Apel o zerwanie współpracy przez władze Tomaszowa z ukrainskimi miastami w których promuje się banderyzm

Sugestie oraz uwagi do władz miasta, powiatu i gminy.

Postautor: Gość » 31 mar 2021, o 11:41

Po prostu wstyd
Na górę

Postautor: Gość » 31 mar 2021, o 18:46

Jest decyzja rady miejskiej w Nysie (woj. opolskie). Miasto nie będzie już współpracować z Tarnopolem. Zarządzenie samorządu to pokłosie jednego z ostatnich ruchów władz ukraińskiej miejscowości.

https://wiadomosci.wp.pl/polskie-miasto-zrywa-wspolprace-z-tarnopolem-6624056333642688a

Radni Nysy mają honor.
Na górę

Postautor: Gość » 1 kwie 2021, o 14:18

Czyli można się zachować
Na górę

Postautor: Gość » 11 kwie 2021, o 07:10

1. Rada Miejska Rawy Ruskiej nadała honorowe obywatelstwo miasta Rawa Ruska Stepanowi Banderze, jednemu z największych zbrodniarzy XX wieku.. Utworzona przez Stepana Banderę frakcja OUN-B ponosi odpowiedzialność za zorganizowane ludobójstwo polskiej ludności cywilnej na Wołyniu i Małopolsce Wschodniej.

2.24 2011r. stycznia Rada Miejska w Żółkwi podjęła decyzję o nadaniu Stepanowi Banderze tytułu honorowego obywatela miasta. Jak podaje portal zaxid.net, informacja pochodzi od rzecznika prasowego partii „Swoboda”.

3.W mieście Krzemieniec w Obwodzie Tarnopolskim odsłonięto kolejny pomnik lidera Organizacji Ukraińskich Nacjonalistów Stepana Bandery.

Rada Miejska w Nysie potrafi zerwać współpracę z miastem gloryfikującym morderców Polaków a nasza nie potrafi?
Na górę

Postautor: Gość » 16 kwie 2021, o 20:35

Mer Tarnopola odpowiedział na list władz Elbląga ws. gloryfikowania dowódcy UPA odpowiedzialnego za ludobójstwo Polaków. Uważa zbrodniczą działalność Romana Szuchewycza za „komunistyczne mity”, które należy „obalić”. Ostrzegł też, by nie zrywać partnerskiej współpracy i wyraził nadzieję, że prezydent Elbląga „nie pozwoli politykom zniszczyć tego, co zostało zbudowane”.

https://kresy.pl/wydarzenia/mer-tarnopola-odpowiada-wladzom-elblaga-ws-gloryfikacji-szuchewycza-chce-obalac-komunistyczne-mity/
Na górę

Postautor: Gość » 20 kwie 2021, o 05:07

Niektórzy członkowie „Azowa” chętnie posługują się symboliką nazistowską – w tym 36 Dywizji Grenadierów SS „Dirlewanger”, która pacyfikowała warszawską Wolę podczas Powstania Warszawskiego. Z powodu neonazistowskich powiązań Azowa Kongres USA zadecydował, że środki z pomocy finansowej dla Ukrainy nie mogą być wykorzystywane przez tę jednostkę.

W 2017 roku członkowie pułku Azow wznieśli w jednej ze swoich baz posąg Peruna i wznosili do niego modły. Posąg Peruna został ustawiony z okazji święta zwycięstwa księcia Światosława I nad „państwem żydowskim”, czyli Kaganatem Chazarskim. Członkowie Azowa zapowiadali, że w „sanktuarium Peruna” będzie święcona broń. W tym samym roku analogiczne „sanktuarium” założono pod Mariupolem.

