostu wspólnie z radnymi podejmiemy decyzję odnośnie dalszej przyszłości.

https://www.magnapolonia.org/belchatow- ... dziewalam/

Re: Obecne kierownictwo to bez wyjątku łajdacy

Postautor: Gość » 12 paź 2018, o 22:37

Ukraińska reprezentacja piłki nożnej zaprezentowała nowe koszulki. Promują wezwanie OUN-UPA, odpowiedzialnych za ludobójstwo Polaków na Wołyniu. Profesor Włodzimierz Osadczy z Centrum Ucrainicum KUL zauważa, że polskie władze jak zwykle nie reagują na antypolską politykę historyczną Ukrainy.

W ostatnim czasie doszło również do incydentu na skalę międzynarodową. Na uroczystościach w Kijowie w obecności prezydenta Andrzeja Dudy jeden z ukraińskich ministrów witał żołnierzy zawołaniem OUN-UPA.

Read more: http://www.pch24.pl/profesor-osadczy--u ... z5TkdpRffV

Re: Obecne kierownictwo to bez wyjątku łajdacy

Postautor: Gość » 13 paź 2018, o 07:12

Kolejny ‚sukces” tzw. rewolucji godnosci na Ukrainie, czyli według oficjalnych danych MFW z 2017 roku Ukraina okazała się najbiedniejszym krajem w Europie, a wyprzedzona została (m.in w wysokosci średniej wypłaty) nawet przez Mołdawię…

https://strana.ua/news/165933-moldova-o ... platy.html

Re: Obecne kierownictwo to bez wyjątku łajdacy

Postautor: Gość » 13 paź 2018, o 18:00

To co dzieje się w tych dniach narastało od wielu miesięcy. Już od zeszłego roku władze węgierskie, w tym sam Viktor Orban – krytykowały politykę wewnętrzną Ukrainy. I tak, podczas szczytu NATO latem tego roku, Orban ujawnił dokument zatytułowany „Memorandum: Inicjatywa mająca na celu ustalenie nowej polityki NATO wobec Ukrainy”. Orban wyraził pogląd, że Ukraina nie jest państwem praworządnym, nie respektuje praw mniejszości węgierskiej na Zakarpaciu, a także że jest tak słaba, że nie jest w stanie wywiązać się ze swoich zobowiązań wobec organizacji międzynarodowych.

W Memorandum zawarta została ostra ocena działań ukraińskich władz, która – zdaniem Orbana – powinna odprowadzić do rewizji polityki Sojuszu wobec Kijowa. „Mimo niespotykanej w przeszłości rangi politycznej i finansowej pomocy dostarczonej przez NATO, UE, MFW, Bank Światowy i dużą grupę państw, rządowi ukraińskiemu brakuje woli politycznej i zdolności do wykonania podstawowych reform reorganizujących system gospodarczy, polityczny i społeczny wymaganych przez międzynarodowych donatorów” – czytamy. Orban podkreślił również, że Ukraina stała się niebezpieczna dla swoich sąsiadów. „W celu zapewnienia stabilności w regionie na wschodniej flance Sojuszu, NATO powinno dostosować politykę wobec Ukrainy do nowych okoliczności” – pisał węgierski premier.

http://www.mysl-polska.pl/1694


Re: Obecne kierownictwo to bez wyjątku łajdacy

Postautor: Gość » 18 paź 2018, o 12:08

„Jeśli na poziomie legislacyjnym na Ukrainie nie zostanie akceptowana zasada, że prawo jest jedno dla wszystkich, nie będzie Ukrainy. Upadek moralności i korupcja dotarły do samych dołów, do najlepszych wykonawców. Wszyscy, którzy chcą pracować, walczyć i wygrywać, wyjeżdżają. Niestety mamy obecnie najbardziej haniebny parlament pod względem moralnym i profesjonalnym” — powiedział Czerwonienko.


http://dziennik-polityczny.com/2018/10/ ... cenariusz/


Wróć do „Władze samorządowe i polityka lokalna”