Finał cyklu Pucharu Polski Ptaszkowa 2019

Mistrzostwa Polski Ptaszkowa 2019 w biegach na nartorolkach zakończyły jesienny cykl imprez Pucharu Polski PZN w biegach narciarskich. Po zawodach Pucharu Lubelszczyzny w sprincie inaugurujących cały cykl, zawodnicy MULKS Grupa OSCAR Tomaszów Lubelski wzięli udział w zawodach w Jeleniej Górze (bieg na dystansie i uphill), w Jasienicy, w Bystrej K/Bielska Białej, a całość cyklu zamknęły zawody MP w Ptaszkowej. W pierwszym dniu Mistrzostw Polski narciarze rywalizowali na 5 km trasie z Grybowa do Ptaszkowej o różnicy wzniesień 340 m. W trudnych deszczowych warunkach w tym biegu pod górę w kategorii juniorek młodszych zwycięża Anna Berezecka MULKS Grupa Oscar Tomaszów Lubelski, 4 miejsce zajmuje Natalia Kowalczuk. W juniorach brązowy medal zdobywa Dawid Ciećko, 6 miejsce zajmuje Kamil Ożarowski. W juniorach młodszych 5 miejsce zajmuje Bartosz Cielniak, 6 miejsce zajmuje Jakub Ferenc, 9 miejsce Michał Gumieniak, a 20 miejsce Jakub Juzeluk. W kategorii młodzik Mistrzostw Polski na trasie Grybów – Ptaszkowa w kategorii młodzik złotym medalistą zostaje Szymon Bełz, a srebrny medal wywalcza Maciej Dubas. Wysokie miejsca zajmują Emil Koper – 4 m. Bartosz Kita- 6 m. Wojciech Nieścior – 7 m. W kategorii młodziczek 4 m. Zajmuje Karolina Kuć, a Martyna Więcławek zajmuje 15 m..

W drugim dniu rywalizowano w sprincie na pięknej i wymagającej trasie Centrum Sportów Zimowych w Ptaszkowej. Po rundzie kwalifikującej na czas zawodnicy poprzez ćwierćfinały, półfinały ostatecznie w finale czwórkami „ramie w ramię” walczyli o medale. Bliski złota był Dawid Ciećko ulegając ostatecznie na finiszu Grzegorzowi Zawadzie z Istebnej. W kategorii juniora młodszego w finale spotkali się członkowie Kadry Młodzieżowej PZN i w tej grupie trzecie miejsce na milimetry zajął Bartosz Cielniak MULKS GRUPA OSCAR Tomaszów Lubelski. Za to kategorie młodzików zdominowali zawodnicy z Tomaszowa Lubelskiego zajmując całe podium w kolejności złoto: Szymon Bełz, srebro Emil Koper, a brąz dla Bartosza Kity.

Mistrzostwa Polski w Ptaszkowej były też zawodami podsumowującymi cały cykl Pucharu Polski PZN 2019. W tej klasyfikacji medalowe miejsca nagradzane pucharami zajęli: w kategorii juniora Dawid Ciećko 1 miejsce, w kategorii junior młodszy: Michał Gumieniak 2 miejsce, w kategorii młodziczek Karolina Kuć 2 miejsce i w kategorii młodzików Szymon Bełz 1 miejsce i Emil Koper 2 miejsce.

 

źr. UM Tomaszów Lubelski