czy tylko dom handlowy ?

Odpowiedz


To pytanie jest elementem zabezpieczającym przed automatycznym zamieszczaniem postów.

BBCode włączony
[Img] włączony
[Flash] wyłączony
[URL] wyłączony
Emotikony wyłączone

Przegląd tematu
   

Rozwiń widok Przegląd tematu: czy tylko dom handlowy ?

Re: czy tylko dom handlowy ?

Post autor: Gość » 24 sie 2019, o 11:28

Może i dla niej lepiej :roll: odnowią i odchuchają.

Re: czy tylko dom handlowy ?

Post autor: Gość » 24 sie 2019, o 10:15

A tę budę zwaną czajnią przenieść do skansenu. :lol:

Re: czy tylko dom handlowy ?

Post autor: Monty » 23 sie 2019, o 20:45

Podobny problem wizualny mieli w Oleszycach w Rynku. Tam także stał tam podobny Dom Handlowy z PRL-u. Zrobiono modernizację tego budynku robiąc filary i od Rynku krótki, stomy dach . Całkiem ciekawie wkomponowali go w wizerunek całego Rynku. Polecam zatrzymać się na minutkę w Oleszycach w Rynku i zobaczyć to. Zgadzam się, że blok przy fontannie winiem mieć dach lub attykę aby pasował do reszty Rynku.
Poza budynkami - ciekawe ile jeszcze wytrzymają drzewa w Rynku bo przy zmianie nawierzchni obetonowano całe podłoże kostki chodników . Tak więc woda opadowa raczej spływa z Rynku niż wchaniana jest w glebe przy drzewach. Jedno drzewo przy pomniku Solidarności już ma żółte liście.

Re: czy tylko dom handlowy ?

Post autor: lucynk » 23 sie 2019, o 09:09

pomalujcie ten dom handlowy na jakis jasny kolor aby lepiej sie prezentowal bo odstrasza

Post autor: Mati » 13 gru 2006, o 19:20

email pisze:z tego co wiem to czesc naszej komendy (kilka z wydzialow) zostaly juz przeniesione na ulice zmojska a co do komendy na lwowskiej to nie jestem pewien czy nie ma ona jakiegos wlasciciela sprzed wojny.


Prawdopodobnie cały plac KPP przy Lwowskiej jest w posiadaniu 3 czy 4 właścicieli. Komenda w swojej "władzy" posiada jedynie część pod swoim budynkiem, a podobno już ktoś upomniał się o część z budynkiem aktualnej "dzielnicy".

Post autor: FU » 13 gru 2006, o 12:36

Komenda za 2 lata będzie przeniesiona tam gdzie już jest Śledczy Wydział,czyli do ,,starej lecznicy'' przy Lwowskiej.

Post autor: email » 13 gru 2006, o 12:02

z tego co wiem to czesc naszej komendy (kilka z wydzialow) zostaly juz przeniesione na ulice zmojska a co do komendy na lwowskiej to nie jestem pewien czy nie ma ona jakiegos wlasciciela sprzed wojny.

Post autor: Mati » 13 gru 2006, o 00:56

Komenda to już szybciej się zawali niż będzie wyremontowana - jak wiadomo tej instytucji od dawien dawna brakuje gotówki (chyba że nasza władza postawi na patrole piesze w celu oszczędności na paliwie i parę grosza uskrobie :wink: ).

Post autor: Gość » 10 gru 2006, o 23:19

Pozostaje jeszcze stary "Eldom" i nasza kochana komenda policji.

czy tylko dom handlowy ?

Post autor: FANTOMAS » 10 gru 2006, o 22:10

Wszyscy narzekają,że dawny SDH niesamowicie szpeci miasto,zapominając jednocześnie,że przez wiele lat to był największy sklep w Tomaszowie, w którym można było zrobić nieraz dobre zakupy, ponieważ był jakiś wybór towaru. W tamtych latach sklepy były małe, ciasne, znaczna część mieściła się w dawnych halach oraz w drewnianych budynkach, po których obecnie nie ma śladu . To,że ma taką architekturę, to nie wina PSS-u lecz tak wówczas projektowano tego typu obiekty.
PSS jest zainteresowane odnowieniem /wg wyjaśnień PSS-u /elewacji tego pobiektu ,ale nie może zrealizować zaleceń konserwatora zabytków , który warunkuje zgodę na wykonanie remontu elewacji koniecznością przebudowy dachu w celu nawiązania do dawnej zabudowy . Ciekawe tylko dlaczego takiego warunku konserwator nie postawił w stosunku do bloku stojącego po drugiej strony ulicy przed remontem jego elewacji ,który też winien nawiązywać do tej zabudowy ? Czyżby jego estetyka pod wzgledem architektury była ok ? Do bardziej szpecących obiektów należy np. dawny bar obok postoju taxi i jakoś sspecjalnie nikogo ta rudera nie razi .

Na górę