Na początku marca 2018 roku wyrosły na bazie Azowa Korpus Narodowy zorganizował we Lwowie antypolski marsz związany z rocznicą śmierci kata Polaków, dowódcy UPA Romana Szuchewycza. Przeszedł on ulicami miasta pod hasłem „Miasto Lwów nie dla polskich panów”.

https://kresy.pl/wydarzenia/regiony/ukraina/wierze-w-nich-szef-msw-ukrainy-odwiedzil-pulk-azow-foto/
Na górę

Postautor: Gość » 20 kwie 2021, o 06:33

Minister Rau wzywa do wsparcia Ukrainy

Minister Zbigniew Rau zaapelował w poniedziałek podczas wideokonferencji szefów dyplomacji państw członkowskich o podjęcie przez UE konkretnych kroków w celu wsparcia Ukrainy i zapobieżenia dalszej eskalacji napięcia - poinformowało w komunikacie polskie MSZ.

W poniedziałek odbyła się wideokonferencja szefów dyplomacji państw członkowskich UE. Szef unijnej dyplomacji Josep Borrell oświadczył w poniedziałek, że Unia nie przygotowuje obecnie nowych sankcji przeciwko Rosji. Wśród tematów spotkania była sytuacja na Ukrainie, w Rosji, Gruzji, w Etiopii, Mjanmie i Mozambiku. Szefowie MSZ rozmawiali także z ministrem spraw zagranicznych Ukrainy Dmytrem Kułebą

"Minister Rau zaapelował o podjęcie przez UE konkretnych kroków w celu wsparcia Ukrainy i zapobieżenia dalszej eskalacji napięcia oraz przygotowanie przez UE scenariuszy możliwych działań w przypadku dalszej eskalacji ze strony Rosji. Przypomniał także o potrzebie konsekwentnej realizacji przez UE polityki nieuznawania nielegalnej aneksji Krymu"

- poinformował w komunikacie MSZ.

Jak podkreślono, szef MSZ w dyskusji z Kułebą wyraził solidarność z Kijowem, poparcie dla nienaruszalności integralności terytorialnej Ukrainy.

"W dyskusji na temat sytuacji w Rosji szef polskiej dyplomacji przyłączył się do apelu innych państw członkowskich o działania UE na rzecz Aleksieja Nawalnego, którego stan zdrowia w kolonii karnej dramatycznie się pogarsza. Wyraził także solidarność z Czechami, które wydaliły grupę dyplomatów rosyjskich w reakcji na rezultaty śledztwa wskazującego na ich odpowiedzialność za wybuch składu amunicji na terenie kraju w 2014 roku" - czytamy w komunikacie resortu.
Na górę

Postautor: Gość » 20 kwie 2021, o 09:11

Na Wołyniu jest 2 tysiące "dołów śmierci" ze szczątkami wymordowanych Polaków. Tylko 180 tych miejsc zostało upamiętnionych. Skala niepamięci jest porażająca, bo władze ukraińskie nie chcą wydawać pozwoleń na stawianie w takich miejscach pomników czy krzyży. Nie zgadzają się też na ekshumacje. Przez dwadzieścia lat było ich zaledwie kilka. "Widok za każdym razem jest wstrząsający. Ślady na czaszkach po siekierach, młotach do uboju bydła, kołkach. Ogrom tej makabry, trwoga jaką ci ludzie musieli przeżywać, jak bardzo cierpieli ci, którzy nie umierali od razu… Trudno to pojąć."

https://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/leon-popek-o-wolyniu-te-doly-smierci-to-nasze-groby-mamy-do-nich-prawo/rshnfy

Za to tylko powinno się z nimi zerwać wszelkie kontakty. Czego się tak boją? Upadnie mit herojów z UPA?
Na górę

Postautor: Gość » 21 kwie 2021, o 05:09

Mer Nadał napisał także w swoim liście, że negatywne opinie o Szuchewyczu wynikają z „komunistycznych mitów”. Podkreślił, że w celu rozwiania tych mitów Tarnopol zorganizował 15 kwietnia „międzynarodową konferencję naukową”, w której mieli brać udział historycy różnych narodowości, w tym polskiej.

https://kresy.pl/wydarzenia/regiony/ukraina/mer-tarnopola-bez-szuchewycza-nie-byloby-niepodleglej-ukrainy/?fbclid=IwAR0RZc3JAJConIYTtNNSHevcuCjghNEp1ijkvt8N5y0C4jOWEdcJvnA1iR4

100 tysięcy zarżniętych siekierami i widłami Polaków to komunistyczny mit
Na górę

