Poszukuję dobrego geodety

Odpowiedz


To pytanie jest elementem zabezpieczającym przed automatycznym zamieszczaniem postów.

BBCode włączony
[Img] włączony
[Flash] wyłączony
[URL] wyłączony
Emotikony wyłączone

Przegląd tematu
   

Rozwiń widok Przegląd tematu: Poszukuję dobrego geodety

Re: Poszukuję dobrego geodety

Post autor: Gość » 8 maja 2021, o 13:45

2500 ? To musi być jakiś lipiarz albo nie wie co to rozgraniczenie.
Tu jest Tomaszów biedny region i mieścina , to ile chcecie brać za rozgraniczenie tyle co w Lublinie czy Warszawie. Cena adekwatna do powiatu i ludzi tu zarabiających.

Re: Poszukuję dobrego geodety

Post autor: Gość » 7 maja 2021, o 10:30

Pewnie wznowienie granicy, albo podział.

Re: Poszukuję dobrego geodety

Post autor: goscik » 6 maja 2021, o 19:27

2500 ? To musi być jakiś lipiarz albo nie wie co to rozgraniczenie.

Re: Poszukuję dobrego geodety

Post autor: Gość » 5 maja 2021, o 22:25

Za rozgraniczenie 13 ary chcą 2500 Tomaszów

Re: Poszukuję dobrego geodety

Post autor: DbrGedta » 5 maja 2021, o 21:28

Kto mnie szukał?

Tu Dobry Geodeta.

Re: Poszukuję dobrego geodety

Post autor: Abc » 26 kwie 2021, o 20:54

Moja historia: Zamówiliśmy geodetę wspolnie z sąsiadem bo się usilnie chcial grodzić to chciałem geodetę, żeby było tanio przy starostwie facet przyszedł niedosc ze mnie nie poinformował o tym ze mial wytyczyc granice na dany dzień, dowiedziałem się od sasiada ze miało być wytyczenie i on zly to później przyszedł ten geo żebym podpisal ze odebrałem list od niego przy nim , bo to miało być dzien wczesniej i żeby było lepiej to przy mierzeniu niejako zepsuł mu się gps i odmierzał metrem na trawie od punku który wymierzał zekomo kiedyś, pozniej to podpisałem ten jego rysunek a sasiad niedosc ze wpierdzielił brame i chciał i zagrodzić moja działkę bez geodety to nie mam wjazdu teraz bo gmina zrobiła odwodnienie i tak to teraz wygląda Dziekuje i do widzenia

Re: Poszukuję dobrego geodety

Post autor: goscik » 24 kwie 2021, o 14:37

Złóż wniosek o rozgraniczenie do wójta (burmistrza) - ten w odpowiednim postępowaniu wyłoni wykonawcę.
Co do podatków to najlepiej zasięgnąć informacji na Rolniczej 17

Re: Poszukuję dobrego geodety

Post autor: Gość » 22 kwie 2021, o 13:47

Poszukuje
Dobry geodeta nie za miliony godny polecenia, znacie kogoś takiego w TL jeśli tak proszę o namiary.
Działka 13 ary do rozgraniczenia.
Drugie pytanie
Jak lepiej było by i taniej przepisanie, darowizna czy odpisanie ? osoba w rodzinie, chodzi o podatek , żeby nie płacić dużo.
Proszę o konkretne podpowiedzi, odpowiedzi nie rozpisywanie się nie na temat. Dziękuję bardzo.

Re: Poszukuję dobrego geodety

Post autor: Gość » 1 mar 2020, o 21:38

@wybudowa czy mógłbyś podać swój adres email? mam podobny problem i potrzebowałbym twojej porady, o ile chciałbyś pomóc. pozdrawiam

Re: Poszukuję dobrego geodety

Post autor: wybudowa » 1 mar 2020, o 10:48

Na pewno choć trochę interesując się zagadnieniem geodezji nie raz spotkałaś się z pojęciem geodety uprawnionego. Otóż zdobycie wskazanego tytułu poprzedzone jest zdaniem odpowiednich egzaminów przed Komisją Kwalifikacyjną ds. Uprawnień Zawodowych w Dziedzinie Geodezji i Kartografii. Co daje posiadanie takich uprawnień geodezyjnych? Od czasu, kiedy dana osoba zdobędzie ten tytuł może samodzielnie pełnić różne funkcje w dziedzinie geodezji i kartografii, które wcześniej mogła wykonywać tylko pod określonym nadzorem. Jeżeli zatem poszukujemy geodety, którego praca poparta jest doświadczeniem i wiedzą warto zwrócić uwagę, czy posiada on omawiany tytuł.

