Brawo Wojewoda Lubelski

Sugestie oraz uwagi do władz miasta, powiatu i gminy.

Postautor: Gość » 13 lip 2018, o 08:52

Obecna większość parlamentarna nazwała tę zbrodnię ludobójstwem. W końcu doprowadzono do tego, że od kilku miesięcy mamy przepisy prawa karnego, które zabraniają zaprzeczania, że ukraińscy nacjonaliści dokonali zbrodni ludobójstwa – mówił Czarnek.

Wojewoda lubelski skrytykował też szefa Rady Europejskiej Donalda Tuska, który po spotkaniu z prezydentem Ukrainy Petro Poroszenką, tuż po jego kontrowersyjnej wizycie w Sahryniu na Lubelszczyźnie, przemówił do dziennikarzy po ukraińsku.

Prezydent Unii Europejskiej mówił do nas wczoraj, że ktoś nie odrobił lekcji historii. Kto jej nie odrobił? Ten, co mówi po ukraińsku – powiedział Czarnek. Przypomnijmy, że Tusk wzywał do ugody i „pełnej solidarności” z Ukrainą, a pośrednio skrytykował prezydenta Andrzeja Dudę, który udał się na Wołyń, po oddać hołd ofiarom ludobójstwa.

Szatan włożył do umysłów nacjonalistów ukraińskich z OUN-UPA bestialski plan zamordowania dziesiątek tysięcy Polaków tylko dlatego, że byli Polakami i mówili po polsku. Ale zamordowania nie w prosty sposób, tylko zamordowania w sposób najbardziej bestialski, trudny do odnalezienia w dziejach tego świata – kontynuował wojewoda.


https://kresy.pl/wydarzenia/w-lublinie- ... adza-foto/
Na górę

Postautor: Gość » 13 lip 2018, o 08:59

Coś się politycy PIS rozjeżdżają w ocenach :roll:

Kary za „zaprzeczanie zbrodniom banderowców i ukraińskich nacjonalistów” przewidziane w ustawie o IPN wpływają negatywnie na relacje polsko-ukraińskie.

Poinformował o tym minister spraw zagranicznych Jacek Czaputowicz, podaje ukraińska wersja Polskiego Radia.

https://wschodnik.pl/polityka/item/1766 ... dowym.html

a kary na Ukrainie za nazwanie banderowców zgodnie z prawdą bandytami nie wpływa negatywnie?
Na górę

Postautor: Gość » 13 lip 2018, o 11:30

Brawo Panie wojewodo !.Prawdę zawsze trzeba nazywać po imieniu , bo to to punkt honoru kazdego Polaka.
Na górę

Postautor: Gość » 13 lip 2018, o 15:24

Już Mykoły niezadowolone

Zdaniem Grzegorza Kuprianowicza, szefa Towarzystwa Ukraińskiego z Lublina, zapowiedź wojewody lubelskiego ws. złożenia na niego doniesienia do prokuratury za jego wypowiedzi w Sahryniu to próba zastraszenia Ukraińców z Polski.

https://kresy.pl/wydarzenia/ukrainski-d ... -z-polski/


W polskim rządzie zgodzili się z oceną lubelskiego wojewody Przemysława Czarnka, który nazwał prowokacją obchody pamięci poległych Ukraińców w miejscowości Sahryń.

https://wschodnik.pl/polityka/item/1767 ... kacja.html
Na górę

Postautor: Gość » 13 lip 2018, o 15:37

„Jeśli nie masz argumentów, to kłam i manipuluj” – ta stara jak świat zasada wydaje się być dziś dużo bardziej aktualna niż kiedykolwiek wcześniej. Wiele wskazuje na to, że postanowili ją zastosować ukraińscy dyplomaci w Polsce oskarżający wojewodę lubelskiego, dr hab. Przemysława Czarnka o „nazwanie uroczystości żałobnych w Sahryniu prowokacją” oraz „mówienie ze zniewagą o zabitych tam Ukraińcach”.

https://www.pch24.pl/walka-o-prawde-o-w ... 608,i.html
Na górę

Postautor: Gość » 13 lip 2018, o 17:27

Bogusław Paź udostępnił post.
7 godz. ·
Dobra robota! Mina banderowca Pawluka w czasie tego wystąpienia chyba nie była radosna. Warto wspomnieć, że Pan Zdzisław Koguciuk zadbał, aby pomnik ten nie tylko został postawiony, ale w znakomitym miejscu - w drodze pomiędzy KUL a UMCS.

https://www.facebook.com/marian.widelsk ... 568814332/
Na górę

Postautor: Gość » 15 lip 2018, o 08:03

Prokuratura Okręgowa w Zamościu przekazuje dokumenty ws. wypowiedzi prezesa Towarzystwa Ukraińskiego w Polsce podczas kontrowersyjnych uroczystości w Sahryniu do pionu śledczego IPN w Lublinie.

https://kresy.pl/wydarzenia/sledczy-ipn ... -sahryniu/
Na górę

Postautor: Gość » 15 lip 2018, o 12:48

Pan wojewoda Czarnek to wielki Polak i bohater.Takich ludzi powinno być więcej.Mamy tylko takich dupk... samorządowych którzy prowadzą przyjazne spotkania z miastami, które uważają Banderę za swojego bohatera.
Na górę

Postautor: rammi » 16 lip 2018, o 10:48

Pan Wojewoda powiedział prawdę.
Na górę

Postautor: Gość » 21 lip 2018, o 12:43

Bogusław Paź
1 godz.