Postautor: Gość » 21 kwie 2021, o 07:49

Wynika z tych wynaturzeń psychicznego, że państwo z dykty to było za PO, teraz jest z gówna, ...bo nie reaguje.
Na górę

Postautor: Gość » 22 kwie 2021, o 15:25

Gdyby Rosja zajęła Ukrainę, to o ekshumacjach też zapomnij francowaty. Za to we Włodzimierzu będziesz miał bataliony rosyjskich wojsk powietrzno desantowych.
O Wołyniu i przeszłości historycznej nie ty, ale ci z Olgino najwięcej myślą, jak i co podrzucić francowatym, by siali po forach swoją nienawiść do wszystkiego co jest ukraińskie.
Temat: Re: Mechanizm działania
UNREAD_POSTNapisane: 24.09.2015, o 18:18

Dalej to ukraińskie gówno. Te śmieci jeszcze kogoś obchodzą? Ukrainiec jest dobry jak zdechnie.
Twoja obsesja poraża na punkcie Ukrainy. Chory, zadżumiony, toksyczny jesteś (człowiek?)
Na górę

Postautor: Gość » 22 kwie 2021, o 15:44

Ciebie prokurator szybciej dorwie niż tego który podobno to napisał w...2015 roku. Słyszałeś o przedawnieniu? Jak trzeba byc jbniętym żeby straszyć wojskami rosyjskimi we Włodzimierzu gdy Polska graniczy z Rosją i prorosyjską Białorusią.
Na górę

Postautor: Gość » 22 kwie 2021, o 15:49

Dodatkowo system obrony przeciwlotniczej uzupełniają systemy krótszego zasięgu Tor i Buk, oraz 28 myśliwców Su-27 stacjonujących pod Kaliningradem w ramach 689. Pułku Bojowego Lotnictwa Myśliwskiego. Przy pomocy tego sprzętu Rosjanie mogą stworzyć strefę zagrożenia dla samolotów NATO nad północno-wschodnią Polską, środkowym Bałtykiem i Litwą oraz Łotwą. Atak znacznie przeważającego liczebnie lotnictwa Zachodu na cele w Obwodzie Kaliningradzkim staje się trudną i ryzykowną operacją. Podobnie udzielanie wsparcia podczas walk na terenie państw bałtyckich czy północno-wschodniej Polski.

Jednocześnie Rosjanie mogą kąsać, nie wychodząc poza parasol swojej obrony przeciwlotniczej. Tutaj znaczenie ma 152. Gwardyjska Brygada Rakietowa, 25. Nabrzeżny Pułk Rakietowy i okręty Floty Bałtyckiej. Pierwszy z oddziałów jest tym, który może mieć na uzbrojeniu wyrzutnie rakiet balistycznych krótkiego zasięgu Iskander. Nie wiadomo jednak, czy tak jest. Formalnie jego wyposażenie stanowią starsze systemy Toczka. Nie ma to jednak wielkiego znaczenia, bo w wypadku kryzysu Rosjanie mogą przerzucić iskandery do Obwodu Kaliningradzkiego samolotami. Zajmie im to dobę. Taką operację co jakiś czas ćwiczą.

https://www.defence24.pl/nowy-pulk-powstaje-w-kaliningradzie

To, że jesteście jakimś buforem to możesz sobie pisać Mykoł na ukrainskim forum poświęconym Banderze albo Szuchewyczowi.
Tu jest Polska. I każdy Polak wie z kim mamy granice. Oddałeś Krym bez jednego wystrzału i szukasz jeleni którzy by za ciebie walczyli?
Na górę

Postautor: Gość » 22 kwie 2021, o 15:55

Polska graniczy z Rosją i prorosyjską Białorusią.
Coś nowego. Jakiś nieuk trafił na forum.
Na górę

Postautor: Gość » 22 kwie 2021, o 15:56

Coś nowego. Jakiś nieuk trafił na forum.
A co Mykoł. Polska nie graniczy z Rosją? Na zebraniu banderopiteków wmówiono, że jesteś buforem???
Na górę


Wróć do „Władze samorządowe i polityka lokalna”