A wiec podsumowując część firm działających na terenie Tomaszowa Lubelskiego nie posiadają odpowiednich uprawnień. Wiec konkurują niską ceną, co w przyszłości może się odbić dużą czkawką dla zleceniodawcy. W takich przypadkach firmują im tzw " dziadkowie na emeryturze" którzy nie widzą w ogóle tych map/operatów/dokumentów.
Warto więc również sprawdzić czy dana osoba posiadająca firmę posiada takie uprawnienia, co można zrobić na stronie :
http://www.gugik.gov.pl/uprawnienia-zaw ... dz-geodete
wystarczy wpisać imię i nazwisko geodety i wiemy wszystko, czy posiada uprawnienia do wykonywania samodzielnych funkcji w dziedzinie geodezji i kartografii czy nie .

Pewnie większość się zastanawia czemu tutaj piszę, a wiec krótko nadmienię swój problem.
Taki właśnie geodeta wykonywał mi mapę do celów projektowych pod budynek mieszkalny. Wszystko ok, szybko i tanio. Polecony przez kierownika budowy i projektanta.
Lecz po pewnym czasie gdy zmienił się właściciel działki sąsiedniej i wynajął geodetę okazało się ze wybudowany mój budynek jest bliżej niż 4 m od granicy. Co się okazało, moja mapa była nierzetelnie zrobiona, własnie przez taką osobę nie posiadającą odpowiednich uprawnień, gdzie wszystko było zrobione aby taniej i szybciej.
Teraz z problemem pozostałem sam, bo ten "ala geodeta" umywa ręce.
Tak to jest gdy pod pracami geodezyjnymi podpisuje się dziadek, wujek, mama, tato, ciotka.... co ogólnie danych prac geodezyjnych pod którymi widnieją ich pieczątki nie widzą na oczy.
Tak więc ostrzegam, przed zleceniem sprawdzajcie czy właściciele firm geodezyjnych posiadają niezbędne uprawnienia..... :!:
Czy chcielibyście np. iść do lekarza, który nie ma wystarczającej praktyki lekarskiej? Czy chcielibyście aby wasze dzieci uczone były przez nauczycieli nie posiadających odpowiedniego wykształcenia?
Takich przykładów można wymieniać setki.
Wydaje się, że to tylko kawałek mapy, nikomu nie potrzebnej już po wybudowaniu domu, ale od tej mapy czasmi zależy, jak będą wyglądały wasze relacje w przyszłości z sąsiadami np.
Dziękuję za uwagę
Chociaż pewnie naraziłem się co drugiej firmie geodezyjnej w Tomaszowie Lubelskim.

Re: Poszukuję dobrego geodety

Post autor: Gość » 30 sty 2020, o 23:01

Witam. Potrzebuję namiary na dobrego i bezwzględnego geodetę w okolicach Tomaszowa Lubelskiego. Najlepiej oczywiście żeby dobry, bezwzględny i nie najdroższy. Proszę o rozsądne i sprawdzone podpowiedzi.
A co? Nie chcesz palika wbijać w ziemię tylko w ... W takim razie nie potrzebujesz geodety, tylko "bezwzględnie" :lol: roweru bez siodełka.
SM

