Efektowna wygrana w pierwszym meczu kontrolnym. Tomasovia – Victoria Żmudź 6:0

Pierwszy mecz kontrolny mają za sobą piłkarze Tomasovii, którzy na dobrze przygotowanym boisku w Lubyczy Królewskiej zmierzyli się z ligowym rywalem Victorią Żmudź. Po jednostronnym spotkaniu nasza drużyna zaaplikowała swoim rywalom pół tuzina goli, nie tracąc żadnego.

Goście do Lubyczy Królewskiej przyjechali mocno osłabieni kadrowo, więc szansę pokazania się swojemu trenerowi Piotrowi Molińskiemu, otrzymali zmiennicy oraz piłkarze testowani. Nic więc dziwnego, że od samego początku meczu na boisku dominowali tomaszowianie, choć można było mieć i tutaj obawy o formę „niebiesko-białych”, którzy dzisiejszym meczem kontrolnym zakończyli dwutygodniowy obóz dochodzeniowy, podczas którego trenowali dwa razy dziennie.

Spotkanie miało dwóch bohaterów, którzy zdobyli po klasycznym hat-tricku mowa tutaj o Krzysztofie Zawiślaku oraz Tomaszu Kłosie, tyle że ten pierwszy zdobył trzy bramki podczas pierwszych 45 minut natomiast drugi z wymienionych zawodników podczas drugiej połowy. Zaznaczyć również należy powrót do gry po prawie rocznej przerwie spowodowanej kontuzją bramkarza Łukasza Bartoszyka, który wspomniany powrót może uznać za w pełni udany, ponieważ przez pierwsze 45 minut, kiedy bronił (obaj bramkarze bronili po 45 minut) nie dał się ani razu pokonać rywalom. Inna sprawa, że piłkarze Victorii na poważnie zagrozili bramce Tomasovii, zaledwie raz i to dopiero w drugiej połowie, kiedy to silne uderzenie jednego z piłkarzy ze Żmudzi odbił do boku Zenon Maksymiak.

Następne spotkanie kontrolne piłkarze Tomasovii rozegrają w najbliższą środę ponownie w Lubyczy Królewskiej, a ich przeciwnikiem będzie Polonia Przemyśl. Ten mecz rozpocznie się o godz. 14:00.

Jednocześnie informujemy, że nastąpiły pewne zmiany w grach kontrolnych, ponieważ mecz z Polonią pierwotnie miał zostać rozegrany w sobotę 4 lutego, lecz na prośbę rywali odbędzie się trzy dni wcześniej. To oznacza, że mecz z Omegą Stary Zamość zamiast 1 lutego odbędzie się dwa tygodnie później 15 lutego. W tej chwili poszukiwany jest jakiś sparingpartner na 4 lutego, ale jak wiadomo zespoły z III i IV ligi mają raczej pozajmowane terminy, więc na dziś nie wiadomo z kim i czy w ogóle tomaszowianie zagrają w następny weekend mecz kontrolny.

Tomasovia – Victoria Żmudź 6:0 (3:0)
bramki: Zawiślak 15′, 18′, 40′ , Kłos 58′, 65′, 81′

Tomasovia: Bartoszyk – Piątkowski, Smoła, Karwan, zawodnik testowany I – Staszczak, Szuta, Skiba, Baran, Orzechowski – Zawiślak Na zmiany wchodzili: Maksymiak, Karólak, Kłos, Krosman