Bardzo dobra audycja z udziałem wojewody lubelskiego o ukraińskiej zuchwałej prowokacji w Sahryniu. Polecam! - Słuchaj nagrania: Cisza w eterze (1) Warto posłuchać łgarstw przedstawiciela ukraińskiej strony. Chyba zaproponuję mu korepetycje z historii - na terenach II RP nie było żadnej Galicji Wschodniej ani Zachodniej, była Małopolska. Ten typ reprezentuje poziom Wjatrowycza. Zuchwale zaprzecza temu, że Ukraińcy zablokowali możliwość ekshumacji i upamiętnienia 5,500 mogił na Kresach. Ten facet uczy POLAKÓW na polskim uniwersytecie (UMCS) we Lublinie!!!! Twierdzi on, że określenie "zbrodnia przeciw ludzkość" w sensie prawnym znaczy coś innego, niż "ludobójstwo"

https://www.radio.lublin.pl/news/cisza-w-eterze-2474071
Na górę

Postautor: Gość » 23 lip 2018, o 08:44

Od czasów p. Żukowskiego, to najlepszy wojewoda lubelski!
Na górę

Postautor: Gość » 23 lip 2018, o 21:54

Mówiąc o wizycie prezydenta Ukrainy Petro Poroszenki w Sahryniu w dniu w którym prezydent Andrzej Duda przebywał na Wołyniu by uczcić ofiary ludobójstwa dokonanego przez UPA, Bosak określił ją mianem „prowokacji”. Wizyta bowiem nie odbywała się w rocznicę zamordowania ukraińskich mieszkańców Sahrynia, lecz była krokiem mającym „tworzyć fałszywą symetrię między polskimi ofiarami OUN-UPA i ofiarami akcji odwetowej, lub akcjami pacyfikujący zaplecze OUN-UPA”.

Bosak uznał, że „fikcja pojednania polsko-ukraińskiego została całkowicie obnażona”. Podkreślił również, że środowisko narodowe od początku alarmowało, że na Ukrainie „bardzo mocno czynne są nacjonalistyczne środowiska o profilu antypolskim” jednak „to wszystko co mówiliśmy, nawet próby upamiętniania rzezi wołyńskiej, pamiętam jeszcze kiedy słowo ludobójstwa nie chciało przejść wielu politykom PiS przez usta, wiele lat zajęło aby do dotarło do naszej klasy politycznej”.

Źródeł takiego zachowania polskiej klasy politycznej, bez różnic między PO, PiS i SLD, Bosak doszukiwał się w przekonaniu, że poprzez „spotkania i rozmowy” będzie ona w stanie wpłynąć na stanowisko elity ukraińskiej w kwestiach historycznych. Przy tym według Bosaka doszło do „przeszacowania potencjału” w sytuacji gdy polscy politycy postanowili występować wobec Ukrainy w roli „patrona”. Tymczasem ukraińscy politycy są wychowani w ramach kultury politycznej podobnej do kultury rosyjskiej i oceniają polskich polityków jako słabszych – „w polskiej polityce z perspektywy ukraińskiej politycy są biedni, są słabi, mają niestabilną pozycję. Pytanie dlaczego ukraińscy politycy mieliby się podporządkowywać polskim jeśli postrzegają ich jako po prostu słabych ludzi” – ocenił Bosak. Dlatego właśnie według niego ukraińskie elity jako swoich patronów postrzegają USA i Niemcy, a nie Polskę.

https://kresy.pl/wydarzenia/bosak-ukrai ... um=browser
Na górę

Postautor: Gość » 24 lip 2018, o 08:35

A nie lepiej coś od siebie napisać, niż wklejać czyjeś wypowiedzi?
Na górę

Postautor: Gość » 24 lip 2018, o 08:50

Taki zajebisty wojewoda a czemu ASF się nie zajmie??
Na górę

Postautor: Gość » 24 lip 2018, o 09:21

Taki zajebisty wojewoda a czemu ASF się nie zajmie??
A czy to jest temat o ASF pomyśl za nim coś napiszesz.
Na górę


Wróć do „Władze samorządowe i polityka lokalna”