Finał konkursu „Jestem Bezpieczny”

19 maja w Tomaszowie Lubelskim odbył się finał konkursu, do którego przystąpiło 10 drużyn ze szkół podstawowych powiatu tomaszowskiego. Najlepszą drużyną okazali się uczniowie z Zespołu Szkół Podstawowo – Gimnazjalnych w Jarczowie. Finaliści w trakcie konkursu musieli zmierzyć się w trzech konkurencjach: zaprezentować szkołę i bezpieczne hasło, rozwiązać test wiedzy oraz przedstawić projekt koszulki promujący zdrowy, bezpieczny styl życia.

W konkursie, który odbył się w budynku Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej  w Tomaszowie Lubelskim, udział wzięli uczniowie klas IV – VI z 10 szkół podstawowych powiatu tomaszowskiego, tj.: Szkoła Podstawowa w Typinie, Szkoła Podstawowa w Przewalu, Szkoła Podstawowa w Hucie Tarnawackiej, Szkoła Podstawowa w Tarnoszynie, Szkoła Podstawowa w Telatynie, Szkoła Podstawowa w Łaszczowie, Niepubliczna Szkoła Podstawowa w Łuszczaczu, Zespół Szkół w Lubyczy Królewskiej, Zespół Szkół w Krynicach i Zespół Szkół Podstawowo-Gimnazjalnych w Jarczowie.

Celem konkursu jest upowszechnianie wiedzy o zagrożeniach z jakimi młodzi ludzie mogą spotkać się w swym codziennym życiu, rozwijanie postaw umożliwiających unikanie, zapobieganie i pokonywanie niebezpieczeństw, a także zapoznanie dzieci i młodzieży z systemem działania służb i instytucji niosących pomoc  w sytuacjach zagrożenia życia  i zdrowia.

Uczestnicy konkursu mieli za zadanie dokonać prezentacji szkoły oraz bezpiecznego hasła, wykazać się wiedzą prewencyjną w postaci rozwiązania testu wiedzy składającego się z 20 pytań. Ocenie podlegały także samodzielnie przygotowane przez uczniów projekty koszulek wykonane w dowolnej technice plastycznej. Poziom jaki prezentowali uczniowie był bardzo wysoki.

Po ocenie wszystkich konkurencji i zsumowaniu punktów okazało się, że I miejsce w konkursie zajął Zespół Szkół Podstawowo – Gimnazjalnych w Jarczowie, II miejsce – Szkoła Podstawowa w Tarnoszynie, zaś III miejsce – Szkoła Podstawowa w Hucie Tarnawackiej.

Laureaci za zajecie I, II i III miejsca otrzymali pamiątkowe puchary, dyplomy i nagrody rzeczowe, które wręczył osobiście I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Tomaszowie Lubelskim kom. Szymon Mroczek, Naczelnik Wydziału Prewencji KPP w Tomaszowie Lubelskim nadkom. Tomasz Pawelec, Przewodniczący Zarządu Terenowego NSZZ Policjantów KPP w Tomaszowie Lubelskim st. asp. Krzysztof Majdański, Kierownik KRUS w Tomaszowie Lubelskim Pani Monika Pikuła, przedstawiciele Starostwa Powiatowego Pan Andrzej Krzaczek i Pan Krzysztof Chyżyński. Ponadto dzieci otrzymały także nagrody od Wójtów Gmin.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu! Dziękujemy również sponsorom konkursu, którzy ufundowali nagrody i wsparli organizację konkursu, a byli to: Starosta Tomaszowski, Burmistrzowie Miast i Wójtowie Gmin, KRUS w Tomaszowie Lubelskim, PGE Dystrybucja S.A. Rejon Energetyczny w Tomaszowie Lubelskim, Nadleśnictwo Tomaszów oraz Zarząd Terenowy NSZZ Policjantów KPP w Tomaszowie Lubelskim.

 

źr. KPP Tomaszów Lubelski