Podwójna brama garażowa co o tym sądzicie?

Obowiązuje zakaz umieszczania reklam komercyjnych. Ogłoszenia tylko z danymi kontaktowymi. Kasowane są automatycznie po dwóch tygodniach.

Postautor: carefek » 18 paź 2019, o 12:30

No wlasnie.
Chcemy miec garaz dwustanowiskowy z jedna brama.Architekt ,ktory robi adaptacje proponuje szeroka na 3.5m.
Co o tym sadzicie?
Na górę

Postautor: Zest » 19 paź 2019, o 12:16

3,5 m to jest stanowczo za mało. Nie będzie to zdecydowanie wygodne.
Niezależne wjeżdżanie i wyjeżdżanie 2 samochodami byłoby bardzo utrudnione.Sam mam bramę szeroką na 5 m. Mój architekt mi taka doradził na samym początku podczas robienia projektu. Sam na poczatku również chciałem węższą bo taka szeroka wydawała mi się zbyt szeroka i obecnie jestem bardzo wdzięczny architektowi, ze jednak przekonal mnie do bramy szerokiej.
Minimum to 4,5 m a najlepiej 5.
Aktualnie w moim garażu stoją sobie dwa auta osobowe i dwa rowery i wszystko sie mieści. Dodatkowo jest wygodne przejście tak wiec moge sobie w nim luźno stanąć.
Zobacz sobie bramy od Hormanna https://www.hormann.pl/prywatni-inwesto ... egmentowe/ - firma ma spory katalog tak wiec może cos w katalogu dla siebie znajdziesz.
Na górę

Postautor: LavorQ » 19 paź 2019, o 19:14

Na pewno szerokie wjazdy, jak proponuje @Zest są jak najbardziej uzasadnione. Mają jednak wadę w okresie zimowym, zwłaszcza przy dużych mrozach. Otwarcie tak szerokich wrót natychmiast wychładza cały garaż. Widziałem dzielone drzwi. W Twoim przypadku byłoby to 2 x 2,5m. Architekt znajdzie rozwiązanie, jak zamocować wewnętrzne prowadnice koło siebie. Osobiście kupiłbym jeden zestaw z drzwiami wejściowymi o szerokości ok 80-90 cm. Żeby tylko wejść lub wynieść coś małego nie musisz otwierać całych rolet i pokazywać sąsiadom, co masz w środku. A i zimą nie wyziębisz całego garażu.
Na górę

Postautor: Gość » 21 paź 2019, o 17:31

Dwie bramy to dwa sterowania więc bulisz x2 jak z jedną dużą brama, poza tym słupek na środku wygląda paskudnie. Polecam jedna duża bramę. Wygląda kozacko, tańsze sterowanie bo tylko jedno. Zrobisz jak zechcesz ale zdecydowanie lepiej wygląda duża jak dwie małe z paskiem na środku.
Na górę


Wróć do „Ogłoszenia”