Dzieci z przedszkola odwiedziły komendanta policji

68-93791Dzieci z przedszkola „Baśniowa Kraina” były z wizytą u z-cy Komendanta Powiatowego Policji w Tomaszowie Lubelskim podkom. Szymona Mroczka. Zwiedziły również komendę gdzie mogły przyjrzeć się pracy naszych policjantów. Pani technik kryminalistyki pokazała przedszkolakom „magię”.

Dzieci z przedszkola „Baśniowa Kraina” odwiedziły naszą komendę. Mogły z bliska zobaczyć radiowóz i motocykl, którymi na co dzień jeżdżą policjanci ruchu drogowego. Następnie zawładnęły gabinetem z-cy Komendanta, który odpowiadał na ich pytania i poczęstował słodkościami. U pani technik kryminalistyki mogły wykazać się kreatywnością. Policjantka pokazała im kilka sztuczek, wszystkie dzieci mogły zobaczyć swój odcisk linii papilarnych, jedno z dzieci dostało odcisk swojego buta. Brudna „zabawa” bardzo im się podobała. Przedszkolaki zwiedziły również pomieszczenie dla osób zatrzymanych i przyjazny dzieciom „Niebieski pokój”. 

Na zakończenie wizyty dostały ulotki zawierające informację o tym, jak się zachować kiedy są same w domu: „Dobre kłamstwa” i „Policjant ostrzega”.

źr. KPP Tomaszów Lubelski