Dzień Dawcy Szpiku Kostnego w Zespole Szkół Nr4

0023Dnia 1 kwietnia 2016 odbył się w Zespole Szkół Nr 4 w Tomaszowie Lubelskim odbył się Dzień Dawcy Szpiku zorganizowany przy współpracy z Fundacją DKMS Baza Dawców Komórek Macierzystych Polska.
„Akcja rejestracji w szkołach „SZPIKOTEKA” cieszyła się ogromnym zainteresowaniem. Została poprzedzona prelekcjami na temat leczenia nowotworów krwi i procedur oddawania szpiku kostnego, która naszym wspaniałym uczniom i nauczycielom ułatwiła podjęcie decyzji o rejestracji jako potencjalny dawca szpiku.
Dzisiejszy dzień zakończył się sukcesem. Zarejestrowało się 47 osób, które chorym dały najcenniejszy dar – szansę by żyć.

W imieniu Fundacji DKMS i chorych na raka krwi – DZIĘKUJEMY!!!

dkms

Dziękujemy wszystkim Wolontariuszom biorącym udział w dzisiejszej akcji: „Akcja rejestracji w szkołach „SZPIKOTEKA”, a w szczególności: Piotr Bosiak i Marcin Malec z klasy II g, Damian Zdunek i Michał Muzyczuk z III c, Marcinowi Mazurkowi z III G, Natalii Traczyk, Monice Mazur, Karolinie Głuszek i Jakubowi Skórzyńskiemu z III k oraz opiekunom i koordynatorom Iwonie Krawczyk i Renacie Tor.

źr. zs4.tl24.pl