Sokoły z PIS

Sugestie oraz uwagi do władz miasta, powiatu i gminy.

Postautor: Gość » 13 cze 2021, o 18:17

"Choć Dworczyk twierdził, że przez to konto nie przepuszczał żadnych informacji niejawnych, włamywacze robią wiele, żeby udowodnić, że jest inaczej. Ujawnili m.in. 29 stron schematu funkcjonowania baterii rakiet krótkiego zasięgu typu "Narew", liczbę funkcjonariuszy polskich służb specjalnych, CV szefa Rządowego Centrum Bezpieczeństwa, a nawet korespondencję ministra Dworczyka z premierem. Są też maile od doradcy Dworczyka, pułkownika Krzysztofa Gaja, który w przeszłości wychwalał Putina za najazd na Ukrainę. Doszło do skandalu, w którym minister Michał Dworczyk przedstawia się jako ofiarę, a tak naprawdę jest odpowiedzialny za to, co się stało. Czy ujawnione przez hakerów informacje mają jakiekolwiek znaczenie dla bezpieczeństwa naszego kraju? Nie wiemy, bo hakerzy pokazują tylko to, co nie jest dla nich istotne. Realny kłopot jest taki, że PiS miało budować silne i dumne państwo, z silną armią i sprawnymi instytucjami, a okazuje się, że rząd poległ na darmowym koncie pocztowym, założonym na darmowym serwerze."Onet
Na górę

Postautor: czytam » 13 cze 2021, o 20:47

Mamy konto i "efekty pracy" hakerów. Czy są one powiązane? Czyli pochodzą z konta; nie wiadomo. Nie można jednak wykluczyć że konto było powiązane w jakiś sposób z innym, na którym były ważne informacje. Tak czy inaczej nie wygląda to dobrze.
Na górę

Postautor: Gość » 13 cze 2021, o 20:58

"Kanał na Telegramie publikuje materiały rzekomo pochodzące ze skrzynki mailowej Michała Dworczyka już od 4 czerwca. Do tej pory pojawiły się tam m.in. analiza rozwiązań, które pozwalałyby Białorusinom osiedlać się w Polsce..."

No naprawdę. Dworczyk sam ujawnił informacje które każde państwo normalnie ukrywa:

Minister przypomniał jednocześnie, że w minionym roku został stworzony fundusz "Solidarni z Białorusią" (ponad 12 mln euro) i są z niego wydatkowane środki na wspieranie wolnych mediów, osób represjonowanych na Białorusi.

https://www.gazetaprawna.pl/wiadomosci/kraj/artykuly/8180054,dworczyk-rzad-wspieranie-przemian-demokratycznych-bialorus.html

Czyli oficjalnie przyznał do wtrącania się w sprawy obcego państwa
Na górę

Postautor: Gość » 14 cze 2021, o 11:06

Starając się obiektywnie przedstawić cele oraz przedmiot polityki zagranicznej prowadzonej przez polskie rządy w ciągu ostatnich kilkunastu lat, można dostrzec tu tylko trzy obszary zainteresowania. Są to:

bezwarunkowe podporządkowanie się interesom amerykańskim, przede wszystkim zakup drogiego uzbrojenia od tego państwa,
ciągłe oprotestowanie zakończenia niemiecko-rosyjskiej interwencji gazowej na dnie Bałtyku (Nord Stream 2),
ciągłe akcentowanie słowne wrogości w stosunku do Rosji, które jest „agresorem”, „rządzona jest przez Putinowski reżim” i jest „zagrożeniem”,
propagowanie w sposób ogólny koncepcji tzw. trójmorza, które miałoby być jakimś bliżej niesprecyzowanym aliansem między państwami zarówno należącymi jak i nie należącymi do UE oraz NATO; idea ciekawa, ale na razie brak jest nie tylko jakichkolwiek konkretów, lecz przede wszystkim pozytywnego odzewu ze strony potencjalnych uczestników tego przedsięwzięcia.

Zgodnie z przewidywanymi Stany Zjednoczone odstąpiły od wrogiej retoryki w stosunku do budowy Nord Stream 2 widząc bezskuteczność swoich protestów. Tak naprawdę też nie miały tu wiele do gadania, bo kolejne „sankcje” nakładane na firmy wykonujące tę inwestycję, były nieskuteczne, bo przecież nie mogłyby być inne.

