Dwie 17-latki z Tomaszowa Lubelskiego zleciły rozbój. Ofiarę poznały przez internet

Internetowe znajomości mogą mieć przykre konsekwencje. Przekonał się o tym 25-letni mieszkaniec powiatu tomaszowskiego. Umówił się z dwiema nastolatkami z Tomaszowa Lubelskiego, a dziewczyny zorganizowały napad na niego. Obie usłyszały już zarzuty.

Mężczyzna poznał 17-latki w czwartek (8 lutego) na portalu społecznościowym. Umówił się z nimi, że następnego dnia wspólnie pojadą do Zamościa. Spotkanie z dwiema 17-latkami z Tomaszowa Lubelskiego miało jednak zupełnie inny przebieg, niż młodzieniec mógł przypuszczać.

Gdy byli już na miejscu, jedna z dziewcząt poprosiła go, aby podwiózł obie na pobliskie osiedle. Gdy byli na miejscu, 17-latka wysiadła i za moment wróciła z jakimś chłopakiem, który wsiadając do auta „na dzień dobry” zażądał pieniędzy. 

Kiedy mężczyzna ruszył z miejsca, nieznajomy złapał go za szyję i kazał się zatrzymać. Dziewczyny wysiadły z samochodu, a obaj mężczyźni podjechali do centrum handlowego, gdzie zastraszony 25-latek miał wypłacić pieniądze z bankomatu. Na szczęście zdołał uciec w stronę  pasażu, gdzie znajdowało się wiele osób. To go uratowało. Ponieważ jednak nieznajomy groził, że go pobije i zniszczy samochód, dał mu 20 złotych.

Poszkodowany zawiadomił policję. Sprawę przekazano też do komendy w Tomaszowie Lubelskim. Tamtejsi policjanci zatrzymali obie nastolatki. Dziewczyny trafiły do aresztu, dzisiaj w prokuraturze usłyszały zarzuty udziału w rozboju. Przyznały się do winy. Prokurator zastosował wobec nich dozór policji połączony z zakazem kontaktowania się i zbliżania do pokrzywdzonego na odległość nie mniejszą niż 50 metrów.

– Ich wspólnik pozostaje na wolności, ale jego zatrzymanie jest tylko kwestią czasu – informuje Dorota Krukowska-Bubiło, rzeczniczka Komendy Miejskiej Policji w Zamościu.

Zgodnie z kodeksem karnym za udział w rozboju grozić może kara do 12 lat pozbawienia wolności.

 

źr. kronikatygodnia.pl