Sokoły z PSLu....

Sugestie oraz uwagi do władz miasta, powiatu i gminy.

Postautor: COV_FAKE » 1 gru 2020, o 08:49

Gdyby wybory odbyły się w najbliższą niedzielę, Prawu i Sprawiedliwości zabrakłoby 30 mandatów do samodzielnej większości w Sejmie - wynika z sondażu United Surveys dla "Dziennika Gazety Prawnej" i RMF.

Czytaj więcej na https://wydarzenia.interia.pl/polska/news-sondaz-pis-daleko-od-samodzielnej-wiekszosci,nId,4888854#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=firefox

"PiS dostałby bowiem 201 mandatów, KO - 134, Polska 2050 - 59, Lewica - 45, a PSL-Koalicja Polska - 20" - podaje dziennik.

PIS stworzy koalicję z Lewicą. Nikt nie ma bardziej lewicowego programu gospodarczego jak PIS
Na górę

Postautor: Gość » 1 gru 2020, o 13:31

Albo KO, Lewica, Polska 2050 i PSL. Razem przeciw PIS
Na górę

Postautor: Gość » 1 gru 2020, o 21:10

Chciałeś zabrać 13 stki. Zacytowałeś odpowiedź własnie w sprawie 13stki. Dalej nie masz pojęcia o czym piszesz bo 13 stka to 8,5% rocznego przychodu. Wychodzi faktycznie 13 sta pensja.
To dlaczego 13-tki dostaje tylko budżetówka mądralo. Czy to kasta która za nic nierobienie dostaje nagrody w postaci 13.
Na górę

Postautor: Gość » 1 gru 2020, o 22:44

Całą prawda o PSL

Kukiz dużo mówił też o okolicznościach rozstania jego formacji z PSL, a właściwie wyrzucenia K‘15 przez radę naczelną ludowców.

W dużej mierze problem polegał na braku jakichkolwiek rozmów, na zawłaszczeniu całego tego zdarzenia przez Polskie Stronnictwo Ludowe. Naprawdę była duża szansa – bez względu na przeszłość PSL, czy niektórych jego członków – na nowe otwarcie, budowanie jakiejś opcji stricte centrowej. Ale kiedy zauważyłem, że to idzie w kierunku zawłaszczenia, że Koalicja Polska jest fikcją, że to przykrywka dla promowania PSL, utrzymania stanu posiadania przez PSL – czy to w elektoracie, czy materialnego – to już było wiadomo, że prędzej czy później ta współpraca się skończy. Przez pół roku musiałem mocno zaciskać zęby, by samemu nie odejść. Zdarzyło się to, co chciałem, by się zdarzyło: to nie myśmy odeszli z Koalicji Polskiej, ale zostaliśmy wyrzuceni przez jedynie słuszną partię, przez jej radę naczelną.

Kukiz został zapytany o wypowiedź Marka Sawickiego z PSL, który na antenie telewizji wPolsce.pl powiedział, że Kukiz niespecjalnie w ostatnim czasie angażował się w prace klubu Koalicji Polskiej, że „myślami był gdzie indziej”, a odbywał „peregrynacje od Czarzastego, przez Hołownię do Jarosława Kaczyńskiego”, „z wszystkimi rozmawiał, ale nikt go po główce nie pogłaskał i nie przytulił”, więc „powinien się zastanowić” nad tym, że „w polityce warto szukać trwałych porozumień, a nie tylko wędrowania”, lider K‘15 odpowiedział nawiązując do innego wystąpienia medialnego Sawickiego:

On wychodzi z teorią, że poparłem uchwałę sprzeciwiająca się łączeniu budżetu UE z praworządnością, ponieważ w świecie muzyki w czasach COVID-u jest ciężko z pieniędzmi, więc szukam możliwości zarobienia pieniędzy w polityce, zbliżając się do partii władzy. Nie słyszałem bardziej absurdalnego stwierdzenia. W tej kadencji od listopada na cele charytatywne przekazałem 70 tys. zł, 30 tys. zł kosztowała mnie kampania wyborcza, a cały mój przychód z tytułu bycia posłem to 102 tys. zł, więc przez ten rok zarobiłem 2 tys. zł na „sejmowaniu”, przy tym „korycie”. Pan Sawicki często mierzy ludzi swoją miarą, a ja jednak tej przeszłości jak pan Sawicki nie mam i staram się postępować uczciwie. Przyszedłem tutaj nie szukać kolegów (…) lecz chodziłem – i będę chodził – i rozmawiał do skutku z każdym, kto będzie gotów wprowadzić postulaty Kukiz‘15: co najmniej mieszaną ordynacje wyborczą, referenda, sędziów pokoju, ustawę antykorupcyjną, ustawę kompetencyjną, emeryturę wolną od podatku, dobrowolność ZUS.