Czy Rosja i Niemcy są aż tak słabe, że powinno przestraszyć się groźnych min Waszyngtonu? To jakieś bajeczki, których nikt na poważnie nigdy nie brał. Cóż mogłyby zrobić rządy w Waszyngtonie w tej sprawie? Zbombardować tę inwestycję? Wystrzelić rakiety? W imię czego? Koszt ekonomiczny tej awantury byłby niewyobrażalny, a każdego kto chciałby w stolicy USA pomyśleć o jej wywołaniu szybko usunęliby i to w sposób dosłowny. Czy interesy jakiejś firmy amerykańskiej, która ma silne dojścia do Waszyngtonu, są zagrożone przez tę „rurę”? Nic o tym nie wiadomo, a przecież politykę tego kraju kształtuje od lat lobbing interesariuszy (jest to na wskroś liberalna demokracja).

Po co my znaleźliśmy się na tym froncie prowadząc beznadziejną wojnę, która psuła nie tylko polską relację z Rosją, ale również z Niemcami, czyli Unią Europejską, która jest tylko dodatkiem do tego państwa? Nie wiadomo. Teraz już nie ma po co kruszyć kopii, bo Waszyngton werbalnie uznał swoją porażkę na tym obszarze.


https://myslpolska.info/2021/06/14/nord-stream-2-czyli-katastrofa-polskiej-polityki-zagranicznej/
Na górę

Postautor: Gość » 14 cze 2021, o 16:18

„Izrael ma bliskie i silne, a nawet ciepłe stosunki z Rosją. Mamy wielu imigrantów z Rosji, którzy mieszkają w Izraelu. Moi przodkowie przybyli do Izraela z Imperium Rosyjskiego, mamy wiele wspólnego. Rosyjscy przywódcy i prezydent Putin robią wiele by nasze cele się zbiegały, a wszelkiego rodzaju nieporozumienia były rozwiązywane bardzo szybko.Oczywiście są duże problemy ze więzami z terrorystami i Iranem, ale są to kwestie złożone i długotrwałe.Uważam, że Rosja jest wiarygodnym zwolennikiem Izraela – powiedział wcześniej Bennett”

https://strana.ua/articles/338490-cheho-zhdat-ot-novoho-premera-izrailja-benneta.html

No to teraz nam dopiero dowalą
Na górę

Postautor: Gość » 14 cze 2021, o 17:50

Raman Pratasiewicz, którego obecność - jak przekonywano - miała być spontaniczną decyzją, podjętą niedługo przed rozpoczęciem konferencji - apelował do dziennikarzy o niepowtarzanie "plotek". "Żartował", że Alaksandr Łukaszenka nie bił go w celi, zarzucił mediom i opozycji, że wykorzystują i manipulują jego rodzicami, robiąc z nich "zakładników" sytuacji trwających w informacyjnej próżni".

Zapewniał, że czuje się świetnie, nikt na niego nie naciska, a decyzja o współpracy ze śledztwem jest jego dobrowolnym wyborem, ponieważ chce zrekompensować szkody, które wyrządził krajowi przez popełnione przestępstwa, do których się przyznał.
"Polski rząd postawił ultimatum"

Pratasiewicz mówił też np., że "polski rząd postawił opozycjoniście Pawłowi Łatuszce ultimatum", iż ma udowodnić, że ma poparcie i jest w stanie zmobilizować protesty, bo w przeciwnym razie - nie dostanie finansowania na swoją działalność.

