Kto Wójtem w Bełżcu?

Sugestie oraz uwagi do władz miasta, powiatu i gminy.

Postautor: Gość » 21 sty 2021, o 17:45

Też uważam, że to dobre rozwiązanie rządu Morawieckiego. Ograniczymy tym samym spożywanie słodkich, gazowanych napojów przez dzieci! Ale to nie jest temat tego forum! Ktoś ewidentnie próbuje odwrócić uwagę od faktu podniesienia opłaty przez pana wójta Andrzeja Adamka. To jest skandal w dalszym ciągu nie rozumiem jak można tak robić swoim wyborcom, swoim sąsiadom. Jeżeli nie ma pan pomysłu na funkcjonowanie gminy, naszej miejscowości to może już wystarczy pana rządów? Może czas na kogoś kto ma jakieś możliwości pozyskiwania pieniążków z zewnątrz! Zostały 2 lata pana rządów jeżeli będzie tak dalej to ja dziękuję za takie rządy!
Trzeba było wystartować na wójta i wygrać wybory. Teraz to musztarda po obiedzie i twoje wskazówki w buty sobie włóż.
Na górę

Postautor: gosc2 » 21 sty 2021, o 18:24

Wójta można zobaczyć w najnowszym Tygodniku Zamojskim.
To działa odwrotnie za rok może brakować w deklaracjach np 1000 mieszkańców i co zrobi wójt dalej podniesie o 100 % ?

Piszę ,że w Ulhówku założono spółdzielnię ,zatrudniono pracowników i to oni będą zabierać śmieci a nie zewnętrzna firma. Tak więc ludzie znajdą pracę i jeszcze nie będzie podwyżek > Brawo Ulhówek
Takie innowacje są zawsze w cenie.

Myślę ,że taniej i ekonomiczniej byłoby , gdyby mieszkańcy swoje śmieci wozili swoimi samochodami do punktu selektywnej zbiórki raz czy dwa w miesiącu ale o tym nikt nie wspomina.
Trzeba szukać różnych wyjść ,możliwości.
Widzę ,że na forum pisze z 5 sfrustrowanych ,anonimowych osób ale to nic. Może wyniknie z tego coś dobrego.
Na górę

Postautor: odpow » 21 sty 2021, o 18:44

W tamtym roku były protesty w gminie Niemce w lubelskiem. Ciekawa sprawa. Zebrali podpisy mieszkańców i wnieśli skargę do wojewody .Tylko nie wiem czy coś wywalczyli , jeszcze nie doczytałem.
https://lublin.naszemiasto.pl/mieszkancy-gm-niemce-protestowali-przeciw-podwyzce-cen/ar/c15-7617799
Bo mieszkańcy powinni się zorganizować np kilka miesięcy nie oddawać śmieci i wtedy firma nie miała by za co pobierać opłat ,bo mieszkańcy nie produkowali by śmieci .To dałoby władzy do myślenia.
Na górę

Postautor: Lolek » 21 sty 2021, o 19:01

Wójta można zobaczyć w najnowszym Tygodniku Zamojskim.
To działa odwrotnie za rok może brakować w deklaracjach np 1000 mieszkańców i co zrobi wójt dalej podniesie o 100 % ?

Piszę ,że w Ulhówku założono spółdzielnię ,zatrudniono pracowników i to oni będą zabierać śmieci a nie zewnętrzna firma. Tak więc ludzie znajdą pracę i jeszcze nie będzie podwyżek > Brawo Ulhówek
Takie innowacje są zawsze w cenie.

Myślę ,że taniej i ekonomiczniej byłoby , gdyby mieszkańcy swoje śmieci wozili swoimi samochodami do punktu selektywnej zbiórki raz czy dwa w miesiącu ale o tym nikt nie wspomina.
Trzeba szukać różnych wyjść ,możliwości.
Widzę ,że na forum pisze z 5 sfrustrowanych ,anonimowych osób ale to nic. Może wyniknie z tego coś dobrego.
Mam taki młotek ze cztery kilo plus trzonek z rury płomieniówki, chcesz to pożyczę. Jebn. Ij się w łeb. Ty wywieziesz, ja też, a ilu ludzi spali, albo wywiezie do lasu. Nie jestem za podwyżkami o 100% i za wójtem. A młotek pożyczę.
Na górę