Odnosząc się do wypowiedzi wicemarszałka Sejmu Piotra Zgorzelskiego o tym, że ludowcy zamierzają budować „racjonalną chadecję”, Kukiz stwierdził:

To jest troszkę tak, jakby zapytać, czy Biedroń pomoże w remoncie kościołów… Jeżeli oni idą tak mocno w stronę – delikatnie mówiąc – centrolewicową, to jak chcą budować tę chadecję? Jeżeli są w stanie wyrzucić z Koalicji Polskiej posłów, którzy są pod względem światopoglądowym najbliżej tej chadecji, a sami jednocześnie dosyć mocno afirmują te czasami lewackie wręcz idee, to jaka to chadecja? Chyba taka jak abp. Paetza czy ks. Pawła spod Wrocławia.

Polecamy całą rozmowę z liderem Kukiz‘15:
https://wpolityce.pl/polityka/528922-wspolpraca-kukiza-z-kaczynskim-bylbym-przeszczesliwy
Na górę

Postautor: Gość » 2 gru 2020, o 05:32

2015

Zdaniem posła Kukiza PSL jest „organizacją przestępczą”. Byłem świadkiem sytuacji takich, gdzie ewidentnie można powiedzieć, że PSL to jest zorganizowana grupa przestępcza – mówił Paweł Kukiz. Poseł dodał, że wie o konkretnych przestępstwach popełnianych przez ludowców.

I tyle w temacie Kukiza
Na górę

Postautor: Gość » 2 gru 2020, o 05:41

2015

Zdaniem posła Kukiza PSL jest „organizacją przestępczą”. Byłem świadkiem sytuacji takich, gdzie ewidentnie można powiedzieć, że PSL to jest zorganizowana grupa przestępcza – mówił Paweł Kukiz. Poseł dodał, że wie o konkretnych przestępstwach popełnianych przez ludowców.

I tyle w temacie Kukiza
Paweł Kukiz podkreślił, że bez współpracy z silną w terenie partią polityczną nie zdołałby zarejestrować list do Sejmu.

Nie jestem w stanie zebrać blisko 130 tys. podpisów w ciągu 18 dni, biorąc pod uwagę, że w 2015 roku było na zebranie tych podpisów 60 dni i też łatwo nam to nie przyszło. Nie biorę pieniędzy z subwencji w przeciwieństwie do partii politycznych i nie ma takiej opcji, żebym ja mógł przez te 4 lata zbudować na tyle sprawne struktury, by te podpisy zebrać

https://wpolityce.pl/polityka/459815-kukiz-broni-startu-z-psl-na-koncertach-zarabialbym-wiecej

Wyrzucał z klubu wszystkich którzy mówili o zarejestrowaniu partii. Rozwalił 42 osobowy klub. I wystartował z list PSL. A teraz płacze. Żałosny gość.
Na górę

Postautor: Gość » 2 gru 2020, o 07:13

2015

Zdaniem posła Kukiza PSL jest „organizacją przestępczą”. Byłem świadkiem sytuacji takich, gdzie ewidentnie można powiedzieć, że PSL to jest zorganizowana grupa przestępcza – mówił Paweł Kukiz. Poseł dodał, że wie o konkretnych przestępstwach popełnianych przez ludowców.

I tyle w temacie Kukiza
To po kiego wuja go przyjmowaliście? Trzeba mieć trochę honoru, a nie tak się szmacić. Opinia o dziwce nie bierze się z nikąd.
Na górę

Postautor: Gość » 2 gru 2020, o 08:40

To po kiego wuja go przyjmowaliście? Trzeba mieć trochę honoru, a nie tak się szmacić. Opinia o dziwce nie bierze się z nikąd.
Lepiej. Dlaczego przystąpił do organizacji którą nazwał organizacją przestępczą. Kukiz nie miał szans wejść z samodzielnego komitetu. Sam mówił, że nie był w stanie nawet podpisów zebrać. A PSLowi trochę głosów nabili. Normalna kalkulacja polityczna. Bez Solidarnej Polski i Porozumienia Gowina PIS by nie rządził.

Jakos nie przeszkadzała pisowców ta dziwka gdy mieli swojego wicestarostę Jana:)
Na górę

Postautor: Gość » 2 gru 2020, o 08:45

Lepiej. Dlaczego przystąpił do organizacji którą nazwał organizacją przestępczą. Kukiz nie miał szans wejść z samodzielnego komitetu. Sam mówił, że nie był w stanie nawet podpisów zebrać. A PSLowi trochę głosów nabili. Normalna kalkulacja polityczna. Bez Solidarnej Polski i Porozumienia Gowina PIS by nie rządził.

Jakos nie przeszkadzała pisowców ta dziwka gdy mieli swojego wicestarostę Jana
"...Posłanka Beger zażądała stanowiska podsekretarza stanu w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi. W czasie rozmów, minister Lipiński zapewniał posłankę Beger, że do podjęcia decyzji wystarczy jedna rozmowa z Prezesem Rady Ministrów Jarosławem Kaczyńskim. Jednocześnie zasugerował, że może istnieć prawna możliwość pozbycia się groźby spłacenia weksli poprzez stworzenie funduszu z pieniędzy Sejmu. Fundusz miałby w przypadku wizyty komornika „założyć” za posła do czasu wyjaśnienia sprawy na drodze sądowej..."