Re: Poszukuję dobrego geodety

Post autor: ART » 7 lis 2019, o 13:13

Witam
Przypadkiem trafiłem na to forum. Czytam i oczom nie wierzę.
Ciemny lud tam w Lubelskim Tomaszowie, ale chyba tak wszędzie ludzie myślą.Trochę informacji - Żeby wbić te 4 paliki, trzeba poza 5 latami studiów i ok. 6 latami stażu, uzyskaniem uprawnień, pozwoleń, szeregiem pomiarów, dokonać właściwej analizy danych - częstokroć przeliczyć działki w całym obrębie, by znaleźć ew. błędy i prawidłowo policzyć tą jedną, za którą płaci klient. Średnio trwa to ok. 3 miesięcy. Na ten moment kosztuje to ok. 3000 zł brutto. Brutto oznacza, że 23% zabiera US na VAT, 19% zabiera US na podatek od dochodu, a 1300 zł miesięcznie zabiera ZUS. Pomijając prąd, paliwo, zakup oprogramowania (od 1500 zł) i opłacanie licencji(od 250zł), zakup abonamentów (od 1200zł), czynszu za lokal (od 500zł/mies.), wydatkami na auto, zakup palików, zakup i serwisowanie sprzętu geodezyjnego(od 30 000zł sam GPS używka, do tego tachimetr od 20 000 używka, statyw - 400zł, tyczka 200 zł, lustro 500 zł,.....), wypada co nieco zapłacić pracownikowi (zakładamy minimalną krajową 2600zł brutto oznacza, że pracodawca tyle płaci). Proszę podliczyć sobie te kwoty kosztowe przez 3 miesiące, proszę teraz policzyć ile płacicie za 3 miesiące pracy (tak dla was jest to 30 minut w terenie - przecież możecie poprosić jakiegoś geodetę, pobrać bezpłatny urlop i patrzeć przez 3 miechy jak to się robi). A teraz jak ktoś był w podstawówce to umie liczyć i szybciutko sobie policzy, że geodeta który ma wciąż full papierów na stole, to nie majętny człowiek, co za palika bierze krocie, tylko pracowity człowiek, który walczy obecnie o utrzymanie. Nazywanie geodetów bandą...... takie słowa tylko od ciemnoty mogą wyjść....
Wszędzie racja, nawet w tej walce o utrzymanie, a to dlatego, że w Tomaszowie narobiło się 180 firm geodezyjnych.
[dla debili 180=sarkazm]

Re: Poszukuję dobrego geodety

Post autor: Gość » 6 lis 2019, o 11:06

No to niech fachowiec powie dlaczego po wrzuceniu do programu geoinformatycznego warstw z różnych lat w wielu obrębach granice działek nie za bardzo chcą się pokrywać. Rozumiem, kiedyś w Chile było trzęsienie ziemi o magnitudo prawie 9 w skali Richtera i skorupa ziemska im się ciutkę pomarszczyła :lol: Ale w Polsce?
Inny przykład- krojenie działek pod czyjeś potrzeby- tu ciach, tam ciach. Co chcecie-tak mi wychodzi. Starostwo przyklepuje. Na bałaganie się zarabia.

Re: Poszukuję dobrego geodety

Post autor: Daniel g » 6 lis 2019, o 10:47

Witam
Przypadkiem trafiłem na to forum. Czytam i oczom nie wierzę.
Ciemny lud tam w Lubelskim Tomaszowie, ale chyba tak wszędzie ludzie myślą.Trochę informacji - Żeby wbić te 4 paliki, trzeba poza 5 latami studiów i ok. 6 latami stażu, uzyskaniem uprawnień, pozwoleń, szeregiem pomiarów, dokonać właściwej analizy danych - częstokroć przeliczyć działki w całym obrębie, by znaleźć ew. błędy i prawidłowo policzyć tą jedną, za którą płaci klient. Średnio trwa to ok. 3 miesięcy. Na ten moment kosztuje to ok. 3000 zł brutto. Brutto oznacza, że 23% zabiera US na VAT, 19% zabiera US na podatek od dochodu, a 1300 zł miesięcznie zabiera ZUS. Pomijając prąd, paliwo, zakup oprogramowania (od 1500 zł) i opłacanie licencji(od 250zł), zakup abonamentów (od 1200zł), czynszu za lokal (od 500zł/mies.), wydatkami na auto, zakup palików, zakup i serwisowanie sprzętu geodezyjnego(od 30 000zł sam GPS używka, do tego tachimetr od 20 000 używka, statyw - 400zł, tyczka 200 zł, lustro 500 zł,.....), wypada co nieco zapłacić pracownikowi (zakładamy minimalną krajową 2600zł brutto oznacza, że pracodawca tyle płaci). Proszę podliczyć sobie te kwoty kosztowe przez 3 miesiące, proszę teraz policzyć ile płacicie za 3 miesiące pracy (tak dla was jest to 30 minut w terenie - przecież możecie poprosić jakiegoś geodetę, pobrać bezpłatny urlop i patrzeć przez 3 miechy jak to się robi). A teraz jak ktoś był w podstawówce to umie liczyć i szybciutko sobie policzy, że geodeta który ma wciąż full papierów na stole, to nie majętny człowiek, co za palika bierze krocie, tylko pracowity człowiek, który walczy obecnie o utrzymanie. Nazywanie geodetów bandą...... takie słowa tylko od ciemnoty mogą wyjść....

Re: Poszukuję dobrego geodety

Post autor: pomiar » 20 wrz 2019, o 19:41

Niestety, sąsiad odmówi podpisania protokołu rozgraniczenia i zaprotestuje przeciwko pomiarom i zostają ci sądy... żadnych płotów,... i kolejne opłaty...

Na górę