Postautor: odp » 21 sty 2021, o 19:09

I po co tak wulgarnie ? Dlatego nie lubię dyskusji w sieci.
O to chodzi ,że ten kto by zawoził własne śmieci do PSZOKU dobrowolnie ,mógłby liczyć na jakieś mniejsze opłaty.
A reszta by płaciła normalnie. To takie tylko koncepcje.
Na górę

Postautor: Mieszk » 21 sty 2021, o 21:52

Ludzie już Cisowka była i co po niej zostało długi płacone z kieszeni podatników i teraz będzie to samo wielki sukces kończy się w Ulhowku smrodem na lata
Na górę

Postautor: Gość » 21 sty 2021, o 22:58

Trzeba było wystartować na wójta i wygrać wybory. Teraz to musztarda po obiedzie i twoje wskazówki w buty sobie włóż.
Jaka musztarda i po jakim obiedzie? Wskazówki są zawsze ważne i radził bym, żeby wójt zaczął słuchać mieszkańców bo takie zabawy z podnoszeniem opłat, zadłużaniem gminy itd itp mogą go sporo kosztować!
Na górę

Postautor: Gość » 22 sty 2021, o 07:43

Poczytajcie lepiej ustawę bo piszecie bzdury. Wójt musi ogłosic przetarg na odbióri śmieci od mieszkańców. Do przetargu moga przystapić tylko firmy, które mają wydane decyzje na taka działalność przez wójta. Koniec, kropka.
Na górę

Postautor: Gość » 22 sty 2021, o 10:23

I oczywiście wójt Adamek Andrzej musiał podnieść opłate mieszkańcom gminy! Najlepiej sobie tak wytłumaczyć nieudolność!!!
Na górę

Postautor: Gość » 22 sty 2021, o 10:39

I oczywiście wójt Adamek Andrzej musiał podnieść opłate mieszkańcom gminy! Najlepiej sobie tak wytłumaczyć nieudolność!!!
Oj dziwny ten wójt, zamiast płacić za śmieci w gminie z własnej kieszeni to wyciaga rekę do mieszkańców. No niezrozumiała rzecz.
Na górę

Postautor: Misio » 22 sty 2021, o 11:12

Chciałabym ostrzec mieszkańców naszej Gminy. Dziś w naszym rejonie pojawiły się fałszywe telefony o wypadkach. Jest to tzw. metoda na wnuczka (zabiłem kobietę, mam połamane żebra, jestem na policji, trzeba pieniędzy). Proszę zwrócić uwagę i ostrzegać starszych.
Na górę

Postautor: Gość » 22 sty 2021, o 11:16

Oj dziwny ten wójt, zamiast płacić za śmieci w gminie z własnej kieszeni to wyciaga rekę do mieszkańców. No niezrozumiała rzecz.
Bo to prawda przedmówca ma rację Adamek podniósł opłatę o bodaj 100 % dzięki za takie wyciąganie ręki.
Na górę

Postautor: Gość » 22 sty 2021, o 12:00

Ale zeby to sie nie skonczyli tym ze ludzie jeszcze wiecej nie beda i bo to granda tyle kasy Adamek cos ty robisz
Na górę

Postautor: Lolek » 22 sty 2021, o 16:51

Ale zeby to sie nie skonczyli tym ze ludzie jeszcze wiecej nie beda i bo to granda tyle kasy Adamek cos ty robisz
Po polskiemu mogiesz?
Na górę

Postautor: hmmm » 22 sty 2021, o 16:53

Tak będzie aż do czasu ,gdy zostaną wynalezione nowe ekologiczne opakowania.
Coś się zmienia od tego roku zostają wycofane ze sprzedaży plastikowe sztućce ,talerze i słomki.
Dziennikarz Wojciech Stepaniuk na swoim profilu kilka razy opisywał problem śmieci np. pisał o automatach do recyklingu do których wrzuca się butelki po napojach.
Ale raczej nieprędko coś się zmieni - zmienia się częstotliwość odbioru odpadów

Od kiedy pamiętam mąka i cukier zawsze były zapakowane w papierowe torebki .Cukier może wilgotniał lub krystalizował się. Torebki papierowe istniały w czasach PRL wiec może warto do nich powrócić ?
Na górę


Wróć do „Władze samorządowe i polityka lokalna”