Adam Lipiński wtedy pisowski sekretarz stanu w Kancelarii RM . I tyle byłoby w temacie dziwek:)
Na górę

Postautor: Gość » 2 gru 2020, o 14:06

Kosiniak to sie tak zeszmacił, że chodził pod rekę z oszustem Kijowskim, a ostatnio chciał się nawet podczepić pod Lamparta, aby tylko móc razem atakować PiS. Ale jak mu powiedziała "wypire**alaj frajerze" to sie tak wku**ił, że wyrzucił Kukiza. Tak się leczy kompleksy w zeteselu.
Na górę

Postautor: COV_FAKE » 2 gru 2020, o 18:30

Kosiniak to sie tak zeszmacił, że chodził pod rekę z oszustem Kijowskim, a ostatnio chciał się nawet podczepić pod Lamparta, aby tylko móc razem atakować PiS. Ale jak mu powiedziała "wypire**alaj frajerze" to sie tak wku**ił, że wyrzucił Kukiza. Tak się leczy kompleksy w zeteselu.
I czemu ty forumowy tak prdolisz?:) To Hołowni kazali wyprdalać:)

"Czy ktoś mógłby od nas powiedzieć panu Hołowni, żeby wypierdalał? Bo my robimy rewolucję i nie mamy czasu zajmować się każdym politycznym palantem chętnym do powiezienia się na nas" – czytamy na twitterowym profilu Strajku Kobiet.


https://natemat.pl/325031,holownia-poparl-strajk-kobiet-jego-organizatorki-kaza-mu-wy-lac
Na górę

Postautor: Gość » 2 gru 2020, o 19:41

Lider PSL zaproponował kompromis aborcyjny. "Wypi*****j" - odpowiedziały mu aktywistki


https://www.polskieradio24.pl/5/1222/Artykul/2610574,Lider-PSL-zaproponowal-kompromis-aborcyjny-Wypij-odpowiedzialy-mu-aktywistki
Na górę

Postautor: Gość » 3 gru 2020, o 10:14

"Władysław Kosiniak-Kamysz, szef PSL, zaproponował za pośrednictwem Twittera, wprowadzenie do Konstytucji RP kompromisu aborcyjnego. Lider PSL chciałby, by ciążę można było przerwać zabiegowo jedynie, gdy: 1) stanowiłaby ona zagrożenie dla zdrowia lub życia kobiety; 2) badania prenatalne wskazywałyby na z dużym prawdopodobieństwem na "ciężkie i nieodwracalne uszkodzenie płodu lub nieuleczalną chorobę, zagrażającą jego życiu"; 3) zachodziłoby uzasadnione podejrzenie pochodzenia ciąży wskutek czynu zabronionego"

Czyli to co obowiązywało przez 27 lat tyle, że wpisane w Konstytucji. Nazywać Kosiniaka lewakiem i się cieszyć, że lewaczki Kosiniakowi brzydko odpowiedziały to tylko na tym forum.
Na górę

Postautor: Gość » 3 gru 2020, o 18:16

"Władysław Kosiniak-Kamysz, szef PSL, zaproponował za pośrednictwem Twittera, wprowadzenie do Konstytucji RP kompromisu aborcyjnego. Lider PSL chciałby, by ciążę można było przerwać zabiegowo jedynie, gdy: 1) stanowiłaby ona zagrożenie dla zdrowia lub życia kobiety; 2) badania prenatalne wskazywałyby na z dużym prawdopodobieństwem na "ciężkie i nieodwracalne uszkodzenie płodu lub nieuleczalną chorobę, zagrażającą jego życiu"; 3) zachodziłoby uzasadnione podejrzenie pochodzenia ciąży wskutek czynu zabronionego"

Czyli to co obowiązywało przez 27 lat tyle, że wpisane w Konstytucji. Nazywać Kosiniaka lewakiem i się cieszyć, że lewaczki Kosiniakowi brzydko odpowiedziały to tylko na tym forum.
Kosiniak jest lewakiem, a to, co mu odpowiedziało, jest po prostu zboczone. Ale ostatecznie są siebie warci.
Na górę

Postautor: Gość » 3 gru 2020, o 18:39

Lepiej. Dlaczego przystąpił do organizacji którą nazwał organizacją przestępczą. Kukiz nie miał szans wejść z samodzielnego komitetu. Sam mówił, że nie był w stanie nawet podpisów zebrać. A PSLowi trochę głosów nabili. Normalna kalkulacja polityczna. Bez Solidarnej Polski i Porozumienia Gowina PIS by nie rządził.

Jakos nie przeszkadzała pisowców ta dziwka gdy mieli swojego wicestarostę Jana:)
Kukiz po rocznej przygodzie z tzw. ludowcami i sposobie rozstania się udowodnił swoją tezę o PSL jako zorganizowanej grupie przestępczej. Bo tylko z mafii wyrzuca się z dnia na dzień członków bez prawa do obrony. Usunięcie Kukiz 15 z Koalicji Polskiej jest typowym odstrzeleniem niewygodnych i niepewnych wspólników że swego mafijnego grona.
Na górę


Wróć do „Władze samorządowe i polityka lokalna”