BUDUJEMY BASEN!!!!

Sugestie oraz uwagi do władz miasta, powiatu i gminy.

Postautor: Gość » 9 wrz 2018, o 22:01

Ludzie jeżdżą do Zamościa, do Horyńca. Docenią basen w Tomaszowie. A wam żal d...ściska bo PIS znowu wygra wybory
Człowieku,ty niczego nie rozumiesz. Nie chodzi o żal i dupę i wygraną pisu,chodzi o to, że Żukowski zadłuża miasto bezmyślnie i długi Żukowskiego będziesz spłacał do końca życia.Chyba że stąd wyjedziesz,ale ja chce być i żyć W Tomaszowie!
a dlaczego bezmyslnie skoro tylu tomaszowiaków włoczy sie po Zamościu i Horyńcu? Co ma wybudować? Jakiś zakład pracy? Tego samorząd nawet nie ma prawa.
Na górę

Postautor: Gość » 10 wrz 2018, o 08:52

Za 32 miliony złotych można by rozpędzić gospodarczo Tomaszów, uczynić miasto atrakcyjnym, a projekt Żukowskiego utopi nas tylko w długach. Gdyby to był park wodny, przyjechaliby do nas ludzie z całego województwa, z podkarpacia i wielu innych miejsc, ale na basenik Żukowskiego za 32 miliony nie wiem czy wszyscy Tomaszowianie przyjdą. Ten basenik trzeba będzie utrzymać i to za niemałą kasę, skąd na to brać pieniądze?
Na górę

Postautor: Gość » 10 wrz 2018, o 10:43

Też jestem tego samego zdania.Teraz nie czas na przyjemności a zwłacza tak drogie.Za to można poprawić byt i jakość szkolnych i przedszkolnych stolówek,stworzyć centrum edukacyjne poza szkolne aby dzieci miały szanse na samodzielne tj.poza programowe,myślenie pod okiem pasjonatów.
To wreszcie realizacja pomysłu dofinansowania szpitala w kwestii jedzenia,bo jedzenie teź jest lekiem!
Niech najpierw zostaną zaspokojone podstawowe potrzeby wszystkich mieszkańców!
Na górę

Postautor: Gość » 5 paź 2018, o 22:27

W dzisiejszej Panoramie Lubelski podano, że w Biłgoraju również powstanie basen - za całe 7.000.000 zł w tym 5.000.000 zł dofinansowania z Min. Sportu. Co na to burmistrz Żukowski z ceną ponad 32.000.000zł?
Na górę

Postautor: Gość » 6 paź 2018, o 02:53

Bzdura. 7 mln.to pierwszy etap finasowania,a całość to 32'7 mln.zl.
Na górę

Postautor: Gość » 6 paź 2018, o 07:40

Bzdura. 7 mln.to pierwszy etap finasowania,a całość to 32'7 mln.zl.
Umyj uszy klakierze pisu jak byk zapowiedzieli dwa baseny w Tarnogrodzie i Biłgoraju po 7 mln.Użyj jeszcze rozumu,skąd taki Tarnogród miałby wziąć 33 mln.Tylko w Tomaszowie baseniątko bo nie basen ma kosztować 32 mln.Większego absurdu nie znam.
Na górę

Postautor: Gość » 6 paź 2018, o 09:22

Od lat słyszałem od znajomych czy też czytałem tu na forum że chcemy basenu....no to macie zobaczymy czyim kosztem będzie on utrzymywany.Podniosą podatki w mieście i wszyscy się złożymy.Moim daniem za tak duże pieniądze można by było stworzyć jakiś zalew z ciekawym molo,miejscem na biznes,stworzyć parkingi gdzie zatrzymywały by się tiry a tam gdzie one powstawały by jadłodajnie itd tak by ta inwestycja jeszcze zarabiała na siebie i na mieszkańców.Oczywiście nie wiem czy akurat teraz dostępne są tereny na których można by to było zrobić ale z tego co wiem parę lat temu myślano o tym.To że Majdan Sop. i Krasnobród mają swoje akweny w niczym by napewno nie przeszkadzało gdyż mają je pod nosem tomaszowiacy ale i tak ganiają nad białe czy soline więc i do nas by zjeżdżali ludzie z polski jak i z ukrainy,ruszyły by sklepy,hotelarstwo,drobny biznes straganowy z pamiątkami,transport,usługi itd.No ale cóż... lepiej walnąć basen za grubą kasę a potem myśleć jak go utrzymywać,ostatecznie dzieci będą zmuszane do przymusowych lekcji na basenie za które rodzice oczywiście będą musieli płacić
Na górę

Postautor: Gość » 6 paź 2018, o 09:29

Bzdura. 7 mln.to pierwszy etap finasowania,a całość to 32'7 mln.zl.
Umyj uszy klakierze pisu jak byk zapowiedzieli dwa baseny w Tarnogrodzie i Biłgoraju po 7 mln.Użyj jeszcze rozumu,skąd taki Tarnogród miałby wziąć 33 mln.Tylko w Tomaszowie baseniątko bo nie basen ma kosztować 32 mln.Większego absurdu nie znam.
Basen za 7 mln :lol: :lol: :lol:
Na górę

Postautor: Gość » 6 paź 2018, o 09:43

A te 32 mln zł to nie jest za całość? :!:

