Dzielnicowy pomógł zagubionemu 86 latkowi

To jak ważne jest rozpoznanie rejonu służbowego oraz osób w nim zamieszkujących udowodnił wczoraj dzielnicowy z Posterunku Policji w Tyszowcach. Podczas obchodu zauważył starszego, zagubionego mężczyznę, który jak się okazało nie pamiętał gdzie mieszka i jak się nazywa. Dzielnicowy zaopiekował się 86 latkiem którego bezpiecznie odwiózł do domu i przekazał najbliższej rodzinie.

Wczoraj w godzinach popołudniowych, dzielnicowy z Posterunku Policji w Tyszowcach podczas obchodu rejonu służbowego zauważył starszego mężczyznę, który wyglądał na zagubionego. Podczas rozmowy z policjantem, mężczyzna nie był w stanie sobie przypomnieć gdzie mieszka i jak się nazywa. Powtarzał jedynie swoje imię.

Dzielnicowy zaopiekował się starszym mężczyzną. Dzięki długoletniemu doświadczeniu w pracy dzielnicowego i znajomości rejonu służbowego szybko ustalił dane mężczyzny, którym okazał się 86-letni mieszkaniec gminy Tyszowce. Mężczyzna został bezpiecznie odwieziony przez policjantów do miejsca zamieszkania i przekazany najbliższej rodzinie.

Zwracajmy uwagę na osoby potrzebujące, które ze względu na podeszły wiek, niepełnosprawność czy sytuację życiową mogą być narażone na zagrożenia jakie niesie ze sobą okres zimowy, a w szczególności działanie niskich temperatur. O każdej niepokojącej sytuacji zagrażającej życiu czy zdrowiu osoby potrzebującej informujmy służby ratunkowe dzwoniąc pod numer alarmowy 112.

 

źr. KPP Tomaszów Lubelski