Dzielnicowy zatrzymał sprawców uszkodzenia trampoliny

Dzięki szybkiej reakcji dzielnicowego z Posterunku Policji w Tyszowcach, zostali ustaleni i zatrzymani sprawcy uszkodzenia trampoliny znajdującej się na terenie szkoły w Rachaniach. Okazali się nimi młodzi mieszkańcy gm. Rachanie w wieku od 16 do 17-lat.

Na początku września na terenie szkoły w Rachaniach doszło do uszkodzenia trampoliny. Dyrektor wyceniła straty na kwotę 1500 zł. Dzięki dobremu kontaktowi dzielnicowego z Posterunku Policji w Tyszowcach z mieszkańcami gminy, szybko udało się ustalić tożsamość wandali.

Okazali się nimi młodzi mieszkańcy gm. Rachanie. Trzech 17–latków i 16-latek dla zabawy późnym wieczorem weszli na teren szkoły i przewrócili, stojącą tam trampolinę. Po czym zaczęli ją toczyć po trawie i po kostce brukowej. Rezultatem tej zabawy było połamanie trampoliny.

17-latkowie usłyszeli już zarzut zniszczenia mienia. Teraz o ich dalszym losie zadecyduje sąd. Grozi im za to kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności. Natomiast 16-latek odpowie przed Sądem ds. Rodziny i Nieletnich.

 

źr. KPP Tomaszów Lubelski