Szkółka Pływania Maluch Tomaszów Lubelski

Sport w regionie.

Postautor: Gość » 5 lis 2013, o 23:50

Szkółka Pływania Maluch zaprasza chłopców i dziewczynki już od 3 roku życia na naukę i doskonalenie pływania.

- Zajęcia indywidualne i grupowe

- Zajęcia z elementami gimnastyki korekcyjnej

Zajęcia w Tomaszowie Lubelskim odbywają się w Hotelu Antoni.

Zapisy i informacje pod numerem telefonu: 883 96 96 86
Na górę

Postautor: Gość » 5 lis 2013, o 23:52

Zapraszamy do obejrzenia filmu promującego Szkółkę Pływania Maluch.

http://www.youtube.com/watch?v=E3_K0gT3OUU
Na górę

Postautor: Gość » 24 lut 2014, o 17:51

Szkoła Maluch, to forma ekskluzywnej niańki do dzieci, zabawa w wodzie pod opieką instruktora-niańki. Dzieci pływają w kilkuosobowych grupach w rękawkach pływackich. Chlapią się tak w tej wodzie po kilka miesięcy, a nawet rok a efektów nie widać.
Na górę

Postautor: mors » 2 mar 2014, o 20:20

Używanie rękawków pływackich do nauki pływania kilkuletnich dzieci wytwarza u maluchów fałszywe poczucie bezpieczeństwa w wodzie. Dzieci korzystające z rękawków powinny ponownie rozpocząć naukę pływania.

1. Rękawki przekłamują zachowanie się ciała w wodzie
2. Budują fałszywe zaufanie do przyborów i poczucie umiejętności pływania.
3. Budują nadmierne napięcie obręczy barkowej, wprowadzając niekorzystny nawyk ruchowy.

Rękawki są powszechnie uznane za zbędne podczas nauki pływania dzieci powyżej 4-5 roku życia.
Uważam , że w tej szkółce dzieci nie nauczą się pewnie i bezpiecznie pływać.
Na górę

Postautor: Gość » 4 mar 2014, o 21:38

Po przeczytaniu komentarzy z żalem można stwierdzić, że Państwa wiedza i doświadczenie na temat zajęć w środowisku wodnym z dziećmi w wieku przedszkolnym jest oparta wyłącznie na wyszukiwarce Google.
Proponuje Państwu sięgnąć do fachowej literatury. Jeśli jednak nie mają Państwo takich możliwości z chęcią udostępnię kilka pozycji w tym swoją publikację „Zajęcia w środowisku wodnym dzieci z wadami postawy w wieku przedszkolnym”, którą napisałem na Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie, pod kierunkiem pionierów pływania niemowląt i przedszkolaków w Polsce.
Jeżeli Państwo uważają rękawki pływackie za zbędne w tym wieku podczas prowadzenia samodzielnie zajęć grupowych na głębokiej wodzie to bardzo chętnie przyjadę i zobaczę pod warunkiem, że się nikt nie utopi!!!
Zapraszamy wszystkich do nas na zajęcia gdzie będą mogli Państwo zobaczyć jak dzieci w wieku już 4 lat samodzielnie (bez rękawków) pływają!!!
Na górę

Postautor: luuu » 5 mar 2014, o 07:35

witam
w jakie dni odbywają się zajęcia i o której godzinie ( mogą być z rękawkami )
pozdrawiam
Na górę

Postautor: Gość » 5 mar 2014, o 11:14

Tiaaa.. oddajcie niemowlaki do szkółki pływania Maluch, a już po 3-4 latach będą śmigać nawet bez rękawków...
Na górę

Postautor: Gość » 5 mar 2014, o 14:51

Szkółka Pływania Maluch nie zajmuje się nauką pływania niemowląt, tak więc proszę czytać ze zrozumieniem!!!
Na górę