Inwestycja została podzielona na dwa etapy. Etap pierwszy obejmuje modernizację zdegradowanych budynków OSiR – rozbudowę o krytą pływalnię. Natomiast etap drugi zamówienia obejmuje remont hali sportowej OSiR z zapleczem administracyjno-socjalnym.

http://roztocze.net/tomaszow-lub-jak-be ... ualizacja/
Na górę

Postautor: Gość » 6 paź 2018, o 17:49

A te 32 mln zł to nie jest za całość? :!:

Inwestycja została podzielona na dwa etapy. Etap pierwszy obejmuje modernizację zdegradowanych budynków OSiR – rozbudowę o krytą pływalnię. Natomiast etap drugi zamówienia obejmuje remont hali sportowej OSiR z zapleczem administracyjno-socjalnym.

http://roztocze.net/tomaszow-lub-jak-be ... ualizacja/
No właśnie kolego! Nijak nie mogę pojąć gdy pisze sam burmistrz na stronie UM, że podpisał umowę na budowę basenu i remont hali sportowej za 32 miliony z czymś tam : W ramach zadania budowy basenu remontu hali, budowy mieszkań socjalnych i coś tam jeszcze. Rozumiem, że remont hali i budowa basenu jest za 32 miliony z hakiem a socjal i inne rzeczy dodatkowo później jako drugi etap, może za kolejne 30 milionów? W końcu ile będzie nas kosztować wynalazek burmistrza, 60 milionów?
Na górę

Postautor: Gość » 6 paź 2018, o 20:20

A te 32 mln zł to nie jest za całość? :!:

Inwestycja została podzielona na dwa etapy. Etap pierwszy obejmuje modernizację zdegradowanych budynków OSiR – rozbudowę o krytą pływalnię. Natomiast etap drugi zamówienia obejmuje remont hali sportowej OSiR z zapleczem administracyjno-socjalnym.

http://roztocze.net/tomaszow-lub-jak-be ... ualizacja/
No właśnie kolego! Nijak nie mogę pojąć gdy pisze sam burmistrz na stronie UM, że podpisał umowę na budowę basenu i remont hali sportowej za 32 miliony z czymś tam : W ramach zadania budowy basenu remontu hali, budowy mieszkań socjalnych i coś tam jeszcze. Rozumiem, że remont hali i budowa basenu jest za 32 miliony z hakiem a socjal i inne rzeczy dodatkowo później jako drugi etap, może za kolejne 30 milionów? W końcu ile będzie nas kosztować wynalazek burmistrza, 60 milionów?

Próbowałem to rozgryźć :P W pierwszej chwili chciałem Tobie napisać, że w tych 32 mln zł jest i budynek socjalny wielorodzinny Ale raczej nie. To jest w ramach ZADANIA a jednym z elementów tego zadania jest:

"Inwestycja została podzielona na dwa etapy. Etap pierwszy obejmuje modernizację zdegradowanych budynków OSiR – rozbudowę o krytą pływalnię. Natomiast etap drugi zamówienia obejmuje remont hali sportowej OSiR z zapleczem administracyjno-socjalnym."

Czyli to będzie kosztować 32 mln zł. Więc nie sam basen. Tak myślę :roll:

Także trudno tu porównywać jakiś basenik przy Szkole Podstawowej w Tarnogrodzie. Bez widowni, mniej torów wodnych itd.itp.
Na górę

Postautor: Gość » 6 paź 2018, o 23:20

w takim razie gdzie są socjale i te inne sprawy znaczy ze 32 bańki idą na basen i osir chocho
Na górę

Postautor: Gość » 7 paź 2018, o 06:28

w takim razie gdzie są socjale i te inne sprawy znaczy ze 32 bańki idą na basen i osir chocho
Tobie to nie dogodzi jednak. 32 mln zł to jednak nie sam basen a remont całego osir też w tym jest . no to teraz żeby jeszcze budynek mieszkalny się zmieścił.
Na górę

Postautor: Gość » 7 paź 2018, o 09:08

Bardzo dziwnie napisane.W końcu jak się mówi że 32 mln za basen w ramach zadania to znaczy że reszta zadań nie jest w tym ujęta.Jakby napisali że 32mln za zadanie basen,hala sportowa,budynki administracyjne,budynki socjalne i wszystko inne w ramach zadania basen,hala sportowa,budynki administracyjne,budynki socjalne i wszystko inne a umowa jest na etap basen za ileś tam milionów,wtedy ok ale tu wyraźnie czytam że tylko na basen w ramach czegoś szerszego.Chyba że burmistrz w gorączce wyborczej podpisał wszystko co firma chciał aby tylko ogłosić budowę basenu i jest bubel?
Na górę

Postautor: Gość » 7 paź 2018, o 09:14

A te 32 mln zł to nie jest za całość? :!:

Inwestycja została podzielona na dwa etapy. Etap pierwszy obejmuje modernizację zdegradowanych budynków OSiR – rozbudowę o krytą pływalnię. Natomiast etap drugi zamówienia obejmuje remont hali sportowej OSiR z zapleczem administracyjno-socjalnym.

http://roztocze.net/tomaszow-lub-jak-be ... ualizacja/

Co jest w tym skomplikowanego? :P

32 mln zł za te powyższe dwa etapy. czyli modernizacja i remont budynków OSiR i basen na 6 torów wodnych z widownią. Porównywać to do basenu przy Szkole Podstawowej w Tarnogrodzie nie sposób. :P
Na górę


Wróć do „Władze samorządowe i polityka lokalna”