Szef Komitetu Śledczego powiedział, że partnerka Pratasiewicza Sofia Sapiega została zatrzymana 23 maja na lotnisku w Mińsku jako podejrzana o udział w zamieszkach, a następnie oskarżoną ją o podżeganie do nienawiści na tle społecznym jako administratorkę kanału, który ujawniał dane funkcjonariuszy struktur siłowych.
Reklama


Czytaj więcej na https://wydarzenia.interia.pl/swiat/news-raman-pratasiewicz-odpowiadal-na-pytania-dziennikarzy-przyzn,nId,5296514#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=firefox

załatwili pisowców
Na górę

Postautor: Gość » 14 cze 2021, o 20:18

"Stan polskiego sportu, zwłaszcza gier zespołowych, jest smutnym odzwierciedleniem stanu polskiego państwa" A.Duda

https://natemat.pl/241423,andrzej-duda-o-reprezentacji-i-polskim-sporcie-wpis-na-twitterze
Na górę

Postautor: Gość » 15 cze 2021, o 09:10


"Stan polskiego sportu, zwłaszcza gier zespołowych, jest smutnym odzwierciedleniem stanu polskiego państwa" A.Duda

https://natemat.pl/241423,andrzej-duda-o-reprezentacji-i-polskim-sporcie-wpis-na-twitterze
Święta racja
Na górę

Postautor: Gość » 15 cze 2021, o 10:23

Rzeszów jest poważnym ostrzeżeniem dla PiS. Jeśli się nie opamiętają dostaną porządnie w dupę. Budujcie więcej masztów, łuków, przepłacajcie baseny, a my wam podziękujemy za ruinę miasta i państwa.
Na górę

Postautor: Gość » 15 cze 2021, o 10:32

Rzeszów jest poważnym ostrzeżeniem dla PiS. Jeśli się nie opamiętają dostaną porządnie w dupę. Budujcie więcej masztów, łuków, przepłacajcie baseny, a my wam podziękujemy za ruinę miasta i państwa.
W Rzeszowie od 19 lat rządził człowiek z SLD. Więc praktycznie nic sie nie zmieniło. W wyborach samorządowych w 2018 PIS nie wygrał w żadnym większym mieście. Dlaczego miałby teraz wygrać?
Na górę

Postautor: Gość » 15 cze 2021, o 10:37

W Rzeszowie od 19 lat rządził człowiek z SLD. Więc praktycznie nic sie nie zmieniło. W wyborach samorządowych w 2018 PIS nie wygrał w żadnym większym mieście. Dlaczego miałby teraz wygrać?
Bo tak uroił sobie forumowy - miś o małym rozumku :).
Na górę

Postautor: Gość » 15 cze 2021, o 14:23

Duda łazi za Bidenem. Staruszek ucieka i chyba nie wie co się dzieje

Z tych nagrań śmieje się cały Internet. Widać na nich, jak polski prezydent, Andrzej Duda, ściga Joego Bidena na szczycie NATO. 78-latek wygląda jakby uciekał, a wzrok ma nieobecny – jakby nie wiedział gdzie jest.

Czego się nie zrobi, by w TVP mogli puścić nagranie, na którym widać jak polski prezydent idzie dumnie, ramię w ramię, obok prezydenta USA.

Andrzej Duda zrobił wiele, by dać państwowej telewizji kilka takich ujęć. Postarał się nawet za bardzo, bo teraz z tej sytuacji śmieje się cały Internet.


https://nczas.com/2021/06/15/duda-lazi-za-bidenem-staruszek-ucieka-i-chyba-nie-wie-co-sie-dzieje-video/
Na górę

Postautor: Gość » 15 cze 2021, o 20:46

Duda łazi za Bidenem. Rzeczywiście spotkanie na szczycie

https://twitter.com/Trym47549578/status/1404490491069177858
Na górę

Postautor: Gość » 16 cze 2021, o 08:12

Czechy wniosły do Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej wniosek o zasądzenie 5 mln euro dziennie kary dla Polski za niewykonanie obowiązku natychmiastowego zatrzymania wydobycia węgla brunatnego w kopalni Turów.

A premier mówił, że wszystko załatwione
Na górę

Postautor: Gość » 16 cze 2021, o 08:14

Czechy wniosły do Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej wniosek o zasądzenie 5 mln euro dziennie kary dla Polski za niewykonanie obowiązku natychmiastowego zatrzymania wydobycia węgla brunatnego w kopalni Turów.

A premier mówił, że wszystko załatwione
A Słowacy dokopali nam dosłownie

"Stan polskiego sportu, zwłaszcza gier zespołowych, jest smutnym odzwierciedleniem stanu polskiego państwa" A.Duda 2013r.
Na górę


Wróć do „Władze samorządowe i polityka lokalna”