Postautor: Gość » 5 mar 2014, o 17:04

to jest tylko naciaganie kasy, dzieci chodza po rok czasu na zajecia i dalej w rekawkach, wiadomo ze lepiej jest miec na lekcji 10 dzieci bo to 10x 25 zl = 250 zl/h...ale w takiej grupie nie da sie nauczyc plywac skutecznie. Musza byc rekawki i nalezy takie zajecia traktowac wylacznie jako zabawa w wodzie a nie nauka plywania. Jesli checie dziecko nauczyc plywac, to zapiszcie na indywidualne lekcje plywania np do Bielcow lub Kulczynskiego. Tez 25 zl na godzine ale poswieci sie tylko waszemu dziecku w ciagu tej godziny. Polozy na wodzie i sam powie czy dziecko jest gotowe juz do nauki....
Na górę

Postautor: ququ » 5 mar 2014, o 18:24

:lol: :lol: :lol: Jaki wielki żal konkurencyjnych szkółek widzę i zazdrość o kasę straszna... Nieładnie, nieładnie. A nie można tak powalczyć uczciwie? Nie da się?

Wykończ ich pan panie Maluch. Kciuki za pana od dziś trzymam!
Na górę

Postautor: Gość » 5 mar 2014, o 19:37

Ale maluch jak się broni...kasa ucieka...ha ha
Na górę

Postautor: tksss » 5 mar 2014, o 22:41

"Polozy na wodzie i sam powie czy dziecko jest gotowe juz do nauki...." rozbije nad nim jajko i wypowie magiczne słowa abrakadabra już umiesz pływać :-)
Na górę

Postautor: Gość » 5 mar 2014, o 23:54

Witam, przypadkowo zobaczyłam ten temat i mogę coś dopowiedzieć z własnego doświadczenia.
Moja córka kilka lat pływała, pod moją pieką w rękawkach lub kółku. Kiedy chciałam jej ściągnąć zabezpieczenia
zawsze były protesty i strach w oczach. Myślałam, że już zawsze będzie bała się pływać bez dmuchanek.
Kiedyś pewien ratownik na basenie w Zamościu, pan Jacek powiedział mi, że będzie mi trudno odzwyczaić w przyszłości małą od kółka.

Po 5 latach takiego pluskania się w rękawkach, z polecenia znajomej, wykupiłam 2 godziny lekcyjne u p. Pawła Bielca...tylko dwie.
Rezultaty były rewelacyjne. Mała po tych 2 lekcjach, po 25zł za lekcje zaczeła samodzielnie pływać , bez rękawków !
Pan Paweł bardzo indywidualnie podchodzi do każdego dziecka, ma dobry kontakt, jestem mu bardzo wdzięczna.
Oczywiście córka po tych 2 lekcjach nie pływała stylowo ale na tyle samodzielnie, że latem pływała sama
nad dużym basenem, nurkuje, nie boi się wody. Mam zamiar jeszcze wykupić jej ze 2-3 lekcje aby udoskonaliła swoje umiejętności. Pozdrawiam mama.
Na górę

Postautor: tksss » 6 mar 2014, o 00:06

Kolejny, już trzeci czarodziej :-)
Na górę

Postautor: krw » 6 mar 2014, o 14:59

Ludzie, ale o czym tu mowa ? Wiadomo, że jak jest dziesięcioro dzieci na lekcji i jeden instruktor, to w ciągu godziny poświęci mu 1/10 czasu lekcji czyli np. 6 minut. Tak jest zazwyczaj, że jeden pływa a reszta stoi w kolejce i się przygląda lub wszystkie pływają w rękawkach ale instruktor nie ma możliwości skorygowania błędów u wszystkich dzieci jednocześnie. Wychodzi na to, że za 6 minut poświęcone dziecku płacimy 25 zł. Kogo stać na taką zabawę proszę bardzo. Nie trzeba długo myśleć aby wyliczyć, że większe efekty osiągniemy na lekcji indywidualnej: jedno dziecko- jeden instruktor za tą samą cenę.
Na górę


Wróć do „Sport”