Dzień wagarowicza z Mundurowymi

„Mundurowi bliżej dzieci” to tytuł konferencji zorganizowanej przez tomaszowskich policjantów wspólnie z Zespołem Szkół w Lubyczy Królewskiej. W konferencji udział wzięli także przedstawiciele Państwowej Straży Pożarnej w Tomaszowie Lubelskim, Placówki Straży Granicznej w Lubyczy Królewskiej, Nadleśnictwa w Tomaszowie Lubelskim, Jednostki Strzeleckiej 2019 im. Gen. Tadeusza Piskora w Tomaszowie Lubelskim.

Dzisiaj w „Dzień wagarowicza” w Zespole Szkół w Lubyczy Królewskiej uczniowie tej szkoły mogli z bliska zobaczyć jak wygląda praca służb mundurowych z  naszego  powiatu. Każdy  przedstawiciel opowiedział na czym polega ich służba, z czym się muszą zmierzyć w codziennej pracy.

Aby urozmaicić konferencję oprócz pogawędek i prezentacji multimedialnych były też przygotowane stanowiska każdej ze służb. Dzieci mogły z bliska zobaczyć  sprzęt służbowy wykorzystywany na co dzień przez funkcjonariuszy.

Ogromnym zainteresowaniem wśród młodzieży cieszyła się zaprezentowana broń palna przez Strzelców, lornetki i kajdanki Straży Granicznej, wystawa zwierząt i owadów oraz konkurs rysunkowy z nagrodami przygotowany przez leśników.  Przy stoisku policyjnym ustawiła się kolejka do pałek służbowych i sprzętu wykorzystywanego podczas zabezpieczeń meczy a także maskotka Policyjna Gryf. Po zakończonej konferencji wszyscy przenieśli się na plac przed szkołą, gdzie można było obejrzeć ciężki sprzęt.    

źr. KPP Tomaszów Lubelski